Tehotenstvo pri nepriechodných vajcovodoch podľa HyFoSy

ivi222
25. okt 2022

Ahojte dievčatá. Ani neviem čím začať,ale v podstate sa chcem spýtať,ci sa niektorej z Vas podarilo otehotnieť po vyšetrení hyfosy s výsledkom nepriechodné vajcovody. Ide o to,ze mame ist na umelé oplodnenie (muz mal raz dobry raz nie spermiogram). Avsak kvoli chorobe a liecbe (z ORL) som musela termin v CAR zrusit. A zrazu mi mešká menzes 3 dni. Nie je to vela,ale vzdy pred menštruáciou som mala 5 dni aj viac spinenie a teraz nic. Tak som si dnes rano urobila test a tu je výsledok. Zajtra mam ist na krv k zenskemu(aby lekar z orl vedel,ci mozem pokračovať v liecbe).tak som teraz v pomykove,ze co si mysliet🙏

ikonica
25. okt 2022

@ivi222 no... Zazraky sa deju... Ale trosku by som sa bala mimomaternicoveho...

ivi222
autor
25. okt 2022

@ikonica jasne,aj to ma hned napadlo,len nechcem na to mysliet a snazim sa hovorit si,ze ked ma nic neboli(okrem hlavy),tak to bude dobre🙏

matkahelka
25. okt 2022

@ikonica oba vajcovody su nepriechodne? ak ano, nemas ako otehotniet. ja som mala mimomaternicove a tak mi vlastne zistili, ze oba vajvovody su nepriechodne, cize riesila by som toto a cim skor, ja som prisla na salu v hodine dvanastej. a tiez ma nic nebolelo.

ivi222
autor
25. okt 2022

@matkahelka hej,ale len podla hyfosy, laparoskopicky mi to nevysetrovali. Ved riesim to,vysli pozitivne testy,tak zajtra idem k lekárovi. Len som chcela vediet ci sa to niekomu podarilo aj so šťastným koncom

ikonica
25. okt 2022

@ivi222 drzim prsty nech je to zazrak ako sa patri 🍀🍀🍀

matkahelka
25. okt 2022

@ivi222 ja som bola na laparke, neviem, ako hyfosy, ale laparka je 100%-na. ak mas dg. nepriechodnost vajcovodov, biologicky nie je mozne otehotniet. ale teda drzim palce, aby tvoj pripad bol ta statisticka odchylka.

ivi222
autor
25. okt 2022

@ikonica ďakujem 😘

ikonica
25. okt 2022

@matkahelka pis autorke nie mne 😉... Ono podla mna spermia sa moze k vajicku dostat... Je mensia... Ale vajicko nedocestuje do maternice a to je ten problem...

ivi222
autor
25. okt 2022

@matkahelka no mne prave gynekolog povedal ze on hyfosy nepovazuje za 1000percentny pravdivy vysledok. A je pravda ze som uzivala teraz profizym plus(nahrada wobenzymu) kvoli zlomenine nohy,ale malo by to pomoct i na hojenie a zenske organy. Tak uvidime,ako to dopadne. Bojim sa😔

ivi222
autor
25. okt 2022

@ikonica chapem. No uvidíme. Trapi ma to,lebo teraz ani ta liecba z ORL sa nemôže dokoncit a dostavala som neprijemne injekcie.

matkahelka
25. okt 2022

@ikonica oznacila som ta omylom, nie celene. autorka pochopila, ze sprava patrila jej.

maria898
25. okt 2022

@ivi222 ja mam len jeden vajcovod lebo jeden mi koli mimomaternicovemu vzali a druhy ostal total neprichodny... A tiez sa mi stal taky zazrak, uz sme boli objednany do car... Som v 29tt

maria898
25. okt 2022

@matkahelka ja som podla laparky mala totalne nepriechodny vajcovod bez sance a som v 29tt

ivi222
autor
25. okt 2022

@maria898 juuj tak to sa teším s tebou a prajem vela zdravicka🍀🍀🍀

maria898
25. okt 2022

@ivi222 dakujem a tiez drzim palce, treba verit

ivi222
autor
25. okt 2022

@maria898 ďakujem 😘

ikonica
25. okt 2022

@matkahelka ok ja nie v zlom.. len niekedy si ludia nevsimnu, ze pisu niekomu inemu 😉

lucinka5051
25. okt 2022

@ivi222 nerob si zbytocne stresy, uz mas celkom silnu ciarku takze uvidis co vysledky krvi a aj ked ta pozrie gynekolog 🙂 treba verit ze to vyslo a vsetko bude ok ;)

ivi222
autor
25. okt 2022

@lucinka5051 no uz som v strese dnes bola bo som sa bala,ze ak by to tehu bolo v poriadku,ci nevadia tie injekcie co som dostavala z ORL. Ale uz mi dnes dalsiu radšej nedali

bayuska
25. okt 2022

@ivi222 ahoj, ja som tiez bola na hyfosy, kde mi vysiel 1 nepriechodny ALE, moj dr povedal, ze to, ze sa to tak javilo, este neznamena, ze je naozaj uplne zablokovany. Velmi to dalej neriesil, kedze druhy bol priechodny a to mu stacilo, len mi vravel, ze 100% istotu vies mat len z dalsieho vysetrenia (asi myslel laparku ale uz si nespominam, bolo to par rokov dozadu). Kazdopadne drzim palce.

kikulienkadd
25. okt 2022

Ahoj,blahoželám,si tehotná, nech je všetko dobré a o pár mesiacov sa môžeš radovať z voňavého bábätka 👶🍀🤞

bayuska
25. okt 2022

@ivi222 a ohladom tych liekov, treba mysliet pozitivne 🙂 ja verim, ze osud to zariadil tak, aby dobre bolo. My sme mali po 10 rokoch neplodnosti (problem na oboch stranach) naplanovane IVF a babo (manzel ho zato vola terminator 😄) sa rozhodlo, ze proste ide medzi nas spontanne. Od 6.tyzdna krvacam (teraz som v 16.), mala som dokonca 2 dlhokanske lety na zaciatku tehotenstva a kopu dalsich veci, co nam nehra v prospech ale male sa nastastie drzi a bojuje aj napriek vsetkym nastraham 🙂

ivi222
autor
25. okt 2022

@bayuska hej,urcite laparku. Dakujem a nech sa ti darí 🍀

ivi222
autor
25. okt 2022

@kikulienkadd ďakujem krásne za podporu ❤️

ivi222
autor
25. okt 2022

@bayuska Juuj tak to velmi drzim palce aby vsetko uz slo hladko! A dakujem za spravu

petkaaj
3. nov 2022

@ivi222 Ahoj. Ako si dopadla? 🙂

ivi222
autor
3. nov 2022

@petkaaj ahoj,no dopadlo to tak,ze tehotna nie som😔"Uz nie".. Z prveho odberu krvi vyslo pozitivne HCG,ale pri dalsom stuplo len malinko a na to par dni som začala krvacat,cize som vedela,ze uz nic. To sa potvrdilo aj dalsim odberom,kde bolo HCG uz pod 10.Cize islo o biochemicke tehotenstvo,resp.doktor to nazval "mikropotrat".veru boli to riadne nervy,velmi som sa naplakala,ale stastie,ze to dopadlo "takto",ked uz to nemalo vyjst. Nejednalo sa o mimomaternicové tehu,ani ziadne cistenie nepotrebujem🙏a lekar mi vravi,ze pozitivne na tom je to,ze to vobec je mozne u mna-tehu prirodzene,kedze vajicko sa oplodnilo. Cize min. Jeden vajickovod musi byt priechodny a to je podstatné. Tak to ma tesi😇

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre