Žiadosť o IVF v ČR - MUDr. Petrenko

katkatop
23. nov 2017

Ahojte, je medzi vami právnička? Zaujalo ma, že MZ SR má vyhlášku 232/2014 Z.z podľa ktorej potrebujeme mať potvrdenú zdravotnú indikáciu a potrebu poskytnutia ZS v cudzine - MUDr Martinom Petrenkom., hl, odborníkom pre reprodukčnú medicínu. Ja tu vidím dva problémy: 1: Podľa smernice EU si môžeme bez udania dôvodu vybrať plánovanú ZS v ktorejkoľvek členskej krajine bez udania dôvodu, tj - prečo by to mal odobrovať ešte niekto ďalší, ak na to máme zdravotnú indikáciu?
2. Doktor Petrenko má svoje vlastné reprodukčné centrum - štátne. Veľa pacientok od neho odlišlo nespokojných a skončili v Brne. Nie je to priestor na jeho osobné pomsty a hlavne nie je to konflikt záujmov? Zaujímal by ma právny názor a tiež či vám Petrenko žiadosť zamietol. Ďakujem a držím vám palce.

citronely
26. jan 2018

@katkatop mne ju zamietol, napisal nieco v style, ze je mozne to riesit aj v SR. ale poistovna mi to tak ci tak schvalila

zuzu1122
26. jan 2018

@katkatop ja som do žiadosti uviedla ako dôvod, že sme s mužom začali chodiť tu na SR, avšak kvôli prístupu a nezodpovednosti sme sa rozhodli pre centrum v zahraničí.

zuzu1122
26. jan 2018

@katkatop ja som si to dala potvrdiť lekárovi do Martina a ten mi nerobil absolútne žiadne problémy. Švihol tam svoje razítko, napísal, že odporúča po tom, čo som mu vysvetlila aká je situácia a bolo.

tuqanqa
26. jan 2018

To by ma zaujimalo, nezda sa mi to ok a je to zbytocne ked vetsine da zamietajuce stanovisko a poistovna aj tak schvali. Zbytocne to cely proces predlzuje. Ja momentalne cakam na jeho schvalenie ☹

zuzu1122
26. jan 2018

@tuqanqa ja mám z poisťovne info, vraj to musia tak či tak schváliť, lebo do dosiahnutia 38 roku veku máš na to nárok. Ani ja nerozumiem tejto byrokracii a vraj najnovšie majú poisťovne na schválenie žiadosti až pol roka. Pred tým mali na to tri mesiace, ale teraz im to štát predĺžil. Tak mi to aspoň vravela pani na poisťovni.

katkatop
autor
26. jan 2018

Ahojte nie schválenie trvá v poisťovni približne dva týždne aspoň vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni to tak je ale doktor Petrenko si dáva načas. Údajne mu to trvá až mesiac pritom má na tm oficiálne 10 dní

zuzu1122
26. jan 2018

@katkatop zle som to napísala, schválenie refundácie trvá do pol roka, inak poisťovňa má na schválenie žiadosti tej prvotnej tuším 15 alebo 20 kalendárnych dní.

zuza00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danielka55
11. jún 2019

@zuzu1122 a k akemu doktorovi prosim?

danielka55
11. jún 2019

@zuzu1122 ktory doktor v martine to robi?

zuzu1122
11. jún 2019

@zuza00 ahoj, to sme boli priamo za prednostom kliniky profesorom Dankom. Povedali, že len ten nám to môže dať.

zuzu1122
11. jún 2019

@danielka55 k prof. Dankovi, na poisťovni povedali, že len on nám môže dať to povolenie. Pani na poisťovni mala zoznam týchto lekárov.

zuza00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuza00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzu1122
11. jún 2019

@zuza00 on bol ale prednosta. to tá pani na poisťovni povedala presne ku komu máme ísť.

martina6505
10. jún 2020

mne to tiez uzasny pan doktor Petrenko neschvali, samozrejme ze sa to da vsetko riesit aj na SK asi unho tym chcel povedat ale ja zial k Slovenskemu zdravotnictvu nemam vobec dovoru po tom vsetkom co sa udialo.Tento doktor je jeden zly clovek , ktoremu na pacientke vobec nezalezi, neodporucam ho absolutne to nestoji ani za navstevu

zuza00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martina6505
10. jún 2020

@zuza00 keby aspon nemal taky pristup, ale to clovek normalne odchadza s placom , proste ochota nadovsetko :(

zuza00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre