Transfer dvoch embryí

30. máj 2024

Zaujímali by ma vase skúsenosti pri embryotransfere dvoch embryi, akú ste mali úspešnosť, uchytili sa niekomu i obidve embryjka? A tiež ma zaujíma cena tohto vkladu, bol rovnaký ako pri 1 či to bolo 2x tak vela? Ďakujem.

erinka12345
30. máj 2024

Ja som mala dvakrát transfer po 1 embryi a nevyšlo to. Potom sme dali transfer 2 embryi a uchytili sa obe. Ale bolo to v roku 2014, cena bola rovnaká. Ale neviem aký je zákon teraz, či sa vôbec dajú dve naraz...

sonkam
30. máj 2024

Cena je rovnaká ale centra to nechcú robiť. Väčšinou len keď sú slabšie embryjka. Je tam viac rizík, jedno môže stiahnuť druhé, ak sa prijmú obe čakáš dvojičky ale ak sa rozdelia môžeš čakať aj 4čatá takže treba to naozaj dobre zvážiť

stellarstar
30. máj 2024

CAR to už nerobia, ani mne pred 4-5 r nechceli dať

autor
30. máj 2024

@erinka12345 robí sa to, závisí od kvality a veku pacientky. Takze ste mali napokon dvojicky.. boli obe zdravé?

autor
30. máj 2024

@stellarstar robí sa to, no záleží asi kde a hlavne nie všetkým ženám a v akomkoľvek prípade, keď ma žena vyšší vek či obe embrya sú nižšie hodnotené

autor
30. máj 2024

@sonkam áno, riziko tam je, vraj malé ale stále je, aj preto sa pýtam i keď jasne, že to nemusí o ničom vypovedať. Ale teda ak človek si vypočuje od druhých priamo tie ich vlastne skúsenosti, ma asi nejaky lepsi pocit.

stellarstar
30. máj 2024

Prenos viac ako dvoch embryí žene v rámci jedného liečebného cyklu IVF je podľa zákona o ochrane embryí (ESchG) trestný. Ďalej je zakázané oplodniť viac vajíčok od ženy v jednom cykle, ako je plánovaný počet transferov embryí .

Toto som našla, žijem v at

autor
30. máj 2024

@stellarstar tak i v tomto zákone je písané viac ako 2. Čiže áno, toto sedí, vkladajú 1 max. 2 embrya.

stellarstar
30. máj 2024

Nejdem sa s tebou hádať, píšem ti osobnú skúsenosť plus to čo mi vraveli v CAR ze 2 embrya nedávajú.
Zisti si to v car kam ideš

sonkam
30. máj 2024

Mne napríklad vložili len jedno a rozdelilo sa na dve. Čiže ja by som viac ako jedno vysokej kvality nevkladala. Ak sa jedná o slabšie embyjka, ok možno by som uvažovala nad tým hlavne keď vklad jedného nevychadza

erinka12345
30. máj 2024

mám dvojičky 🙂 áno, sú zdravé, ale rodila som v 30 tt. Chvalabohu všetko dobre dopadlo. Ale je to vždy risk. Kvalita embryí bola dobrá.

autor
30. máj 2024

@erinka12345 jej, super, teším sa s vami, 😀i keď áno, mali ste zrejme dosť obavy a ťažké začiatky

autor
30. máj 2024

@stellarstar veď ja to zistené mám, písala som v ostatných príspevkoch. Akurát možno je rozdiel v CÁR alebo medzi SK/AT netuším. však ja sa nehádam, akurát píšem, že to je v súlade i s tým zákonom, ktorý si pridala. Či ty si ho vysvetlujes inak?

erinka12345
30. máj 2024

ďakujem a držím palce, nech všetko dopadne podľa prianí a prestáv 🙂

mofa
30. máj 2024

Nam povedali, ze to neodporucaju ale je to na nas. Keby sme chceli tak vlozia. A lutujem, ze som to nespravila. Jeden vklad vysiel ale bolo to biochemicke a druhy nevysiel vobec. Aspon by som usetrila…a to co pise stellarstar mi celkom nesedi, vsak v jednom cykle ked sa odobere 10 vajicok oplodnia sa vsetky a potom sa nieco pouzije na vklad ostatne sa mrazi…

autor
30. máj 2024

@mofa to už by chcelo asi nejaký výklad. Ja to chápem tak, že pokial by plánovaný počet transferov bol (dopredu uz znamy) napr. len 2 (celkovo, nepíše sa že i musia byt v jednom cykle), tak oplodnit by bolo možné max.4 vajíčka.
Reálne je však počet transferov neobmedzený (nič dopredu sa neplánuje) robí sa ich toľko koľko je potrebné.

autor
30. máj 2024

@mofa áno, aj nám hovorili o rizikách, že teda je to mala pravdepodobnosť, no sú. Avšak kvôli tomu veku, kvalite, financiám to i tak chceme podstúpiť.

michaela329
30. máj 2024

Sesternica mala tak vložené tri roky dozadu a boli problémy, jedno odumieralo a ohrozilo druhé, treba to zvážiť. Ona už by to neurobila. Tu sa počet oplodnovanych embryjok určite nestanovuje podľa plánovaného počtu vkladov, to ani Boh nevie, koľko ich bude...ja som mala 5 embryjok a dieťa žiadne zatiaľ.

tessa165
30. máj 2024

Nás odhovárali od dvoch že ak jedno nebude ok a uchytila sa obe tak to čo odíde môže strhnúť druhé, pripadne že sa môžu rozdeliť a hrozia trojičky či štvorcata... Mimochodom vkladali nám jedno, čakám dvojicky maximálne sa teším a hlavne som rada že sme nevladali naraz dve

cubos
30. máj 2024

My sme mali vklad v roku 2023 dvoch embryí, ujalo sa jedno.
Zamrazené máme ešte 1x2 embrya.
Podľa mňa je to legálne keď to robia v CAR, veď kontrola môže prísť kedykoľvek a uvidia tie slamky ktoré majú v sebe dva embryá 😏
Na riziká som bola upozornená. 🙂

butterflyeffect
30. máj 2024

My sme chceli tiez 2, v CAR nas odhovorili. Nam v CAR povedali ze na Slovensku ziaden zakon neupravuje pocet vlozenych embryi ze ked par chce mozu vlozit aj 5. Ale ze neodporucaju viac ako jedno, prave kvoli tomu ze ak vklad nevyjde tak pridete hned o 2 embrya-u nas tak aj bolo-prvy vklad bol MMT keby sme mali 2 embrya tak kvoli tomu jednemu co sa zatulalo by sme prisli aj o druhe. Pripadne ak nie su vhodne podmienky tak sa neuchyti ani jedno. Plus ak sa chytia obidve ze z 2 mozu byt nakoniec 3-4. Dalej ze viacpocetne tehotenstvo je vzdy viac rizikove a vacsie riziko predcasneho porodu, tiez detakej mozgovej obrny. A statistika hovori ze vyssia sanca je ak su 2 vklady po 1 ako jeden vklad s dvoma. Pre nas to boli padne argumenty aby sme do 2 nesli.

bejbs123
30. máj 2024

Ziaden lekar to robit nechce a bude vas odhovarat,ale ked budete na tom trvat,vlozia…ja som mala 2x vklad 2 a ani tuk,skoda,teraz by som uz vkladala len po 1

katulka0000
31. máj 2024

@stellarstar viac ako 2 emrya, to znamená vloženie 3 a viac je trestný. Tak to čítam ja. Mne ponúkli pred rokom vloženie 2 mala som uz 35 rokov. Ale som mala rešpekt pred prípadným tehotenstvom s dvojickami kvôli predčasnému porodu. Dala som si vložiť po jednom nechytilo sa ani jedno. Teraz som tehotná po vložení 1 vrámci nového IVF cyklu

stellarstar
31. máj 2024

@katulka0000 tak určite zaleží od car

katuskamala1
31. máj 2024

Dali sme 2,lebo sme ich mali vela a chceli sme este uz len 1 tehotenstvo.a mame jedno🙂

katuskamala1
31. máj 2024

A ked sme boli prvy krat,chceli sme 2 a vlozili jedno lebo ma odhovorili od pripadneho rizikoveho tehotenstva a komplikacii

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre