Som 12 dní po IUI

andrea_r016
22. okt 2020

Ahojte žienky, chcem sa Vás opýtať či ste mali aj Vy na 12 deň po IUI negativný test a nakoniec sa Vám to potvrdilo z krvi? Berem Utrogestan a v prípade ak sa Vám nepodarilo IUI zvažovali ste aj druhé IUI? D koľkých dní od vysadenia lieku ste dostali MS?

mikasz
22. okt 2020

@andrea_r016 nemam osobnu skusenost s IUI, iba s ET/KET, ale urcite by som pockala na krv, je to presnejsie.
Poznam pary, ktorym IUI vyslo na prvy krat, ale aj take, ktorym nevyslo ani na 3-4. Jeho uspesnost je dost nizka, ale o nieco vyssia ako pri sexe. Takze vzdy treba hladat pricinu neuspechu, spravit viac vysetreni.
Co sa tyka liekov, tak ms som dostala vzdy na dalsi den po vysadeni liekov.

227
22. okt 2020

Ahojte žienky chcem sa vás opítať ci už nikto mal po kete na 14 deň Hcg s krvi 58 čo si o tom mislite je to ok

227
22. okt 2020

@andrea_r016 ahoj ja som práve 15 deň po ket a na 12 deň som mala už duch na teste

mikasz
22. okt 2020

@227 zvyknu robit odber zase o 2dni a hcg by malo byt 2-nasobne

krasnysen
22. okt 2020

absolvovala som 3x IUI, tri krát negatívne, vždy negatívne testy a krv tiež negatívna

alenka1993
22. okt 2020

Nám sa iui podarilo na druhý krát ☺️

andrea_r016
autor
22. okt 2020

@227 gratulujem 🙂

andrea_r016
autor
22. okt 2020

@alenka1993 a boli ste hned na druhy mesiac ci ste mali pauzu? Brala si aj nejake lieky na rast vajicok?

alenka1993
22. okt 2020

@andrea_r016 boli sme hneď druhý cyklus... No po samotnom zákroku som nebrala už žiadne lieky samozrejme aby mi vajíčka dozreli tak predtým ano...

andrea_r016
autor
22. okt 2020

@alenka1993 dakujem 🙂

alenka1993
22. okt 2020

@andrea_r016 za malicko ono netreba zúfať... My sme sa snažili 7 rokov a nič... Boli sme na prvom iui nevyšlo tak som si povedala že kašleme na to... Po výške som si našla skvelú prácu a rozhodli sme sa že ideme stavať dom, zobrali úver, potom manžel nahovoril že to skúsime ešte raz a podarilo sa a teraz neviem čo skôr 😂

andrea_r016
autor
22. okt 2020

@mikasz aké máš na mysli vyšetrenia? mne vyšli z HP vysoké anti TPO látky na štítnu žľazu a endokrinologička povedala, že to nemá vplyv na otehotnenie a nedala mi lieky ...z hematológie beriem anopyrin kvôli syndrómu lepivych doštičiek tak tiež mi tam povedali že to nemá vplyv na otehotnenie tak ja už potom neviem ...priateľ má spg v norme - 23 mil. a pohyblivosť 78% také mal hodnoty pri IUI.

andrea_r016
autor
22. okt 2020

@krasnysen robili ti potom aj nejaké vyšetrenia, že preč sa nezadarilo?

alenka1993
22. okt 2020

@andrea_r016 napríklad priechodnosť vajickovodov nekontrolovali?

andrea_r016
autor
22. okt 2020

@alenka1993 som zabudla ešte napísať vyššie že bola som aj na hyfosy a všetko ok 🙂

lavender21
22. okt 2020

@andrea_r016 ja som mala na 17. deň po IUI ducha na teste, skôr som netestovala... podľa mňa je ešte skoro...

krasnysen
22. okt 2020

@andrea_r016 mne robili pred prvým IUI všelijaké vyšetrenia (priechodnosť, hormonálny profil, vrodené a získoné hemofilné stavy, atď) ja som prvé potratila, potom druhé tehu sme mali syna a tretie tehu sa nedarilo 4roky, tak sme chodili po vyšetreniach, ja aj manžel všetko ok, zdraví obaja, nechápali prečo sa to nepodarí... všetky vyšetrenia dopadli najlepšie ako mohli, no nešlo to... a ak by sme chceli ísť na umelé oplodnenie a nemali sme žiaden zdravotný problém, že by bol problém zo zdravotnou poisťovnou či čo, tak sme museli mať aspon tri IUI za sebou... ale na umelé sme nešli, nakoľko som sa nechcela dať uspať... tak sme to vzdali a behom pol roka som zostala tehotná a fakt asi veľkým zázrakom, lebo sme ten mesiac mali styk až raz, nakoľko bol muž odcestovaný

mikasz
22. okt 2020

@andrea_r016 ja som bola na laparoskopii kvoli cyste, vtedy mi robili aj priechodnost, zistili, ze mam jeden vajcovod nepriechodny, potom mi robili hysteroskopiu, ze ako vyzera maternica zvnutra, ci tam nie je polyp, mame spravenu reprodukcnu imunologiu z krvi, aj NK bunky z maternice, aj genetiku. Posledne mi vyslo hranicne TSH, tak mi endo nasadila euthyrox

cookie29
22. okt 2020

Podľa mna po IUI je to ešte príliš zavčasu. To je tak akurát po ET/KET blastocysty. A Ta ma 5dnovy náskok. Ešte by som pockala

anjelicek26
22. okt 2020

@andrea_r016 zmen endokrinologicku, samozrejme, ze to ma vplyv.

andrea_r016
autor
22. okt 2020

@anjelicek26 keby to bolo take lahke...v lubochni neberu uz novych lebo maju plny stav a bola som v bb u nej a ona robi tiez v lubochni ...tak fakt nemam na vyber

227
22. okt 2020

@mikasz áno zajitra mam ísť znova na odber ale nevidím to moc dobre mislim že 58 je veľmi málo poznáš alebo máš niejaku skúsenosť pri takom hcg že to dopadlo dobre

moncurikv
5. nov 2020

Ahoj, ja som bola na IUI pred necelým mesiacom. Ja som nevydržala a test som si robila už po 7 dňoch. Vyšiel negatívne a potom dom dostala ešte aj o 5 dní skôr menštruáciu.Isla som aj na Sono a krv pre istotu, takže sa nepodarilo. Vkladala som si čipky,..

moncurikv
5. nov 2020

Teraz rozmýšľame na umelým(IFV,) pretože ja už mám 42 rokov a málo vajíčok, takže na druhé IUI sa už nechystám. Je to veľa peňazí, dúfam, že to finančne zvládneme.

tajaolle
9. nov 2020

Dobrý deň prajem chcem sa opitat koľko asi vyjde v Gyn vif umelé oplodnenie celkom? Ďakujem.

moncurikv
10. nov 2020

@tajaolle to je individuálne podľa vášho zdravotneho stavu, podľa množstva vajíčok, ktoré vám odoberú, ktoré budú čakať zmrazené ( lebo aj za to sa platí) a samozrejme liekov ktoré vám predpíše. My sme úplne zdraví obidvaja, ale ja už mám 42 a menej vajíčok, takže mi vypočítala pani doktorka v Helios v Martine približne 2200€, ale hovorím, cena sa u nás dvoch môže líšiť.

tajaolle
10. nov 2020

@moncurikv A Vám preplacala poistovna,lebo že vraj po 40 už nie

227
12. nov 2020

@tajaolle ahoj ja chodím do centra v Košiciach tam nás to stalo 1300€ už aj z liekmi

moncurikv
12. nov 2020

@tajaolle ja som na Umelom ešte nebola, to som si dala vypočítať na svoju osobu po nezdarenej inseminacii, takže už prebehli krvné testy a podrobný spermiogram za 130€. Aj ja viem, že po 39 roku už nič neprepláca poisťovňa, takže asi nie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre