Užívali ste pred ET/KET Progesterón?

eua
29. mar 2021

Ahojte baby, chcela by som sa opýtať, či ste brali progesterón pred vkladom embrya? Buď pred čerstvým vkladom alebo Kryoembryotransferom? Neviete či je to nutné?Ak áno, tak koľko dní vopred?
Ďakujem za info .

januska1905
29. mar 2021

Ja som brala od opu hned. Trikrat denne

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rk123
29. mar 2021

vacsinou sa zacina 5dni pred vkladom. este som nikdy nepocula o tom, ze by niekto nebral progesteron ked podstupoval et/ket

martinaju
29. mar 2021

@eua je to potrebné 5-6 dni pred et/ket

mikasz
29. mar 2021

Ano vzdy, aj pred ET aj KET

weja07
29. mar 2021

@eua áno brala som pred ET aj pred KET progesteron 1-0-1 (ráno aj večer) hneď po OPU.

andreatytler
29. mar 2021

@eua Vacsina ET aj KET sa robi tak ze sa prirodzeny cyklus zeny zastavi a umelo sa stimuluje hormonami. Doktorom to pomoze lebo maju lepsiu kontrolu nad tym kedy presne vlozit embryo aby boli podmienky optimalne.
V skratke je to takto: Od 3 dna sa zacne brat Estrogen, ktory zastavy tvorbu tvojich vlastnychhormonov a zroven ma za ulohu napomoct rastu sliznice v maternici.
Ak je sliznica dostatocne vysoka na 14 den, doktor rozhodne ze sa bude konat transfer a nasadi progesteron. Ten ma za ulohu vytvorit vhodnu strukturu sliznice (alebo tak nejak sa to vola). Proste sliznica dozrie vplyvom progesteronu. Ak sa embryo vlozi prilis neskoro, je sliznica prezreta... ak prilis skoro, je este nedozreta a zaroven progesteron brani tomu aby prisla menstruacia (cize udrzuje tehotenstvo ak sa embryo uchyti).
Pocas prirodzeneho tehotenstva ma zena v tele presne tie iste hormony, ale pocas KET je produkcia tycht hormonov zastavena a tak potrebujes uzivat ten progesteron v tabletkach (alebo injekciach), lebo bez toho sa tehotenstvo neudrzi.

eua
autor
29. mar 2021

@andreatytler Ďakujem Ti za super vysvetlenie ;)

martinaju
29. mar 2021

@andreatytler to nie je uplne pravda pokial sa da ist v prirodzenom cykle tak lekári volia prirodzeny cyklus zeny a teda bez estrofemu, ktory vyblokovava ovulaciu. Riadeny cyklus robia vtedy ak nerasti dobrr sliznica alebo ak zena mava anovulacne cykly, pripadne tam je nejaky problém kedy lekár skúša estrofem.

andreatytler
29. mar 2021

@martinaju Mozno je to uz teraz ine... ked som mala IVF ja pred par rokmi boli transfery pocas prirodzeneho cyklu minimalne.

klau9
2. apr 2021

@bambulienka25 Ahoj. Som po OPU , doktorka mi vypísala Estrofem 1mg 3x2, Progesterone 200mg vag.1x1 vecer, Prolutex inj. ráno...mám ist na ET v utorok..moja otázka, či injekciu ráno tak isto tabletky si mám dať, nemáš s tým skúsenosti? Vopred ti dakujem za tvoju skorú odpoved 🙏🙏🙏🙏

martinaju
2. apr 2021

@klau9 aj v den transferu sa beru lieky ako inokedy

klau9
2. apr 2021

@martinaju dakujem, takze nič neprerusovat..super, toto som chcela vedieť 🙏👍❤️

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klau9
2. apr 2021

@bambulienka25 veľmi pekne dakujem , ste naozaj moc mile a nápomocné 🙏❤️

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mikasz
2. apr 2021

@klau9 ja mam tie iste lieky a uz som v 10.tt😁 ano, ako pisu vyssie, od opu uzivas bez prestavky.
Drzim palce 😉

klau9
2. apr 2021

@mikasz 🥰❤️❤️ Dakujem dakujem❤️❤️❤️ 🙏

simona_gu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominika1505l
27. nov 2021

@januska1905 a podarilo sa otehotniet?

dominika1505l
28. nov 2021

@mikasz a aj ste sa testovala doma po vklade? Ak ano ako Vam to doma ukazovalo?

martinaju
28. nov 2021

@dominika1505l ja so testovala a ano ukaze domaci test okolo 6-10 dna od vkladu. Den vkladu sa nerata

susana0305
10. dec 2022

Dievčatá, 7 deň po KET, mam negatívny test. Včera som mala mat menzes, neprišiel. Užívam utrogestan 1-0-1. Môže spôsobovať aj umelé udržanie menzesu? mňa boli trochu brucho a sem tam kríze ako pred MS. Vkladali mi 6 dnovu blastocytu. Ďakujem za rady.

martinaju
10. dec 2022

@susana0305 na test môže byt skoro ale ano tieto lieky ms zadržiavajú. Nie každej ale vo väčšine pripadov skôr ano.

susana0305
10. dec 2022

@martinaju ďakujem za odpoveď, ja som si to aj myslela, ze zadrzuavaju ms. Ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre