Snažíme sa o dieťa, máme za sebou neúspešné IUI

lienka2552
20. sep 2024

Ahojte, prosím Vás poraďte ak máte niekto podobnú skúsenosť. S partnerom sa snažíme už niekoľko rokov otehotnieť. Navštívili sme aj CAR, konkrétne Gyn fiv Žilina, urobili nám všetky možné vyšetrenia a nezistili dôvod. Ja mám problém, že od puberty nemám pravidelnú menštruáciu, poslednú dobu už bez vyvolávačky vôbec. Máme za sebou aj prvé IUI ale neúspešné. Máte podobnú skúsenosť niektorá? Ďakujem

e_key2021
20. sep 2024

@lienka2552 a nenavrhli vám IVF?

lienka2552
autor
20. sep 2024

ešte nie, zatiaľ máme naplánované že pôjdeme na druhé IUI

carduelis
20. sep 2024

Skus si pozriet Naprotechnology, liečba neplodnosti.

lilinka76
20. sep 2024

@lienka2552 ja mám po 3. IUI v roku 2007 dvojčatá. Dozrievanie mojich folikulov podporila doktorka Clostylbegythom a vyšlo to😄.
Chodili sme do ISCARE v BA.

dida2311
20. sep 2024

@lienka2552 aj ja som bola na IUI,zadarilo sa,ale potratila som, tiež mi dávali clostilbegyt na ovulácia, k tomu som si kúpila vceliu materskú kašičku a do troch mesiacov som otehotnela prirodzene,zajtra mám termín ☺️

baskustek
20. sep 2024

@lilinka76 ahoj a mala si dva dominantné folikuly po clostyle? Alebo sú jednovaječné?

lilinka76
20. sep 2024

@baskustek Sú dvojvajecní. Chlapci. Jeden modrooký blonďák, druhý hnedooký a hnedovlasý.
Irónia je, že zastupujúca doktorka pri kontrole vravela, že z toho nič nebude, lebo vidí veľa folikulov a žiaden dominantný. A ja mám už 16 rokov doma dve zlatíčka.

baskustek
20. sep 2024

@lilinka76 ja som bola v stredu na IUI. Tiež som mala stimuláciu clostylom a v pondelok videl 1 DF na prasknutie na pravom vaječníku, na ľavom nič. Tak či je šanca, že ešte ich mohlo byť viac, pretože stále nás dr upozorňoval, že pri IUI je veľká pravdepodobnosť na viac početné tehotenstvo. Ale keď bol len jeden, asi nie. No bodaj by aspoň 1 vyšlo 🙏

lilinka76
20. sep 2024

@baskustek Držím palce. Ja som sa po IUI veľmi pozorovala, nemala som žiadne tehu príznaky, tak som si aj prestala vkladať tabletky na prípadné udržanie tehu do pošvy. V deň kontroly v CAR som ráno išla na krv, kúpila 20 kg nakladačiek a doma som zavárala. V poslednej chvíli som si spomenula, že som zabudla volať do CAR o výsledku krvi. A sestrička mi vraví: " ste tehotná, nevysadzujte liečbu, oddychujte, nenamáhajte sa, o 14 dní na sono." Aj som tie uhorky prestala zatvárať a ľahla si 😄
A o 14 dní prekvapenie, boli tam 2 ❤️❤️.

baskustek
20. sep 2024

@lilinka76 to ja nevydržím až do krvi, určite budem testovať skôr 😊

lienka2552
autor
21. sep 2024

ja som bola na vyvolávačke, čakáme na to kedy prídu konečne dníčky a skúsime to ešte raz ale mám z toho také divné zmiešané pocity, niekedy už nevládzem keď nič nevedia zistiť a stále dookola ten negatívny výsledok. Skúšala som jesť ananás počas prvého IUI ako som tu čítala a fakt všetky možné kvapky, vitamíny a stále nič..

janulka2805
21. sep 2024

@lienka2552 Ahoj 😊 Tiež sme podstúpili IUI, nakoľko sa nám niekoľko rokov nedarilo. Tiež jediný problém nepravidelná menštruácia a polycystické vaječníky....Stimulovali ma clostylbelgitom a vyšla prvá IUI a máme doma dvojičky 🥰 Držím palce nech je druha IUI u vás úspešná!!! ✊️✊️😊

lienka2552
autor
21. sep 2024

myslíte že by mohlo niečo robiť aj to, na ktorej klinike to podstúpime?

baskustek
21. sep 2024

@lienka2552 to je asi jedno, postup je pri IUI rovnaký. To nie je ako pri IVF, kde sú rôzne lieky, rôzna embryológia, rôzne postupy…

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre