Stopnutie IVF

elisabetta14
28. aug 2023

Baby som zúfalá. V piatok mi bolo oznámené že musím prerušiť IVF kvôli veľkému počtu vajíčok. Mám PCOS. Na konzultáciu mám ísť až v stredu do vtedy sa asi zbláznim 😭
Jednak sa necítim úplne ok, jednak neviem aký bude ďalší postup. Koľko čakať? Niekde som čítala že sa ide na druhý mesiac hneď, niekde že až o 3 mesiace. Stalo sa to aj Vám? Keď ste išli na druhu stimuláciu podarilo sa?

petvik
28. aug 2023

@elisabetta14 Ahoj, mne tiež prerušili stimuláciu, ale z dôvodu, že mi vajíčka nerástli, nezareagovala som na lieky. Hneď na druhy mesiac sme išli do toho znovu, zmenili lieky a všetko bolo ok.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elisabetta14
autor
28. aug 2023

@jj298 lebo informáciu mi iba zavolali telefonicky, nepovedali žiaden postup nič

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elisabetta14
autor
28. aug 2023

@jj298 nie nebudú odoberať.

elisabetta14
autor
28. aug 2023

@elisabetta14 bola som na sóne a potom som išla na krv a volali mi výsledky, že nemám pokračovať v stimulácii lebo som prestimulovana čiže nedošlo ani k odberu vajíčok. V podstate sa pôjde asi celá stimulácia od začiatku

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gejb
28. aug 2023

@elisabetta14 zavolaj im opäť a pýtaj sa. Mali ti hneď povedať aký bude postup. Máš na to pravo predsa sa jedna o tvoje telo

juliet86
28. aug 2023

@elisabetta14 dostanes sa z pcos. nastavia ti inak liecbu a o mesiac dva tri podla toho ako sa das dokopy sa to posunie

dominikahr
28. aug 2023

@elisabetta14 to je isto Helios ze??

elisabetta14
autor
28. aug 2023

@jj298 Helios

elisabetta14
autor
28. aug 2023

@dominikahr áno je

dominikahr
28. aug 2023

@elisabetta14 myslela som si to je ich postup. 🙈

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominikahr
28. aug 2023

@elisabetta14 a ktorý helios konkrétne?

elisabetta14
autor
28. aug 2023

@dominikahr píšem Vám správu.

elisabetta14
autor
28. aug 2023

@jj298 volala som im že v stredu sa dohodneme. Mám taký pocit že to pokazili. Robila som všetko tak, ako mi bolo nákazané. Ak týmto prídem o cyklus hradený poisťovňou tak to budem určite riešiť.

elisabetta14
autor
28. aug 2023

@jj298 povedali že ich mám veľa. Nepovedali presný počet

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabka1124
31. aug 2023

@elisabetta14 odporúčam všetkým 10radsej Reprofit Brno,na slovenské centra sa vykašli.Preplatia ti IVF aj v Čechách

mentolka12
31. aug 2023

@elisabetta14 neprides vsak o cely cyklus hradeny poistovnou. presla
Som si tym tiez v heliose

mirinduska
1. sep 2023

@elisabetta14 otras, ja som mala 30 folikulov a nic mi nestopli(vsetky mali cez 19-22mm) 29 vajicok som mala. Odporucam odist do Reprofit Brno(vdaka nim som na 1 vklad v 33 tyzdni). Tu na Slovensku som peniaze vyhadzovala len do luftu. Keby viem,idem rovno tam.

jana0215
1. sep 2023

@elisabetta14 nemuseli nič pokaziť. PCOS je pri stimulácii strašne nevyspytateľné. Ja som mala pri prvej konské dávky hormónov a 3 vajíčka. Pri druhej takmer rovnaký postup a bolo ich 17.. poznám babu, ktorej tiež stimuláciu pozastavili, lebo by ich vraj mala asi 50. Ono to nie je sranda. Zrelé folikuly majú okolo 2cm. Určite vedia čo robia a ak ti stimuláciu pozastavili, majú na to dobrý dôvod a myslia hlavne na tvoje zdravie. Pri pcos je aj vyššia pravdepodobnosť OHSS, po druhom odbere som si tým prešla a bolo to peklo napriek tomu, že bolo vajíčok "len" 17. Skoro som skončila v nemocnici, 2 týždne som mala neznesiteľné bolesti. Ver lekárom, vedia čo robia, tu len zlyhala komunikácia. Ja som bola v Heliose maximálne spokojná, neviem ale, do ktorého chodíš ty.

vanda83
1. sep 2023

@elisabetta14 ja mam pcos a mala som aj hyperstimulacny syndróm (veľa vajíčok) ale odber spravili. Mala som potom pauzu 3 mesiace až tak vkladali. A keď som bola na ďalšie ivf tak som mala stopku ale kvôli covid tuším 3ti deň cyklu Stimulácie (tento cyklus mi nerátali kvôli covid) a ďalší o 3 mesiace keď s a situácia zlepšila a telo malo pauzu. Urcite6by som si dala pauzu od liekov keď máš hyperstimulacny syndróm kým sa telo dá do normálu. Držím palce

sunsun11
1. sep 2023

a ktory konkretne Helios?

evaachesa
1. sep 2023

Baby ja tomu trochu nerozumiem. Nie je bezpečnejšie tie vajíčka odobrať za každých okolností ako nechať obrovský počet nech len tak samovoľne popraská? Vysvetľovali vám to v cár že prečo stopnú stimuláciu a nechajú to tak? Alebo je to kvôli tomu že nerastú? Vtedy by som to chápala keď vidia že z nich nič nebude.

kikulienkadd
1. sep 2023

@evaachesa pri hyperstimulačnom syndróme je riziko,že praskne vaječník a žena môže dokonca vykrvácať. Tak mi povedal lekár, keď ma tiež príliš napchali hormónmi, ale nebolo to kvôli ivf, bolo to u bežného gynekológa (keďže mi zistil anovulačné cykly). Vtedy som chodila na sono každé 2 dni až kým sa stav neupravil, bola som sledovaná. Nakoniec som napriek PCO otehotnela asi o pol roka prirodzene,aj keď mi bolo povedané, že sa to nemôže stať 🙈 Potom som v priebehu 9 rokov otehotnela ešte 3×. Dievčatá, držím Vám všetkým palce,dôvera k lekárovi je dobrá vec,ale treba sa naučiť porozumieť svojmu telu a nehľadať pomoc za každú cenu iba v liekoch. 🍀

elisabetta14
autor
1. sep 2023

@mentolka12 a do koľkých dni ti prišla MS? Od poslednej injekcie hormónov?

evaachesa
1. sep 2023

@kikulienkadd ďakujem za info

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre