Verím, že sa raz budeme usmievať.

maxxim
7. mar 2020

Prajem Vám pekný neskorý večer, som tu jeden z mála...mužského pohlavia😊...
No rád ...by som sa od Vás žienky dozvedel čo, to...o umelom oplodnení. Viem, je tu toho vela, no môj (náš) príbeh možno povzbudí aj iných z rovnakým osudom...( môj osud) a bol by som rád ak by sme sa tu dozvedeli, a zaroven aby sme sa i my môhli podeliť zo skúsenostiami.

maxxim
autor
7. mar 2020

Snazime sa snazime uz cca rok, a tak sme sa vybrali ku gyn...a tá ma poslala na spermiogram... týzden nervov a nádejí... o pocitoch tazko písat, pretoze to by bolo na knihu...😐.. no výsledok bol ako blesk z jasného neba... Azoospermia...totálne bez chuti k comukolvek, ani neviem ako som od tial prisiel domov. Nie, nebol som pod parou alkoholu, ale pod parou ťažoby a nevýslovnému pocitu menejcennosti. No zároveň ma začal pohánať obrovský adrenalín.To bolo cca o 12, a zacal som obvolávať urológie na SK kde by ma co najskor zobrali...na vysetrenie ...ako zázrakom sa mi podarilo vybaviť no 130 km daleko. Nevadí išli sme zo zenou. Cakáreň prázdna, teda na Slovenské pomery iba dvaja🙂...a to bolo cca o 4. No zacal úcinkovať stres, a v ordináci mi vyvolala hrôzu, diagnóza..
Nedostatočne vyvinuté semenníky a pravdepodobne klinefelterov syndróm. Deň beznádeje, deň totálneho osobného krachu, deň kedy sme si nikdy zo zenou neboli bližší. Napriek tomu deň plný nehy. Odporúcanie- endokrinologia, andrologia a genetika. Znova xxx telefónatov.. no zacali sme bojovať napriek obavám. Podarilo sa nam vybavit co najskorsí termín u endokrinologicky a po konzultaci na 99% xxy.. 47
Sono stítnej v poriadku a šup na krv..výsledky zlé pre chlapa... málo, testosterónu zato vela fsh.
Nutné nasadit nebido...no este sa syndróm musí potvrdit na genetike..=. neplodnosť na 99%. Musím podstúpit liecbu aby som sa nezacal lámat ako práchnivá kosť... hlavne skz kosti...svaly...a vitalitu...energiu..no ale musím vam povedat ze nikdy by ma toto nenapadlo pretoze co sa tyýka prirodzenia tak vsetko ok, a po sex. stránke sme zivý...nikdy ziadny problém...no napadlo by vas nieco taketo?.. tazko sa mi o tom píse, trase sa mi palec na ruke no viem ze musime zit v nádeji ze nam pomozu na rep. Centre kde sme boli na prvom stretnutí. Musíme absolvovat umelé oplodnenie darcovskou spermiou. Jediná cesta ku stastiu. Jedina cesta po vytúzenom usmeve. Trápi ma to. Moja zena je pokorná a hovorí ze ked sa to podarí, tak to dieta bude po mne dedit nie síce gény no výchovou a nasou láskou sa priblíži k nasej charakternej podobe a to bude nase bohatstvo. Ja verím ze sa to napriek vsetkému podarí, aj ked to bude este asi dlhá cesta... aj ked to nebude moje biologické , no bude z mojho srdca vytúzené a nami milované.

martinals
7. mar 2020

Ahoj, z umelým oplodnením skúsenosť nemám, stačilo iui no aj tak to bolo náročné hlavne psychicky.drzim palce ne h sa podarí

maxxim
autor
7. mar 2020

@martinals ahoj, dakujem.
No hovoril doktor aj o tom ze mozno by to stacilo ale za tam je mensia pravdepodobnost ze sa to neuchyti. Ja neviem... tazko povedat...no zene teraz meská ovu..tak jej na to nieco dal a mame ist za týzden znova tak nám povedia presnejsie co a ako. No hlavne ze je mladá. Veríme😊

maxxim
autor
7. mar 2020

@martinals a vyslo ti to?

martinals
7. mar 2020

No potrebujú určite odsledovat ovuláciu ja brala som cloytilbegyt,je to na dozrievanie folikulov myslím , budú sledovať ako reaguje a veľkosť folikulov(vajíčok) aby mohli správne naplánovať iui. Mne pri prvom babu vyšlo na 1x a pri druhom na 4x.

martinals
7. mar 2020

Ps:skuste jednoduchšiu cestu a aj lacnejšiu a potom tu komplikovanejsiu a samozrejme drahsiu cestu. Najprv iui a až potom ivf

maxxim
autor
7. mar 2020

@martinals uvidime ako sa dohodne z doktorom. Neviem si predstavit to naplanovanie... myslim to ze keby aj tu jednoduchsiu cestu zvolí..ako naplanovat ovulaciu aby bola presne v tedy ked to budu robit...nevieme o tom nic...a neradi by sme sa nechali zmiasť len tím co povie doktor, co je pre nich výhodnejsie

maxxim
autor
7. mar 2020

@martinals a dakujem. Vázime si to😊

maxxim
autor
7. mar 2020

@martinals a este doktor robil sono a videl 6 vajícok... ktorezostali vo vajcovode?.. neviem to spravne opisat...ale ze jednoducho ako keby neodysli von...ako keby nedoslo k ovuláci...ale bral to ze to býva normalne a ze ked budú vysledky krvi tak by to nejako stimulovali.... ale prisiel mi ako keby to povedal uplne ze pohodička... a pristup pohodák...zatial ok...no uvidime

ysseba
7. mar 2020

@maxxim Otec nie je ten, kto dieťa splodí (resp. poskytne biologický materiál), ale ten, ktorý dieťa vychová 🙂 Znie to ako klišé, ale je to tak! Držím vám palce, nech všetko dopadne na výbornú 🙂

maxxim
autor
7. mar 2020

@ysseba dakujem pekne. Ja sa tu cítim...fajn...zvlastne ale je to tak... my sme to nikomu nepovedali...je to nase tajomstvo a toto je ako vyslobodenie pre dušu. Ktovie co bude lepsí sposob, ak nebude mat ovu v poriadku tak tazko asi naplánuji tu jednoduchsju alternatívu..hovorim neviem...no sak oni asi budú vediet...a zena to prediskutuje este...ale normálne som od vtedy ako som sa to dozvedel ...vnútorne vyhasnuty.. tesim sa ...ano..pracujem...konicky..dom...Le ta predstava ma dusí a plávam na lade. No nedavat to najavo je tazke..a pri tom to neni hriech...alebo moja vina...aj ked si pripadam ako odsúdený za nic. No dakujem vám. Aspon sa cítim dobre chvilkovo...chce to cas...a hlavne nádej je velká ...verím😊

amienne
7. mar 2020

Drzim palce. My sme snazili 15 rokov a nepodarilo sa mať vlastne, zato sa podarilo mať v starostlivosti 2 zbojníkov 😄 ako ich voláme a za nic by sme nemenili. Často sa sami pytame, ci by nase biologicke boli vobec take sikovne a uzasne. Dodnes nam nebola urcena presna pricina neplodnosti. Ano spermiogram zlý ale nie tak, aby vylucili splodenie. Absolvovali sme zákroky na všetkých 3 klinikach v SVK toho času, podstupila som diagnosticku laparoskopiu a drilling vajecnikov i ked sa nic nezistilo. Dali sme dva cykly IUI. Cakal nas este tretí a potom umele oplodnenie. Od prvého IUI, toho silného negatívneho zážitku a nie preto, ze by to bol bolestivy zákrok ale pre tú atmosféru, pre celý ten proces sa vo mne niečo zlomilo. IUI som znasala zle, napriek malej stimulácie oproti umelenu oplodnenie u mna v oboch prípadoch nastal hyperstimulacny syndróm. Pre tuto skutocnost boli dalsie zakroky gynegologom neodporucane vzhľadom na riziko núteného potratu a poskodenia zdravia. Vtedy mi to došlo. Snazime sa ist proti prírode. Nechcela som aby nase dieťa bolo produktom laboratória a vnutorne som cítila, ze všetky tie kroky k vlastnému dieťaťu nie sú spravne. Manžel nebol proti osvojeniu ale chcel predtým vyskusat všetky možnosti na vlastne. Povedala som mu, ze už sa necitim na dalsie pokusy a nemám z toho dobrý pocit. Akceptoval to ale trápilo ho to. A mna trápilo, ze sa trápi. Pol roka po IUI privolil ísť cestou adopcie. Dnes trochu ľutuje, ze to tolko oddaloval a po rokoch snazenia o vlastné ma teraz opačnú misiu. Dat si pozor aby nebolo tretie, lebo 2 nam bohate stacia 😄

maxxim
autor
8. mar 2020

@amienne to je ale príbeh... clovek nikdy nevie...ja ked som bol malý...cca 5_6 rokov tak som si prial aby si moji rodicia adoptovali este bábo😁😁..este som chcel mat jedneho súrodenca... starsí ( uz mal iné záluby)
Uvidime, vyskúsame... co a ako dopadne vie len Boh. Aj ked sám som nervózny z toho umeleho... a este od darcovských...no keby to vyslo bolo by to tak ze by nikto nic nevedel...mna velmi ubíja ked sa ma stale vypytuju v robote co a ako...kedy...lebo vsetci maju uz deti...a sak je to normalne...a ja sa snimi rad rozpravam...o deti... ved to je radosť...no sused sa pýta, rodina sa pýta, hocikto....a tá moja diagnóza.. mam velký hnev sam na seba...aj ked sa snazím brat to ok..co sa malo stat...stalo sa..urcite máte moj obdiv, a verím ze moje ja my nedovoli zrieknut sa poslednej moznosti ako je adopcia pokial nevíde umele o. Len to okolie... je to na celý zivvot ...verim ze je vela dobrych ludi...no sú aj taky co radi ublizuju...clovek ludom nezaviaze jazyky...ine je byvat v meste na byte...kde sused suseda nepozna ako na dedine kde sa záclona sama posúva aby kazdy vsetko videl...😁... no bude to tazke...ale urcite sme otvorený kazdej alternatíve..a v záujme nie na silu... clovek predsa má co dávat, a davat to z lásky niekomu..napr. takým dalsím zbojníkom akých máte vy❤🍒🍻

amienne
8. mar 2020

@maxxim byvam na dedine a deti prišli hneď dve z jedného dňa na druhy. Vsetkym došlo, ze nie sú naše a nikdy sme to ani netajili. Rodina ich miluje ako vlastne. Všetci mali pochybnosti keď sme povedali ze sú iného etnika ale teraz je to kazdemu jedno. Je pravda, ze keby nevieš, nezistis ze majú iný pôvod. O tých reciach viem svoje. Čo som si poplakala. A aký vedia byť ľudia kruti. Ze som karieristka a pod. V rodine na kazdej návšteve. Po rokoch som na tie priblble otázky začala odpovedať..a kde sa dajú deti kúpiť? A veru prestali sa pýtať. Moja rada je , nezatvarajte si možnosti a riešte paralelne adopciu lebo cakacky sa predlžujú na veľa rokov. Kym sa vobec dostanete do zoznamu ubehne pol roka.Mozte byt na zozname a snažiť sa o vlastné. Keby to náhodou vevyslo,máte slušný časový naskok. Moj muz ľutuje, ze sme to neriešili paralelne. Drzim palce

maxxim
autor
8. mar 2020

@amienne no tak to mozno budeme na jednej lodi , my bývame tiez na dedine...a vsetci sú tu strasne hrdy...mam rad dedinku moju rodnú...no nie moc tích co v nej ziju😁...my sme dali kvantum penazí do domu...zadlzeny na 25 rokov..robotu mam sice fajn...a hlavne co ma aj bavi...no tie ceny z um.o. su strasne...no obetujeme vsetko... ak to nevide na 1 pokus ...urcite bude zena tiez uvazovat o adopci.. my nechceme cakat a márnit cas...ktory mozme darovat dietatu...a mozno v bud. By sme si zopakovali znova umele.... no kazdopadne sme v stádiu prípravy na um.o. darcovskými ...lebo ja som zlyhal...muz nie na sto% po biolog. Stranke... co uz. My sa nenechame odradit ludmi v okoli...urcite sme bojovný...no chce to este cas... ziadne nasilné a urychlene ciny...ale rozpravat sa urcite budeme. Dakujem Vám za podporu,,,moc si ju vázim... a moja zena tiež... aj ked uz dávno spí😊... kolko mali vasi zbojníci" rokov ked ku vam prisli? Nedavaju im nic najavo rovesnici v skole.... ? Ako z tim bojujete?...

ateragram
8. mar 2020

@maxxim ahoj. Pre ktore centrum.ste sa rozhodli?

amienne
8. mar 2020

@maxxim Vsetci z okolia su super. Tu nie sú našťastie nijaki zadubenci. Maju na ulici kamarátov. Nikto to neriesi. Aj v skolke je starsia oblubena detmi aj ucitelkami a všetci ju chvalia. Ked sme ich brali mala jedna 9 mesiacov a druha 4 roky. Teraz maju 2 a 5. V skolke od začiatku vedeli, ze nie je naša a ze je este navyse v kontakte s bio rodicmi aby vedeli ako postupovať , v pripade nejakého problému, vypatej situácii. Ale nic sa zatial chvalabohu nestalo. Všetko ide tak ako ma. Jedine čo, ze majú sú etnicke priezviska a to zatial zmeniť nevieme a tym padom ozaj všetci aj u lekarov všetci vedia, ze nie su nase. Ale zatial som sa nestretla so ziadnym negativnym prístupom.

martinals
8. mar 2020

Neboj, doktori v CARoch vedia čo robia a urobia maximum pre vás. Sú to ľudia milý a empaticky, pretože predsa len je to pre niekoho

martinals
8. mar 2020

Neodpísala som to, je to chulostiva záležitosť aspoň u nás to tak bolo.Mna najprv stimulovali clostilbegytom a chodili sme častejšie na ultrazvuk. Kontrolovali veľkosť vajíčok a keď už bola OK, potom sa plánovala iui.Tiez bývame na dedine a ako u vás aj u nás je to tajomstvo, nikomu sme to nepovedali ani rodine. Myslím, že je to naša vec. Pomohlo nám keď sme sa o tom z manželom otvorené rozprávali, pocity.... Držím palce

juliet86
8. mar 2020

@maxxim pozri. mozno zbehni k psychologovi. pripadne aj so zenou do poradne. vyrovnat sa s vlastnou neplodnostou je veeeelmi tazke. neviem odkial ste ale najlepsiu embryologiu maju v reprofit brno. odpprucam ist tam konzultovat a potom sa rozhodnut. my sme to mali v niecom podobne. moj manzel mal zly spermiogram. tiez absolvoval urologov endokrinologa androloga liecbu a zistili mu trt. nikto mi nevie povedat preco moj dokonalo zdravy krasny manzel ma vacsinu spermii uplne na prd. my ako par sme to tak vnimali ze nechceme darcovsku spermiu ani vajicko. ja nechcem mat v bruchu cudzie dieta. to by sme zrejme zvazili slor pestunstvo. boli sme v brne na ivf. mala som 6 vajicok. v posledny den kultivacie odumreli vsetky okrem jedneho a to mam v brusku. keby sa amykla ruka embryologovi vybral by ine spermie mozno by sme nemali nic... takze drzim vas palce. vybojujte to spolu. nie si v tom sam. tiez ma desi predstava ze napr o par rokov ak budeme chciet surodenca tak by uz spermie neboli... moc dufam ze budu

majinka81
8. mar 2020

@maxxim drzim vam palce a prajem aby ste sa dockali vytuzeneho babatka.

maxxim
autor
8. mar 2020

@ateragram ahoj.. gyn fiv v ziline.

maxxim
autor
8. mar 2020

@amienne tak to je super.. ved clovek nikdy nevie. Uvidím ako sa vsetko vyvŕbi a co ako dopadne. Verim ze si uzasna mama...a hlavne ze ste vsetci stastný... slnko svieti vsade jednako😊... urcite dam vediet co a ako sa hýbe. Prajem vám krasny den🍒

maxxim
autor
8. mar 2020

@juliet86 ahoj, dufam z tebou🙂... pri modleni vyprosujem aj za ostatnych , ktorí su ako my...ja psychologa hladat nebudem... my moc komunikujeme spolu ako pár, len ja nechcem hovorit stale zene ako sa mám .... nebudem pritazievat, pretoze potrebuje moju podporu...ale ja chápem ten pocit ze som neni ok... to clovek len tak neschova vo svojom ja..su to pre mna ako pre inak uplne zdraveho cloveka ...bum.. najviaxc ma vyslobodzuje práca, ci uz doma..alebo v robote.. pripadne iná cinnost...len nie sedet a pit kávu😁... navonok sa smejem, beriem to ze nic sa nedeje...ale ono sa to deje... skusim to vyriesit casom a predstavou inej alternatívy. Silu potrebujeme vsetci, este aj mna caka dlhá cesta...dat sa uplne do poriadku...hlavne hormóny...uvidim ake zazraky to bbude mat na moje telo, aj ked gény to nezmeni a plodnost uz bude mimo moj dosah na celý zivot...jaj ako sa rozpisujem... a chlap!! 😊 No vazim si vasej podpory. Mam byt pre koho oporou a ja si to uvedomujem , len ma trápi ze moja zena musí podstúpit vsetko toto...len kôli mne. A tajenie je najhorsie, pretoze mnoho ludí co máme známych...v rodine lekárov.. by nam pomohli... a aj sprostredkovali vysetrenia..no uz by to vedeli... zatial musíme mlcat... pekný deň.

maxxim
autor
8. mar 2020

@majinka81 ahoj, dakujeme... budeme potrebovat vsetky sily😊

ikuska187
8. mar 2020

@maxxim nam sa teraz narodilo babo vdaka IVF, vyslo to na 1x, tiez sme mali velmi zly SPG. Ale nespoliehali sme sa iba na to (IVF nie je 100 percentne) a sli sme aj cestou adopcie, pripravu sme ukoncili par dni pred porodom a dali smr si odklad na 2 roky. Nam psychicky velmi pomohlo, ze dieta mat budeme, bud vlastne alebo sa nam narodi v ❤️ adoptovane a to do roka (ta naivita, rok trvsla iba priprava 😊). Nase kriterium bolo romciatko babatko, pretoze sme odmietali cakat roky a bolo nam jedno, co si kto bude mysliet.

maxxim
autor
8. mar 2020

@ikuska187 tak gratulujeme🍒🍒🍻... sme radi vasmu uspechu. Uvidime na dalsej návsteve ako sa co bude vyvíjat. Ked mam ja dobrú náladu..vidim ze zena trpí...a zas opacne... bojim sa aby to nezaslo do nejakej depresie...lebo je z toho zronená...no aj vidí nadej na um. Opl. Je to skúska no drzime spolu za jeden konec.

maxxim
autor
8. mar 2020

@ikuska187 IVF vám vyslo na prvý krat? Kde ste boli?

dalilallit
8. mar 2020

Ahoj, na zaciatok vam velmi drzim palce 🙂 moj manzel ma tiez diagnozu azoospermia. Mame 4 rocneho syna vdaka darcovsky spermiam. Je to nase zlaticko, laska najvacsia. Netreba sa kvoli tomu trapit, jednoducho to treba prijat ako to je. Drzim vam velmi palce, urcite vsetko dobre dopadne 🙂

evica01
8. mar 2020

Poznam starsieho pana, ktoremu chodia 3 nevlastne detvaky po svete.
So svojou manzelkou ma 2.
Nahradne matky pozna 2. S jednou je aj v kontakte. Dakuje mu uz vyse 20 rokov.
On je rad, ze urobil radost, dobry skutok. Tie deti z umeleho oplodnenia ho nepoznaju.

Smelo do toho. Drzim Vam palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre