Vysadenie liekov po úspešnom KET

13kvietok13
24. sep 2021

Ahojte. Ako Vám vysadili lieky po úspešnom vklade? Konkrétne Estrofem a amelgen. Ja mám momentálne estrofem 2-2-2 a amelgen 1-0-1. Estrofem mám brať do 8.tt s postupnou redukciou až po úplné vysedenie. Amelgen do 12.tt s postupným vysadením. Lenže teraz si nie som istá, či mám znižovať dávky ešte pred tým 8.tt resp. 12.tt a potom už teda nebrať vôbec, alebo ako. Má niekto skúsenosť?

sirka9
24. sep 2021

ahoj, ja som mala estrofem do 10 tt - vysadzala som postupne v priebehu 10 týždňa tak aby som k ukončenému 10tt dobrala tabletky, amelgen do 12 tt tiež rovnako, aby som k ukončeniu 12tt skončila s tabletami. mala som rovnakú dávku ako ty u oboch. držím palčeky na krásne tehu a úspešný koniec.

13kvietok13
autor
24. sep 2021

@sirka9 ďakujem ti veľmi pekne. Lebo mne konkrétne nepovedali po koľko mám znižovať. Estrofemu mám dosť veľa, takze viem to znižovať naozaj postupne. Myslíš že to môžem brat aj dlhsie ako do 8. týždňa a radšej pomalšie znižovať? Nezačala si krvácať? A amelgenu nemám tak veľa tak neviem ako znižovať. Myslíš že môžem v 10.a 11.tt znížiť na 0-0-1? A v 12.tt si dať takúto dávku len obden? Inak neviem ako mi to vyjde. Ach. Mám z toho normálne stres

sirka9
24. sep 2021

estrofem kludne podla mna mozes brat do toho 10 týždňa, skor ide o to, že kazdé centrum má iné postupy, preto tak dávajú. ja som nevysadzala tak, ze v pribeheu 10 a 11 týždňa ten amelgen, že by som davala po 1, ale pred ukoncenim 12 týždňa som si proste dala dva dni predtým po jednej a potom už nič. estrofem som davala tak, ze som davala: 1-2-2, 1-1-2, 1-1-1, 0-1-1, 0-0-1 a 0-0-0. čiže za 6 dní som to mala vysadené úplne. ale to som si tak sama dala, tiež mi povedali iba, že postupne vysádzať 🙂 ale nepovedali ako. tak som si urobila takto. amelgen som vysadila za 2 dni 🙂 0-1, 0-0. nekrvácala som, vsetko nastastie prebehlo hladko, ale veru nebolo mi vsetko jedno 🙂

13kvietok13
autor
24. sep 2021

@sirka9 ja by som tiež ten amelgen vysadzala radšej neskôr, lenže som zistila, že ho nemám dosť. Pripadne si dám radšej ešte vypisat, aby mi vyšlo tak, že ho začnem znižovať v 12.tt. Som zbtoho zmätená, lebo fakt nechcem spraviť niečo zle a aby som ja rozhodovala o tom, ako vysadím…to sa mi nezdá. Ten estrofem budem znižovať veľmi postupne, keďže ho mám dosť. Viac ma trápi ten amelgen. Ďakujem ti za radu 😊

mikasz
24. sep 2021

@13kvietok13 ja som estrofem vysadzala postupne po 10tt, najskor 2dni 2-0-2 a potom 2dni 0-0-2, tak mi napisali do vystupnej spravy v car, je uplne zbytocne to vysadzat po 1tbl, kedze predtym sa predpisoval estrimax a ten bol 2mg, tu mas miesto toho 2tbl x 1mg
Miesto amelgenu som mala kombinaciu prolutex rano a progesteron vecer, mala som.vysadit po 12tt, prolutex som pichala do 12tt ale progesteronu som mala vela, tak dr., ze preventivne mozem aj dlhsie, tak som vkladala do 16tt 1x vecer

13kvietok13
autor
24. sep 2021

@mikasz ďakujem 😊 tak ten estrimax budem znižovať do 10tt. A ten prolutex a progesteron si brala plnú dávku do 12tt? To by som ja najradšej. Zdá sa mi skoro znižovať dávku od 10tt. Lenze tabletiek mám malo. Nechápem prečo mi nevypisala viac. Myslíš že mi predpise aj moj gynekológ?

mikasz
24. sep 2021

@13kvietok13 ano, prolutex som mala poslednu na konci 12tt a myslela som, ze vysadim rovno aj progesteron a moja dr.ze preventivne mozem aj dlhsie, ze nech dominam balenie.
Podla mna ti moze aj tvoj gyn predpisat. Do car sa uz nechystas? Mne dali elektronicky recept ked som potrebovala, tak som zavolala a napisali

13kvietok13
autor
24. sep 2021

@mikasz do car už nemám ísť, ale určite by mi predpísali, keby som ich poprosila. Uvidím. Ale určite by som to radšej vysadila neskôr a budem chcieť ešte mat nejaké to balenie naviac

larissa44
21. máj 2022

Ahojte dievčatá. Viem,že už je to staršia diskusia,ale mám na Vás otázku,tie čo ste užívali Estroferm pre KET, neobjavili sú u vás vedľajšie ucinky lieku - silný až bolestivý opuch nôh v spodnej casi (od kolena dole)?
O priberaním,nadúvaní, únave, to ani nehovorí.

ailiba
21. máj 2022

@larissa44 ja som estrofem brala a tiez som sa nemohla dockat, jedy ho vysadim. Nebolo mi z neho dobre... Nemala som to, co ty, ale bolo mi zle, unava, proste na nic. Ale to, co mas ty, by som konzultovala v centre.

renata1405
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sirka9
27. dec 2023

@renata1405 ak sa smiem opýtať, kvôli čomu? Lebo je to na predpis, netreba sa s tým zahrávať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre