Som v 7. týždni tehotenstva a na sone nič nevidno

butterflyeffect
24. júl 2023

Ahojte, som v 6tt+5 po IVF, krvne testy 10 a 14 den potvrdene tehu a velmi dobre hodnoty hcg. Dnes som bola na sono a doktorka nic na usg nevidela ani zo spodu ani cez brucho… nevedela najst gestacny vacok ani v maternici, ani mimo. Zobrala mi znova krv na hcg. Kkrvacanie a ani spinenie som ziadne nemala. Stretli ste sa uz s tym? Citala som vela o prazdnom gestacnom vaku ale ze vobec nie je som nepocula. Mame este nejaku nadej ze bude nieco vidiet?

stellarstar
24. júl 2023

@butterflyeffect ved to je ešte skoro

jarrys
24. júl 2023

@butterflyeffect moze to byt biochemicke tehotenstvo. V 7tt uz musi byt vidiet na sone gestacny a aj zltkovy vak. Dokonca v 7tt uz je aj srdiecko. A co ti povedala lekarka? Vyjadrila sa k tomu nejako ci vobec?

butterflyeffect
autor
24. júl 2023

@stellarstar no skoro to nie je, kedze sme Po IVF tak vieme presny twrmin a doktorka povedla ze uz by malo byt vidno plod aj srdiecko

butterflyeffect
autor
24. júl 2023

@jarrys vzali hcg a ze podla toho uvidime co dalej, ze je mala moznost ze ho len nevidno ale ze nam nechce davat falosnu nadej, ze uz by tam malo byt vidno-vak plod aj srdiecko

petvik
24. júl 2023

@butterflyeffect ahoj, ja som bola presne tak isto na tom a bolo z toho mimomaternicové tehotenstvo

butterflyeffect
autor
24. júl 2023

@petvik hladala gestacny vak aj mimo maternice ani tam ho nevidela… cela som z toho mimo.

vandica
24. júl 2023

@butterflyeffect aj keby je to mimomaternice uvidia niečo az ked bude hcg 1000. Ja som tak dva tyzdne stále na chodila na krv, v maternici nič, ani mimo nej. Az potom neskor ked bolo hcg niečo vyše 1000 uvideli v lavom vajcovode, na druhy den ma operovali. To som bola asi v 9tt. A špinila som stále.

butterflyeffect
autor
24. júl 2023

@vandica hcg som mala 1760 uz pred 2 tyzdnami, nespinim vobec…

cookie29
24. júl 2023

A ake si mala hodnoty Hcg?
6tt+5 by uz srdiecko mohlo byt vidno ale nemuselo, to je obdobie, kde niekedy par hodin zmeni vela.
Ale nevidiet gestacny vacok to by ma znepokojovalo ovela viac, pretoze by mal mat cca 1.5-2cm... a to ze nekrvacas/nespinis bohuzial nic neznamena, pretoze predpokladam, ze po IVF mas lieky, ktore krvacanie "drzia"
Drzim palce, toto musi byt strasne na nervy

petvik
24. júl 2023

@butterflyeffect áno hľadali, ani primár v nemocnici ho nenašiel. Mala som HCG cez 1600 a nič. Až keď ma otvorili, bolo to na ľavom vajcovode, ktorý bol už riadne zničený, prišla som v hodine dvanástej.

vandica
24. júl 2023

@butterflyeffect aha, tak to je zaujímavé, že pri takej hodnote nic nevidia 🙄

rachel36a
24. júl 2023

@butterflyeffect pri tak vysokom hcg by uz v maternici bolo vidno plod..takze pravdepodobne to je MMT...nie vzdy to na sone najdu...

butterflyeffect
autor
24. júl 2023

Asi nebudem mudrejsia kym nebudu dalsie vysledky hcg(tie mam mat zajtra) a dalsie sono… dakujem vam zatial za vsetky odpovede

taktotedanie
24. júl 2023

@butterflyeffect to nebude prosperujuce tehotenstvo, hcg vysoke to uz musi byt nieco vidiet
Ja by som trbala na dalsom sone dalsim lekarom

lienka.7
24. júl 2023

@butterflyeffect sla by som inde nech ma pozru. Normalne do nemocnice... aj teraz večer. drzim palce

butterflyeffect
autor
24. júl 2023

Ja som bola v CAR, zajtra budem vysledok hcg a potom ma objednaju zas na sono este toho tyzdna, ale ak tak urcite pojdem este k svojej gynekologicke

lorin29
25. júl 2023

@butterflyeffect daj sa vyšetriť u iného doktora.. Aj za poplatok by som to riskla

butterflyeffect
autor
25. júl 2023

Mam vysledky HCG -3500 a na konttolne sono idem zajtra. Vraj hodnota nie je nizka, ale mne sa zda nizka jed pred dvoma tyzdnami som mala 1700

cookie29
25. júl 2023

@butterflyeffect no hcg stupa na dvojnasobok, kazdy cca 48-72 hodin. Cize z 1700 na 3500 by malo skocit za 2-3 dni nie za 2 tyzdne, je mi luto. A v Car boli robene oba testy na HCG? A mali oba vysledky?

butterflyeffect
autor
25. júl 2023

@cookie29 prve vysledky 2 vysledky boli brane u mojej gynekologycky, az teraz v CAR. Pri prvych to pekne rastlo z 250 na 1700 za 4 dni…oba vysledky som hlasila… potom som cakala 2 tyzdne podla planu na sono v CAR. My mame CAR trochu od ruky, takze tam musime cestovat… zajtra dalsie sono a dalsi odber na hcg…no uz sa zacinam zmierovat s najhorsim… hodnota hcg je nizka aj podla tabulky-na 7 tt by mala byt nad 7650… cize nic dobre cakat asi nemozem…

butterflyeffect
autor
26. júl 2023

Ahojte kocky tak som bola rano na sono-vraj to vyzera na skory potrat nasla doktorka len nejake male machulky v maternici-zrejme skolabovany gestacny vak,mimo maternice nic nenasla, vylucila mimomaternicove tehotensto(co mi odlahlo). Mam vysadit lieky a cakat ci sa nerozkrvacam do pondelka, ak nie tak cistenie… co ma ale zarazilo ked mi volali potom este vysledky z dnesneho hcg-tak stuplo, na 4840-jasne je ze to nie je prosperujuce tehotenstvo ale nemalo by hcg klesat ak sa jedna o potrat? Uprimne radsej by som bola ak by to bol ten spontatny potrat ako mimomaternicove…

vandica
26. júl 2023

@butterflyeffect no neviem teda pri potrate by podľa mňa hcg klesať nemalo. Ono takto stúpa pri tom mimomaternicovom. Ale ktovie no, možno keď to z teba neodchádza, tak preto to rastie ak je to potrat. Určite je lepšie aby to bol potrat ako MMT, no uvidíš. Držím palce ❤️

vandica
31. júl 2023

@butterflyeffect ahoj, no ako to vyzerá?

butterflyeffect
autor
5. aug 2023

@vandica Ahoj, zamlcany potrat, vo stvrtok som bola na kyret, potom este kontrola hcg ci klesa

butterflyeffect
autor
7. aug 2023

Update: po kontrole- hcg neklesa, stale stupa uz dosiahlo hladinu viac ako 12000 plod nevie nikto najst, uz ma pozerali 4 doktory… som hospitalizovana, zajtra ma otvaraju a idu hladat plod…

vandica
7. aug 2023

@butterflyeffect ahoj, tak to ma teda mrzí 😔 Zvláštne, že pri takom hcg, neni vidno ani v maternici ani mimo nej. Zajtra myslím na teba, daj potom vedieť. Veľa síl ❤️

butterflyeffect
autor
7. aug 2023

@vandica dakujem ti velmi pekne, si velmi zlata 😘

rachel36a
8. aug 2023

@butterflyeffect drzim palce...aj mne sa toto stalo...nenašli ho ani ked ma otvorili...uz ma chceli poslať na gynekologicku onkologiu, lebo ze niekedy sa takto prejavuje hormonálny nádor...nastastie mi po 12 tyzdnoch hcg zacalo samovolne klesat....uzavreli to ako MMT, kedy plod sam odumrel a vstrebal sa...

butterflyeffect
autor
8. aug 2023

@rachel36a u mna nasli v rohu maternice nakoniec.

rachel36a
8. aug 2023

@butterflyeffect prajem skore zotavenie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre