X rokov snaženia a 2 neúspešné mimotelové oplodnenia

dedra111
12. sep 2012

Čaute babenky.
Už dlho Vás tu sledujem, ale až teraz som nabrala odvahu napísať. Po x-rokoch snaženia a 2-och neúspešných IVF mám strach...., ísť do 3-tieho pokusu....., že už nebude nič ☹ Je na tom niekto podobne ako ja???

galaxy
13. sep 2012

Vítam ťa medzi nami. Ja teda nepatrím do tejto kategórie, ale poviem,ti že choď do toho. Nádej umiera posledná. Nenechaj si utiecť šancu,ktorú môžeš pre to spraviť. Určite skús. Ale treba byť pripravená na všetko. To že sa bojíš,je normálne,ale strach nie je dobrý kamarát.

kveta
13. sep 2012

@dedra111 Ahoj, moj pribeh je netradicny a zlozitejsi.. bola som na tom ako Ty.. s tym rozdielom, ze tretie IVF mi uz lekari nepovolili pre OHSS.. moj zivot sa zvrtol, manzel ma opustil a ja som o tri mesiace oyehotnela s kratkodobou znamostou.. Tym Ti chcem len povedat, ze nikdy nevies ako sa zivot zmení a budes mat babo..;)

holly74
13. sep 2012

@dedra111 Ahoj, je tu plno takých, ako ty...aj takých, čo im nevyšlo ani to tretie IVF, a šli ďalej. Je to len na Tebe, ako sa rozhodneš, či to vzdáš alebo budeš skúšať až do úspešného konca. Ja viem, človek je z tých neúspechov na dne, ale inak ako ďalšími pokusmi sa to dá vyriešiť?

havranica
13. sep 2012

@dedra111 Ahoj, ja som na tom uplne presne ako ty...mam schvalenu ziadost na 3 IVF a strasne sa mi do toho nechce. Konecne som sa dala dokopy po tomto poslednom neuspechu a teraz absolvovat cely ten kolotoc odznova...ale som pevne rozhodnuta, ze to bude skusat az kym to nevyjde...ved predsa co nas nezabije, to nas posilni, no nie?

bianca
13. sep 2012

@dedra111 hlavu hore,vypni hrud a vhupni do tretieho IVF.Stoji za to skusat kym sa da

vafinka
13. sep 2012

@dedra111 nevesaj hlavu dole, ja mam za zebou da sa povedat an iprve ivkko poriadne za sebouzm, ja som sa nedostala ani k ET, bo do transferu som nemala ani jedno vajko..........aj tie dve co som mala tak to zabalili, no co uz, musim bojovat dalej 🙄

evelin325
13. sep 2012

Ahoj dedra111, viem ako sa cítiš, viem aké to je keď túžiš po bábätku a nedarí sa. Ja ti chcem hlavne poradiť aby si myslela pozitívne a nepripúšťala možnosť , že sa to nepodarí. Berieš aj nejaké lieky?

dedra111
autor
14. sep 2012

@galaxy s tým strachom bojujem ako sa da, ale niekedy to na mna doľahne... no tu šancu si určite nenecham ujisť 🙂

dedra111
autor
14. sep 2012

@kveta
@holly74
@bianca ďakujem za povzbudive slova, teraz ich budem potrebovať a pomohli mi. dnes som sa konečne objednala na genetiku, sice až na 3.12, ale ja sa neponahlam, aspon mam čas sa na to pripraviť 🙂

dedra111
autor
14. sep 2012

@evelin325 nie lieky zatiaľ žiadne neberiem, len sa odhodlavam na podpis dalšej žiadosti 🙂 naberam odvahu 😉

diusik
14. sep 2012

Ja poznam jednu co mala 2 neuspesne IVF,tiez predtym x rokov snazenia,a teraz je tehotna,prirodzenou cestou!

bianca
14. sep 2012

@dedra111 toto je strasne dolezity boj.Jeden z najdolezitejsich a najbolavejsich v zivote zeny ale ono to fakt stoji za to.Nesmies sa vzdavat.

dedra111
autor
14. sep 2012

@havranica ja som bola na prvom pred rokom a na druhom tento rok v maji. tiež som odhodlana to vyskušať ešte aspon raz, len neviem kedy 🙂 tebe budem držať palčeky, aby ti to tentoraz vyšlo 😉

dedra111
autor
14. sep 2012

@diusik aj ja chceeeem 🙂 super, že aspon niekomu to vyjde

dedra111
autor
14. sep 2012

@vafinka a ako teraz pokračujete??

dedra111
autor
14. sep 2012

@havranica do akeho centra chodíš?? že by sme si troška povymienali skúsenosti 🙂

dedra111
autor
14. sep 2012

@bianca ja ty maš babulku z IVF?

havranica
14. sep 2012

@dedra111 , chodim do Iscare BA, ja som mala jedno v decembria a jedno v aprili potom este KET a nist...teraz muz chodi po vysetreniach, genetika bola ok, ja skusam akupunkturu proste robime co sa da...koncom septebra chem ist do centra a pustit sa do boja...co ty? Aky mate vlastne problem?

dedra111
autor
14. sep 2012

@havranica ja som na prvom bola v ginfive a druhé vo ferticente, obidve sú v pohode len z ferti mam lepši dojem a su aj lacnejší. Ja som mala iba 2x ET, na zamrazenie nikdy nič nezostalo, čo ma aj mrzí, lebo to musim vždy podstupiť celé. Genetika, hematologia, protilátky to všetko je OK. Smermio tiež v norme. Ja mam jeden vajcovod nepriechodny a v druhom bolo mimomaternicové tehotenstvo. Takže asi tak a k tomu pred 12timi rokmi dva samovolne potraty v 10TT ☹ ☹
Teraz tieto dva neuspechy, takže dosť. Teraz rozmyšlam čo ešte urobiť pred dalšim pokusom. Objednala som nas na doplnujuce genetické vyšetrenie, ale až na 3.12. Takže teraz čakame. 🙂 Ty si robila ešte nejake vyšetrenia pred tymto tretim pokusom?

bianca
14. sep 2012

@dedra111 nie nastastie nie ale viem aky je to boj.Kamoska moja zlata bojuje 5 rokov a teraz to vyzera ze konecne sa udri

evelin325
14. sep 2012

debra111 a nebrala si nič ani pri predchádzajúcich IVF?Myslím niečo na prípravu tela na otehotnenie, možno sa vám to nepodarilo preto, že máš v tele niečoho nedostatok.

darla27
14. sep 2012

@dedra111 hlavne sa nevzdavaj, nadej umiera posledna. Ja som otehu po 3 neuspesnych IUI aj 2 IVF nakoniec prirodzene a co tak pozeram tak aj tu na konikovi aj v mojom okoli je vela podobnych pripadov. Drzim palce.

dedra111
autor
14. sep 2012

@darla27 tak to je fakt super... take pripady ako ty ma držia nad vodou, ale u mna by to bol veľký zázrak pri mojej diagnoze. A problem si mala akože ty alebo partner?

dedra111
autor
14. sep 2012

@evelin325 brala som len všetky tie hormony plus vitaminky Femibion 800. neviem čo ešte myslíš? niečo konkrétne?

evelin325
15. sep 2012

ten Femibion je super, ja som to tiež brala, ale len 400.Chcela by som ti ešte poradiť minerálne soli, nie je to žiadna chémia, dávaš do tela len to čo mu je vlastné. Keď si skúšala už všetko možné a nič ti zatiaľ nepomohlo, vyskúšaj ešte túto možnosť.

dedra111
autor
15. sep 2012

@evelin325 aké minerálne soli o tom som ešte nič nepocula. čo mam kupiť?

darla27
15. sep 2012

@dedra111 otehu sa mi podarilo po nejakych 6 rokoch, v centre mi povedali ze prirodzene otehotniet by som mohla, keby sa stal zazrak. A on sa stal 😀
Mali sme obaja kadejake imuno-diagnozy, mm mal coraz horsi spermiogram, ja som mala z hemato zistene ze
som MTHFR heterozygot a kadeco. Cim viac sme vysetrovali, tym viac diagnoz sme mali.
Ale podarilo sa. Ja vravim, ze kto to nevzda, ten sa docka! Skor, ci neskor.
Len malo neplodnosti je nastastie definitivnych. 🙂

vafinka
15. sep 2012

@dedra111 Ahoj, no momentalne cakam na vysledky z genetiky a potom sa uvidi, rada by som bojovala dalej ale mam obrovsky strach, ze sa to stane znova. ja musim verit, ze tentoraz to bude lepsie, ja sa fakt bojim

dedra111
autor
15. sep 2012

@vafinka čo ine nam zostava ako veriť? budem ti držať palce aby bol aj ET a hlavne úspešný 🙂 skus počitať v teme DHEA alebo ine možnosti zlepšenia AMH, pišu tam baby, čo mali malý počet vajíčok, niečo s toho som pri druhom IVF vyskušala aj ja a bolo to o niečo lepšie.

vafinka
15. sep 2012

@dedra111 vies, ja som mala vsetky vysledky z krvy ok. a to je na tom najhorsie, mala som osem vajok, z toho boli iba 3 dobre, 2 sa oplodnili a za par dni aj dobojovali, z tych ostatnych boli cosi prazdne a cosi uplne nanic, a co mam cakat teraz, to neviem, a tu temu som citala, ide tam o ten vitamin D3 ak sa nemylim, ze???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre