Umelé oplodnenie pred či po svadbe?

mirka191285
18. aug 2018

Mamičky zdravim Vás.... Chcem sa spýta ci je pravda, že keď idete umelým oplodnenim a chystáte svadbu, neodporúča sa byť tehotny pocas svadby ale buď pred alebo svadbe porodiť/otehotnieť??? Vopred ďakujem, Mirka

luckarisko74
18. aug 2018

@mirka191285 ak nechces svoju svadbu presediet tak pockaj s otehotnenim po svadbe....a ci je to umelym oplodnenim alebo prirodzene je to jedno podla mna....

alasea
18. aug 2018

Otazne je, ci chces byt tehotna na svadbe alebo nie. Ako k tehotenstvu prides je v tomto pripade nepodstatne.

deniskaknm
18. aug 2018

Ahoj
My sme s drahym mali tiez dlhsie problem otehotniet a zacali sme planovat svadbu popritom sme uzivali inofolic a folandrol.. boli sme dohodnuti ze ak sa babo podari svadba sa odlozi.. podarilo sa 🙂 svadba mala byt v septembri, drobcek sa ma narodit v novembri
Urcite by som nechcela byt na svadbe tehotna, kvoli viacerym veciam (nevolnost, unava a samozrejme aj z financnych dovodov), ale to je vec nazoru, niekto to zvladne uplne v pohode..ja sa zas tesim ked pride babo a bude to nasa druzicka 🙂

mirka191285
autor
18. aug 2018

Ja dako počítam že by som bola, cca 6 mesiac.... Naopak sa obávam pôrodu pred svadbou, lebo svadbu nezvladnem.... Termín už máme, veci všetko takže asi tak.... A úprimne, tento rok mám 33, ďalší 34 takže už by som nerada čakala....

marguay
18. aug 2018

@mirka191285 ak budes mat rizikove tehotenstvo co nikdy nevies a dr ti prikaze iba lezat ako mne ked som mesiace krvacala? Podla mna bud alebo,
svadbu v sede ci nebodaj bezo mna by som nechcela teda. Otehotnela som hned a prirodzene, nic nenasvedcovalo problemom a nakoniec rizikove.....nastastie svadbu som mala davno predtym a nemusela som sa obmedzovat

mirka191285
autor
18. aug 2018

@marguay vďaka za slová.... Uvidíme, čo mi povie Dr. v BB, povieme si pre i proti a uvidí sa.... Je pravda, po bábätku už dlho túžime, svadbu sme z tohto roku na ďalší preložili, len som nechcela riesit tento rok tehotenstvo kvôli nástupu do novej práce od 1.4. ... No nič, uvidíme.....

deniskaknm
19. aug 2018

Pozri nikdy to vsetko nieje idealne, vzdy je nejaky zadrhel.. ked uz budes tehotna budes riesit uplne ine veci, priority sa zmenia.. drzim velmi palce aby vsetko dopadlo co najlepsie 😘

sasenka6
13. sep 2018

Ahoj. Pridám moju skúsenosť . My sme svadbu plánovali 10 mesiacov dopredu a išli sme na umelé aj napriek svadbe, nakolko nam to uz niekoľko krát predtým nevyšlo tak to uz bol posledný pokus a povedali sme si načo čakať, babatko sme aj tak chceli tak buď alebo. A ono sa to podarilo, na svadbe mi vychádzal 16tt a bolo to úplne v pohode, jedine som nepila alkohol. Ale zabaviť sa da aj bez alkoholu, každý to berie inak. Ale pohroma to nebola a svadba bola super aj s bábätkom v brušku. Z tých nevoľnosti som mala aj ja strach ale našťastie som ich mala len mesiac a do svadby pominuli. Takze rozhodnutie je na každom. Niekomu to nevadí a niekomu áno. Mne babatko nevadilo počas svadby 🙂

ankare
13. sep 2018

Po...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre