Vstupná konzultácia v CAR - Iscare Martin

22. feb 2022

Ahojte baby,
Po 6 rokoch snazenia som sa odhodlala objednat do centra asistovanej reprodukcie. Neviete prosim, ako prebieha vstupna konzultacia? Bude to len rozhovor alebo hned vysetrenie? Partner ide na spermiogram, mne budu nieco robit? Dakujem pekne za info 🙂

zojanka
22. feb 2022

Spermiogram, tebe krv + sono, pohovor 🙂

autor
22. feb 2022

@zojanka dakujem moc 🙂 sono vaginalne?

zojanka
22. feb 2022

Ano, ak nebudes mat menzes urcite

autor
22. feb 2022

@zojanka dakujem pekne 🙂

dadula_15
25. feb 2022

Baby ti už popísali čo, nie je to nič také, čo by bolo nejako nepríjemné alebo tak. Tiež sme pred nedávnom začali chodiť na túto kliniku a teda sedí mi aj ich prístup, že nemajú problém aj s otázkami ktoré som mala. Kedy tam máš ísť? 🙂

rsimoneees
26. feb 2022

Aj ja som sem začala chodiť a zatiaľ super ☺️Za mna lepšie ako Brno Reprofit , tam nám nesadla doktorka . Ale je to hlavne aj o človeku -lekárovi , za mna v Iscare Mudr Procházková ale tu v MT sú všetci super odborníci 🙂

janulka2805
1. mar 2022

Držím vám palce žienky !!!! ✊✊✊✊🙂 Aj za mňa Iscare MT totálna spokojnosť!!!!! 🙂Vďaka nim mam doma 11 mesačne dvojičky 🙂

dadula_15
8. mar 2022

@rsimoneees no to musí sadnúť doktor, to aj u nás bolo, keby nesadol tak neviem neviem, ale našťastie sme problém nemali. Lebo u mňa v týchto veciach psychika veľmi veľa urobí a teda musím byť v pohode aby som všetko zvládla.

rsimoneees
8. mar 2022

@dadula_15 presne , súhlasím s tebou . Pokial nesadne doktor/ doktorka neni to dobre . Aj u mňa psychika dosť zaváži , a preto je správny výber doktrora dôležitý .

monulienka11
8. mar 2022

@rsimoneees môžem sa spýtať koho ste mali v Reprofite?Aj my sa tam chystáme ísť.dakujem 🙂

rsimoneees
8. mar 2022

@monulienka11 Mudr Tokareva 🙂

feketka
9. mar 2022

ahojte, mam otazku. Chcela by som ist na konzultaciu do CAR, ale predpokladam,ze budem dlhsie cakat na termin. Za ten cas by som si este pred prvym pohovorom chcela dat urobit zakladne vysetrenia,aby sme uz prisli s vysledkami a proces urychlili...Vedeli by ste mi povedat ake zakladne vysetrenia by som mala mat ja?Muz SPG,to je jasne, ale neviem co vsetko sa ocakava odo mna :D

rsimoneees
10. mar 2022

@feketka ahoj , tak u teba hormonálny komplet , hematologia , repro imunologia , pripadne genetika . Ale myslím že na tieto vyšetrenia sa čaká oveľa viac ako na termín do centra 🙂 aspoň my sme tak mali . Neviem koľko sa snažíte , my 4 roky o prvé tak preto už všetko mame hotové 🙂

feketka
10. mar 2022

my sa snazime 3 roky o prve...nejake vysetrenia uz mam za tie roky spravene, napr. genetiku mam potvrdenu homozygot MTHFR trombofiliu, kvoli tomu som bola pred 2-ma rokmi aj na hematologii,ale tam na mna pozerali ako na blbca,ze co od nich chcem ked nie som tehotna. Ale tak urobili mi a vsetko bolo ok. neviem ci to treba robit znovu. Robila som si stitnu zlazu pred rokom, tiez ok. Nejaky zakladny hormonalny profil mi robila aj gynekologicka pred dvoma rokmi, ale moze mi to urobit este raz... A o repro imunologii som citala,ze sa robi az neskor ked vas tam posle lekar....Alebo si to mozem urobit aj na vlastnu past niekde?

dadula_15
11. mar 2022

@rsimoneees ale dobré je to, že dnes sú také možnosti, že ozaj si môžeme vybrať kam pôjdeme, na koho sa obrátime, kedysi takéto možnosti neboli ani zďaleka 🙂
@feketka po pravde tiež som nad týmto premýšľala, že by som si dala niečo urobiť mimo, že ten proces aby bol rýchlejší, ale napokon sme sa s mužom zhodli, že keď už máme termín, že nebudeme špekulovať, že bude lepšie keď nám všetky vyšetrenia obom urobia tam. Je fakt, že termín na kliniku nedostaneš hneď, ale tak my sme s tým tak nejako rátali a sme sa aspoň tak viacej na to pripravili po psychickej stránke 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre