Vyšetrenie EndomeTRIO - 1 330 eur

xminkax
31. aug 2021

Ahojte kočky. Prosím absolvovali ste niektorá toto vyšetrenie? Zdá sa mi to príšerne drahé. A preto by som rada zistiť, či máte niektorá s týmto vyšetrením skúsenosti a aké. Na SK fórach som nič k tomu nenašla. Iba na CZ fórach a veľmi málo. Nakoľko sa už 5 rokov snažíme s manželom o dieťa, môžem len cez IVF, v Reprofite nám odporučili ešte toto vyšetrenie. Mám za sebou 7 neúspešných IVF cyklov.

dietatko2020
31. aug 2021

@xminkax ja som absolvovala, tiez v RF, je to vela penazi, ale tak chcela som vyskusat vsetko. Vysledok som mala taky, ze implantacne okno je ok (. Era test) a ostatne tiez Ok (emma, alice test - tie skumaju floru v maternici). Ak vies po anglicky, pozri si stranku labalu ingenomix, tam sa posielaju vzorky a oni vyhodnocuju

xminkax
autor
31. aug 2021

@dietatko2020 a už máš prosím výsledky aj z alice a emma? Prípadne dalo ti to niečo? Ja už mám toľko kadejakých vyšetrení za sebou, že už fakt neviem.....

dietatko2020
31. aug 2021

@xminkax ano, vsetky tri testy su naraz, len sa odoberie sliznica a posle sa vzorka na testovanie. Aj ja uz mam vsetko vysetrene, co sa len da

janie7
1. sep 2021

@dietatko2020 Ahojky a ako dlho si prosím ťa čakala na výsledky? My sme sa zatiaľ bavili s mojim Dr. že by sme skúsili zatiaľ EMMA test aj so scratchingom, keďže hysteroskopiu mi nechce dovoliť😉

dietatko2020
1. sep 2021

@janie7 ahoj, asi 3 tyzdne, alebo aj menej,

janie7
1. sep 2021

@dietatko2020 Noo, to sa dá a robili to v labákoch RF, či to posielajú do centrálneho laboratória? Lebo máme embryjká na genetike už 5. týždeň kvôli Covidu, výsledky mali byť do 3 týždňov, tak som ako na ihlách. Držím silno palčáky😉✊

dietatko2020
1. sep 2021

@janie7 vzorku odobrali v RF a potom posielali do Spanielska do labaku

janie7
2. sep 2021

@dietatko2020 Fuuu, až do Španielska? Zaujímavé. Ďakujem krásne za info😘

zuzzi18
29. nov 2021

@xminkax ahoj absolvovala si nakoniec toto vyšetrenie? ja sa chystám, v mojom CAR to stojí 1200 eur

xminkax
autor
30. nov 2021

@zuzzi18 Ahoj, nie, nebola som na tom vyšetrení. Momentálne nemáme ani žiadnych mrazákov. Takže sme to zasa odložili.

domig1
2. jan 2022

@xminkax ahojte, je tu niekto aktuálne po týchto testoch? Pomohli niekomu? Na KET sa ide hneď další cyklus či sa to nestíha?

zuzzi18
2. jan 2022

@domig1 aj mňa by zaujímalo ci sa KET stíha v ďalšom cykle, keďže výsledky trvajú 3 týždne vraj.

domig1
2. jan 2022

@zuzzi18 keď tak rozmýšľam, tak ak ERA tak asi podľa mna sa stíha další cyklus, ale ak by čosi vyšlo zle z Emma Alice, tak by asi bolo treba preliečenie a to sa môže časovo natiahnuť 🤔

zuzzi18
2. jan 2022

@domig1 áno určite ale zas aspoň by sa našla príčina, ja verím ze mi v tých testoch aj niečo reálne nájdu lebo ak povedia ze všetko ok tak už neviem kde je problém

janie7
2. jan 2022

@domig1 Ahojky, my sme sa bavili s mojim Dr. tiež o
EndomeTrio, ale zatiaľ to nechce dávať, že až keby sa nepodaril druhý KET, ale vraj tie výsledky sú platné až 2 roky, takže aj keby sa nestihol prvý cyklus, druhý sa stihne hravo 😉

zuzzi18
2. jan 2022

@janie7 ahoj, je to geneticky test, mne hovorila Dr. ze to platí navždy, tak ako aj testy genetiky. Tak neviem teraz kde je pravda. Keď už vyhodím toľké peniaze, bola by som rada aby to platilo navždy a mohla som sa tým riadiť pri každom vklade🤷‍♀️

janie7
2. jan 2022

@zuzzi18 No, ja verím Tominovi 😉, ale tak dôležité bude aby to pomohlo a keby platilo navždy, to by bolo super. KET plánujem na február/marec, tak možno túto tému znovu otvoríme.Verím, ale, že toti vyšetrenie nebudem potrebovať, jedine musím znížiť NK bunky v prietokovej krvi.
Ako sa inak máš? Kedy plánuješ ísť na toto vyšetrenie?

domig1
2. jan 2022

@janie7 mne Dr tiež hovoril, ze to platí navždy, ale čítala som zahraničné stránky a spomínala sa platnosť 2 roky ako si spomínala

zuzzi18
2. jan 2022

@janie7 akurát mi začína konečne MS takže v tomto cykle na 17 deň sa urobí ERA a keďže ten odber je vlastne aj scratching tak by som rada stihla v ďalšom cykle vklad posledného embrya ale ja už tomu nedávam moc šance ani neviem ci chcem ísť do ďalšieho DIVF. My sme už v adopcnom procese, teraz mam toho plnú hlavu, tak uvidíme. A ako ideš tie NK bunky liečiť? Intralipidmi? V maternici ste nepozerali tie NK bunky? Oni v krvi až tak nevadia, resp. nemajú vplyv na uhniezdenie.

domig1
2. jan 2022

@zuzzi18 neplanujes si dať rovno aj Ema a Alice? Samotne Era stojí 2/3 plnej sumy..čítala som na ceskom fóre, že z týchto vyšetrení jednej vyšlo, že implantacne okno je Ok, ale ma malo laktobacilov, po preliečení im vyšiel 14ty vklad.. a ako vieš že ti to budú robiť 17ty deň?

zuzzi18
2. jan 2022

@domig1 áno všetko dáme spraviť, aj mne Dr. hovorila ze zrovna jej pacientke našli tiež tie laktobacily. No ten odber vzorky sa robí na 17den cyklu. Na 10 deň kontrola a na 17ty deň odber.

domig1
2. jan 2022

@zuzzi18 no neviem, embryo sa obvykle vkladá 19-21 deň cyklu, tak myslím, že vtedy sa to obvykle robí, ale ak mávaš ovulaciu skoro, tak možno tebe už 17ty deň …a nevieš ako dlho tu jej pacientku preliecovali pred vkladom?

zuzzi18
2. jan 2022

@domig1 nie nehovorila mi ako dlho ju preliecovali ale ze to vyjde len veľmi málo ženám, že väčšina to ma ok.. ale hovorila ze vzorku na ERA odoberajú na 17den cyklu. To je prvý "obvyklý" deň kedy sa robí vklad čiže hneď vtedy berú vzorku. O ovuláciu vôbec nejde pri tomto ani pri žiadnom riadenom cykle, keďže aj teraz budem brat lieky tak isto ako pred KET

janie7
2. jan 2022

@zuzzi18 Bola som tentokrát u Dzurillovej a našla mi zvýšené NK bunky z prietokovej krvi, tie maternicové, keďže cytotoxicitu NK buniek z technických príčin nerobili. Len toto je pre mňa dosť veľká neznáma a neviem, či existuje ešte nieaké vyšetrenie ohľadne NK buniek v maternici a presne ako hovoríš, aj ja mám info, že čo je v krvi, nemusí byť ešte v maternici😉 Áno intralipidami, ale Dzurilová chce nasadiť nie tie na báze sóje ale na báze rybieho oleja: Omegaven alebo LipoPlus. Len čakám, čo ešte na to povie môj Dr.
Fuu a akej kvality máš to posledné embryjko? Budem silno držať päste, napíš prosím ako si dopadla 😘🤞🏻🍀👊

zuzzi18
2. jan 2022

@janie7 hej už som niečo o tom Omegavene pocula, ja beriem omega 3 aspoň v tabletkách lebo viem ze to je dobre na tieto imuno veci. My sme mali všetky embrya A kvality (Blasty a expandovane blasty) ale ani to asi nestačilo bohužiaľ.

janie7
3. jan 2022

@domig1 Uff, že 14. vklad, to už by som bola rovno v cvokhause.
Inak mne robil môj Dr. vklad 17 dc, rýchlo som reagovala na hormóny a keďže som chcela jeho na vklade, ešte si kvôli mne skrátil dovolenku😉
Držím palčáky 😉🤞🏻😘

janie7
3. jan 2022

@zuzzi18 Ja už cpem do seba toľko vitamínov, že omega 3 jem radšej vo forme rýb😉
To máš od darkyne, že? A nič iné ti posledne nezistili?

zuzzi18
3. jan 2022

@janie7 tazko povedat co je dovod...moze to byt endometrioza alebo moja imunita (cytokiny zvysene) alebo len blba nahoda alebo geneticky nevhodne embrya..to uz je ozaj tazko povedat to sa mozu aj doktori akurat tak domnievat...preto ideme este na to Endometrio...len zlyhava tam implantacia z nejakeho dovodu, tak uvidime, ci nieco sa tym odhali, som velmi zvedava na to...najhorsie bude ked povedia ze vsetko je OK 😀..ale ze aj ked vyjde implantacne okno ok tak oni aj tak presne na hodinu urcia, kedy sa ma vklad urobit..je rozdiel ci sa spravi na 18 den cyklu rano alebo poobede...tak dufam aspon nieco mi ten test da a lepsie sa aspon budu casovat nasleudjuce vklady..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre