Zdravotná poisťovňa a IVF

viki113
28. jan 2022

Dobrý deň chcela by som sa spýtať gynekologička mi odporučila zmeniť zdravotnú poisťovňu z dôveru na Union vraj viac preplacaju ivf chcela by som sa spýtať ma niekto skúsenosti ??

nique
28. jan 2022

Akurat som sa bavila s kamoskou o IVF.. obe sme boli pred rokmi (ja 5r dozadu, ona 4r) Nás to vo VsZP vyšlo ca 600€ kompletne, ju v dôvere 1.800€. Ja som mala 35r, ona 30r. Mne Dr napísala diagnoza endometrioza, jej nedali žiadnu diagnózu. Keďže sa nám to obom podarilo na 1x, už je to jedno. Ale zjavne lekári vedia, ako znížiť naklady

nique
28. jan 2022

Ešte pridam, ja som bola vy Gynfiv Ba, ona Iscare Ba

viki113
autor
28. jan 2022

@nique
@nique no aj ja som mala dôveru a platila som skoro 2000 s pcos diagnózou no gynekologička hovorila že Union má veľa nových úkonov ktoré sú preplácane tak nvm

niikoletka
28. jan 2022

@nique to ej samozrejme hlúposť každá poisťovňa plati rovnaký základ bez ohľadu na diagnózu, ktorá je písaná. Rozdiel v cenách závisí od toho ktorá mala koľko vajíčok a aké nadštandardné služby ste platili - spôsob oplodnenia, kultivacia, mrazenie, či to bol ket alebo et.. A taktiež každé CAR ma mierne rozdielne cenníky.

niikoletka
28. jan 2022

@viki113 ano union dopláca naviac oproti iným poisťovniam na niektoré úkony všetko majú prehľadne vypísané na svojej stránke plus aj v cenníkoch CAR je to vypísané. Neznamená to ze nebudeš platiť nič ale priplacaju napríklad ICSI a podobne. Celkovo aj tak treba počítať cca 2000 eur cenu

nique
28. jan 2022

@niikoletka porovnavali sme, samozrejme porovnatetelne. V Gynfive som napr. nemala na vyber typ ihly, rovnako lieky sme mali ine. Hlupostou to, prosim, nenazyvaj, lebo su to fakty. Mna to vyslo o 1/2 menej, hoci som na nicom nesetrila. Takze verim, ze finalna suma zavisi aj od centra, od poistovne a a dalsiich x inych faktorov.

chelsey987
28. jan 2022

@viki113 nám včera lekár v CAR povedal, že na IVF si máme nechať rezervu cca 2500-3000€, pretože máme VšZP a tá prepláca najmenej. Maximálne do 500€. Ľutujeme, že sme nešli do Unionu, ale to sme ešte nevedeli, že pôjdeme na IVF.

viki113
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viki113
autor
28. jan 2022

@niikoletka no tak potom to nieje až taký veľký rozdiel. Keďže som mala.doveru a platila som cca do 1900 € a to zo spermiogramom.ktory stal.300. TakE bez neho by to vyšlo okolo 1600.€ no tento rok som si zmenila.poistovu keďže mi to odporučila lekárka. Vraj to bude lacnejšie .. ako vidím nieje ... No viac sa oplatí pre tie zo všeobecnou ako vidím

viki113
autor
28. jan 2022

@chelsey987 tak to je nejako veľa ale oni asi počítajú stým že možno budete Mat viac embryi

niikoletka
29. jan 2022

@viki113 neoplatí sa viac všeobecná opakujem každá poisťovňa plati za ivf rovnako. Každá poisťovňa na Slovensku prepláca tri cykly ivf v plnej sume tam sú zahrnuté usg kontroly odbery krvi odber vajíčok a jeden vklad. Všetko ostatné si platíš sama. Lieky, metódy oplodnenia, kultivaciu, mrazenie, ďalšie vklady.. Vždy sa to odvíja od toho koľko máš vajíčok a co s nimi chceš robit. To je základ ktorý je všade rovnaký. Union ako benefit ponúka myslím doplatok napríklad 200eur na ICSI metódu oplodnenia alebo 900 eur na genetiu embrya a podobne takže je tam nejaká finančná úľava ale aj tak treba počítať s tým ze to bude niečo stat

ddudu
3. mar 2022

baby, po schválení liečby ivf ako postupuje poisťovňa? kedy prepláca liečbu alebo ako to funguje? nám akurát dnes schválila poisťovňa umelé oplodnenie v zahraničí 🙏❤️😊 ďakujem

rebeka04
6. mar 2024

bola niektorá z vás komu nevedeli napísať žiadnu diagnózu a zdravotna poistovna by Vás zamietla

chillid
24. jún 2024

@ddudu ahoj, prosim ta, nemala poistovna problem so schvalenim? mali ste nejake ivf uz za sebou aj v SR? a az tak ste isli do CR?

rebeka04
29. júl 2024

@chillid ahoj nakoniec bez problémov mi schválili...nemala som ešte žiadne ivf....mam za sebou stimuláciu a dali sme si robiť genetiku a polovici augusta mam vklad...všetko sme riešili iba na slovensku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre