Tehotná pri oligonekrozoospermii

daisy92
29. nov 2021

Ahojte,dlho sme sa snažili s priateľom o bábätko a zadarilo sa. Sme šťastní len nerozumiem tomu,keď 5.11 bol u urológa na spermiograme kde doktor povedal,že ma oligonekrozoospermiu, 8.11 som mala ovuláciu, a zostala som tehotná. Ma niekto podobnú skúsenosť? Ako je možné keď stanoví diagnózu, že snaženie sa nemá význam a som v tom. Máte niekto podobnú skúsenosť?

clori
29. nov 2021

@daisy92 no pravdepodobne v tom dalsom mal aj nejaku zivu spermiu, ktora to zvladla 🙂 jeden spermiogram neznamena finalnu diagnozu. spermiogram sa velmi meni. ibaze by ste to mali potvrdene na zaklade niekolkych spermiogramov za dlhsie obdobie a ani po roznych vitaminoch, ci liekoch, upraveni zivotneho stylu by sa stav nemenil. ak to bolo na zaklade 1-2 spg v kratkom case za sebou, po atb, chorobe, stresujucom obdobi, tak to mohlo zasadne kvalitu aj mnozstvo spermii ovplyvnit.

kiki68
29. nov 2021

@daisy92 tak sa jedna nasla, len nech mate dobre tehu a zdrave babo. Proste aj zazraky sa deju

daisy92
autor
29. nov 2021

@clori ja som celý život verila lekárom😀😀,preto tomu absolútne nerozumiem. Boli sme len na tom jednom základnom u urológa. Inak mal vyšetrenie v poriadku. Keď volal na repro medicínu tak mu doktor po telefóne povedal,že podľa toho čo mu hovorí o svojom životnom štýle(zdravá strava,športuje,nepije, nefajčí) nemá byť kde chyba. Tak som úprimne v šoku.dakujem krásne za odpoveď🙂.

mulm
29. nov 2021

@daisy92 mame ties podobný problém ale nám sa už nedarí 2roki ale gratulujem

daisy92
autor
29. nov 2021

@mulm ďakujem veľmi, tak určite to netreba vzdávať, ja som to v momente čo urológ hentom povedal hodila úplne za hlavu..len hovorím,celý život som verila lekárom každému jednému ich vyjadreniu a teraz toto.je ale pravda že sa to podarilo keď som odišla zo stresujúcej roboty a priateľ bol tiež vtedy dlhšie doma. Tak či to zavážilo na tom🤔

petamich
29. nov 2021

@daisy92 je to uplne bezne 🙂 nam po vysledkoch spermiogramu, ktory sme potrebovali, lebo nebol problem otehotniet ale udrzat a vyziadali si ho z reprodukcnej imunologie (vysledok bol, ze partner je neplodny a odporucaju ICSI a preto som bola prekvapena) povedal lekar, ze to by tam vsade museli byt "nuly", aby sa nedalo otehotniet prirodzene, resp. hodnoty bliziace sa "cele zle a ani jedna schopna spermia" - no a tu som, tri pokusy, tri tehotenstva, posledne uspesne, problem bol u mna 🤷‍♀️ a niektore hodnoty v spermiograme sa ovplyvnit daju zmenou v zivotosprave a ine zial nie, preto tolko parov na tom umelom oplodneni skonci, lebo potrebuje pomoct

7lenka11
29. nov 2021

zázraky sa dejú.. je to veľa príbehov žien, keď im lekári nedávali šancu a predsa sa podarilo... takže to nerieš, len sa teš a užívaj si tehotenstvo 🙂

emalka
29. nov 2021

Kym nejake spermie ma, tak je to vsetko len o pravdepodobnosti. Horsie vysledky - nizsia pravdepodobnost prirodzene otehotnenia, ale stale nie nulova ak su tam nejake zive, normalne spermie. Jedina diagnoza spermii ktora je definitivna je Azoospermia, cize ziadne spermie.
Dalsi faktor je ze spermiam trva cca 3 mesiace kym dozreju, preto treba tieto testy robit opakovane aby sa potvrdila diagnoza. Mozno bol spermiogram robeny so zlou varkou 😁 a v dalsom "cykle" to bolo uz lepsie.

jodo27
26. jan 2022

@emalka ja verím, že aj pri azoospermii sa dejú zázraky... ale hej. možno si povieš, chudatko len ver.

kulumulu123
26. jan 2022

@daisy92 mne raz jeden gynekológ povedal ze môžem kľudne vysadiť antikonc lebo bez ivf nikdy deti mat nebudem mala som 25 teraz mam 42 a deti bez ivf a to mi ďalší povedal ze pani ved ste v prechode na tehotenstvo zabudnite jedine ak tak ivf aj to iba s darovanymi vajíčkami keď sme sa v 40 snažili o druhé o pár mesiacov // a aby toho nebolo málo tak dvojčatá bez chémie injekcií ivf úplne normálne prirodzene...

daisy92
autor
26. jan 2022

@kulumulu123 tak to je krásne gratulujem!🙂❤️🙏🏻

emalka
26. jan 2022

@jodo27 Ano, deju sa sa aj taketo zazraky, staci aj jedna schopna spermia 🙂 Ale v takych pripadoch treba zistit preco nema ziadne spermie - ci sa mu ziadne netvoria alebo sa len nevedia dostat von kvoli nejakej prekazke 🤔
Bola tu jedna diskusia pred cca mesiacom, kde pisal chalan ze ma geneticku poruchu pre ktoru sa mu netvoria spermie. Pre toto je dobre ozaj patrat po pricine tejto diagnozy, aby clovek vedel na com naozaj je.

kulumulu123
26. jan 2022

@daisy92 ďakujem iba som tým chcela povedať ze takéto prognózy už beriem s veľkou rezervou 😁😁😁. Držím palce ✊✊✊✊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre