Skúsenosť s klinikou ReproMedica v Bratislave

dzulliana
11. jún 2020

Ahojte baby, ja by som sa chcela spytat ci sa nájde niekto medzi vami kto ma skúsenosť s klinikou ReproMedica v BA. S manželom tam chodíme a dnes, po dlhom zvážení sme tam boli na konzultácii ohľadne umelého oplodnenia, keďže naše výsledky hovoria za vsetko. Mohli by ste mi, prosím, napísať vaše skúsenosti že ako ste dopadli a ako to vsetko prebiehalo?
Ďakujem veľmi pekne

misiatko14
11. jún 2020

@dzulliana ja som tam chodila polroka, zo zaciatlu vyzeralo vsetko ok, potom si ma tam prehadzovali lekari, nikto nic o mne nevedel, kazdemu som musela hovorit to iste, miesto toho aby si to precitali, jeden mi nasadil liecbu, druhy sa ma pytal preco mi dal to, ze to sa nedava..velakrat sa stalo, ze ma objednali ale.si to nezapisali a potom na mna kukali co tam.robim....po polroku som odisla netehotna, zacala som riesit inych lekarov a pozerali na mna, ze vela zakladnych veci tam.prehliadli...za mna neodporucam...

dzulliana
autor
11. jún 2020

@misiatko14 mozem sa opýtať kedy to bolo ?

misiatko14
11. jún 2020

@dzulliana na zaciatku tohto roka som tam bola poslednykrat

dzulliana
autor
11. jún 2020

@misiatko14 oki ďakujem za odpoved 🙂

ina009
11. jún 2020

@dzulliana my tam chodíme. Stalo sa mi deň pred termínom že mi rušia termín stalo sa mi to 2x po sebe ale to sa môže stať je to asi normálne keď sa im vyskytne nejaký dôležitý prípad a lekári pracujú aj v iných klinikách. Že by si má pohadzovali doktori to sa mi nestalo stále mám iba svojho jedného ale určite by som neakceptovala keby mi tam každý rozprával niečo iné. Sestričky sú tam veľmi milé a vedia co robia a lekár ktoreho mám ja je tiež veľmi milí a ochotný mi všetko vysvetlit. cítim sa tam celkovo prijemne nie nervózne alebo ustráchane čo bude.. Neviem porovnať ako to chodí v iných klinikách ale čo sa mi napríklad nepáči je že sa mi stalo že tam mali špinavé wc. Hlavne v tejto situácii aká je by som očakávala že to tam budú dezinfikovať. Ale to bol jeden prípad z desiatich čo som tam bola. Každopádne na čistom wc si ja potrpim😄

dzulliana
autor
12. jún 2020

@ina009 ďakujem 🙂

janinuska
12. jún 2020

Aj mne sa to stalo, síce nie v Rrpeomedica, ale v Gyn Fiv, objednali ma ,nezapísali si to a keď som tam došla, pozerali na mňa, že čo tem chcem, celkovo mám pocit, že v týchto centrách je celkom chaos.

katatko351
12. jún 2020

@dzulliana ahoj ja tam chodim u mna v poho este mi ziadny termin nezrusili a chodim stale k tomu istemu lekarovi aj vklad mi robil ten isty lekar ku ktoremu chodim.

dzulliana
autor
13. jún 2020

@katatko351 a smiem sa spytat ohľadom vkladu, prebehlo vsetko v poriadku? Mna to čaká cca o 3 týždne, idem prvý krát na umelé

katatko351
13. jún 2020

@dzulliana vsetko v poriadku, ja som mala vcera vklad, prisla som o pol 11, o 11 vklad a o pol 12 som uz isla dom

91monika91
18. jún 2020

Ahojte ja tam ties chodím, v sobotu idem na vklad,už druhý krát. Prvý krát bohužiaľ neúspešne.Prístup pána Drabeka je dobrý sestričky sú super. Aj keď sa mi niekedy zdá ze tam majú niaky trosku zmätok 🙂

miuiu
20. jún 2020

Dobrý deň všetkým, objednaný sme s manželom na prvú konzultáciu na štvrtok, tak že uvidíme ako to bude. Nech sa nam všetkým darí!

stvorlistok81
22. jún 2020

@dzulliana Ahoj, ja som do Repromedica chodila od minulého leta a skončila som začiatkom tohto roka, nechcem tam nikoho podceňovať ani kritizovať, ale viem to porovnať s inou klinikou. Mame za sebou už 6x ivf, 3x to bolo na druhej klinike, potom som išla do Repromedica na základe odporúčania mojej gynekologičky, ktorá tam predtým tiež pracovala. Doktor fajn, sestričky tiež ok, ale napríklad čo sa týka embryologičky, že nej som nemala dobry pocit... namiesto toho, aby nám ona na základe našich výsledkov odporučila ďalšie metódy, nechala všetko na nás a tvárila sa, akoby jej to bolo jedno.. ivf nám tam nevyšlo (embryo išlo na genetiku a nemalo dobre výsledky) a vzhľadom k mojim nie veľmi dobrým výsledkom sme sa rozhodli pre darované vajicka. Darkynu nám našli celkom rýchlo, no žiadne info o nej sme nedostali.. viem, že je to anonymne, ale minimálne vek, to, či už predtým darovala alebo či ma dieťatko, nám povedať mohli. V den transferu sa so mnou nikto poriadne nebavil, poslali ma na izbu s ďalšími tromi ženami, všetky sme mali vklad. Samozrejme, s plným mocovym mechúrom som sa dostala na rad ako posledná, cca po hodine, ako som bola objednaná (mohli mi kázať prist aspoň o trištvrte hodinu neskôr, nech tam nie som v kŕči, kedy mi praskne mechúr), embryo mi nakoniec transferovali a až potom sme išli k doktorovi na “rozhovor”, aby nám oznámil, že zial, embryo sme mali iba jedno a že je to nezvyčajne, tak by stalo za to, urobiť podrobnejší rozbor spermií. Asi si vieš prestaviť, ako som sa po tejto info cítila, ani som nevedela nič na to povedať, bol to pre nás oboch s manželom šok. Darkyňa vraj mala 8 vajicok.. toto je jediná info, ktorú mi potom povedali. Prečo nenavrhli vyšetriť podrobnejšie spermie ešte predtým, ako sme to celé začali???? Zaplatili sme im skoro 4000€ ako samoplatcovia aby nám potom povedali, že na vine budú asi spermie! Samozrejme, tehotenstvo z toho nebolo... Vratili sme sa naspäť na predošlú kliniku, kde vyšetrili manželove spermie, tie sú v poriadku a sme v darcovskom programe. Najmä prístup personálu a ich odbornosť je podľa mna a môjho manžela na vyššej úrovni, aj keď ako som už spomenula, nechcem spochybňovať vedomosti a schopnosti kolektívu v Repromedica, nie som ani zďaleka odborník, no mame z toho jednoduch takýto pocit. Tak len toľko... Držím vam veľmi palce, aby vam to vyšlo akokoľvek sa rozhodnete 😊

91monika91
22. jún 2020

@stvorlistok81 ahoj prosím ta za ako, dlho ti našli darkynu?

dzulliana
autor
22. jún 2020

@stvorlistok81 ďakujem za skúsenosť, a mrzi ma úprimne veľmi že sa takto zachovali 🙁

stvorlistok81
22. jún 2020

@91monika91 ahoj, približne mesiac to trvalo, celkom rýchlo..

stvorlistok81
22. jún 2020

@dzulliana dakujem ti veľmi pekne, verím, že vam pomôžu 🙏🏻

maca4684
12. júl 2020

Ahojte baby, prosim, je este v Repromedice dr. Petrova? Dakujem

91monika91
13. júl 2020

@maca4684 ahoj nie.

91monika91
13. júl 2020

Ahojte, ževraj opet Dr. Drabek konci v Repromedica. No majú tam asi veselo...

maca4684
13. júl 2020

@91monika91 Ahoj, ja som tam dnes volala, a na recepcii mi povedali, ze je v USA a posuva sa jej termin priletu, ze mi daju vediet, kedy sa bude dat objednat. 🤷🏻‍♀️ Tak v tom mam zmatok 🙃

91monika91
14. júl 2020

@maca4684 jaj tak, tak to som ani nevedela keď ze ja chodím k drabekovy, a ani som tam dlho nevidela Petrovu.len to viem ze tam majú niake zmätky, drabek od septembra konci, aspoň tak mi včera hovoril, a ze ci sa dám k nemu preložiť na druhú kliniku co zatiaľ neprezradil kde... Len s mužom uvažujeme že úplne zmeníme kliniku, nevyšlo nám tam teraz 2. IVF. Všetko mi tam príde tak na rýchlo. Ako Klinika, sestričky, doktor sú po ľudskej stránke super, ale to mi nestačí. No tak uvidím do toho septembra co. A ako. 🙂

maca4684
14. júl 2020

@91monika91 budem drzat palce, nam vyslo prave IVF u dr. Petrovej este v Iscare, vsetko trafila na prvy krat a mame zdraveho syna 😊. 1. IVF nam tam nevyslo, teda ani stimulka nebola asi dobre nastavena a potom som sa dostala k p. Petrovej a tam to proste vsetko islo ako hodinky. Ono to vacsinou je potom vsetko rychle ked uz si v “procese” len musi vsetko klapnut. Ale je pravda, ze vsetko je proste o ludoch a o pristupe, tak drzim palce aby vam vsetko vyslo podla predstav. 😘🍀

rk123
14. júl 2020

@91monika91 ahoj, ked budes vediet viac daj vediet prosim kam ide a tak 🙂my chodime k drabekovi rok, absolvovali sme niekolko iui atd. teraz sme sa rozhodli pre pauzu a v septembri sme chceli zacat s ivf takze toto ma prekvapilo 😀 ale uz minuly rok mal ist prec tak som zvedava kam pojde

91monika91
14. júl 2020

@rk123 jasne dám vedieť, ties si dávame do septembra pauzu, lebo mu mam v septembry volať a povie mi viac.tak som sama zvedavá 🙂

91monika91
14. júl 2020

@maca4684 ďakujem krásne 🙂 no mam v hlave aj to ze prejdeme do Iscare. Neviem uvidím do, septembra co a ako. Idem si sama na svoju žiadosť dat porobiť vyšetrenia lebo nikto ma. Nikam neposiela.🙂

maca4684
14. júl 2020

@91monika91 No daj, mne dala spravit vtedy po tom prvom neuspesnom IVF dr. Petrova vysetrenia imuno a hemato a aj tam bol problem, takze idealne ked mas uz vsetko v rukach poriesene. 🙏🏻 Ak by ste isli do Iscare, velmi odporucam dr. Grossovu, ta je velmi fajn a odbornicka. 😊

91monika91
14. júl 2020

@maca4684 mam strašne zmiešané pocity, či ostať alebo nedostať a skúsiť grossovu, lebo na ňu som fajn recenzie mala.

maca4684
14. júl 2020

@91monika91 nechaj si chvilku casu na rozmyslenie a uvidis 😊

91monika91
15. júl 2020

@maca4684 počkám do septembra, nech sa aj ja dám trosku do kopy a uvidíme 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre