Treba pri IVF dodržiavať zdravšiu stravu?

simca115
20. sep 2024

Zdravim. Ideme začať kolo umelého oplodnenia. Chcela by som sa ešte pred tým opýtať tých čo to prešli či treba dodržiavať napríklad zdravšiu stravu alebo kľud. Bola som informovaná že menej sa namáhať v robote ale tak viac by som sa okolo toho chcela informovať či treba niečo takéto dodržiavať. Ďakujem za odpoveď ♥️♥️

rachel36a
20. sep 2024

Nič extra...pred OPU sa nepamätám, nemať sex aby nepopraskali folikuly...inak nic..

bykaterina
20. sep 2024

uz predtym vitaminy, pre oboch v pare. a pocas pripravy viac bielkovin a tekutin. a sa mozrejme nevlacit nic tazke aby nepopraskali foliky, a sex az po OPU a to najskor po menzes ak nepojdes do cerstveho vkladu lebo budes mat po odbere ranu tak aby si nedostala zapal a pred opu aby si necakala petorcata 🙂

rachel36a
20. sep 2024

Malo byt nenamahat, nie nepamätám

babushkaem
20. sep 2024

tak zdravišu stravu treba podľa mňa celkovo, keď sa niekto snaží o mimi

mikitilik29
20. sep 2024

@simca115 kyselina listová, vitamín D. Inak nič extra. Pocas stimulácie trochu zvolnit tempo, nedvíhat ťažké.

simca115
autor
20. sep 2024

@babushkaem to áno v prípade ak žena môže mať dieťa prirodzenou cestou 🙂

babushkaem
20. sep 2024

@simca115 no nie, aj pri IVF, strava určite vplýva na kvalitu aj vajíčok aj spermií. Mne aj doktorka hneď povedala, že to treba už odkedy sa snažíme prirodzene. Žiadnys alkohol, žiadne cigarety, zdravá strava. Len pri tom IVF tiež žiadna námaha. Ja som mala pri IVF aj diétne opatrenia.

kristie571
20. sep 2024

Myslim ze zdrava strava by mala byt zaklad celkovo .. pri akomkolvek snazeni sa o dieta..

simca115
autor
20. sep 2024

@babushkaem ďakujem za radu. 🙂 to som napríklad nevedela

bykaterina
20. sep 2024

@simca115 strava je základ tela. Keď máš na prd stravu potom sú problémy.. od zápal žalúdka, čriev, problém s váhou,...to všetko vplýva na život a hlavne zdravie človeka a tým pádom aj reprodukčny systém

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre