Rozhodujem sa medzi asistovanou reprodukciou a naprotechnológiou

lucy3080
28. feb 2023

Ahojte, poprosím si skúsenosti . Neviem sa rozhodnúť do čoho ísť. Prosím zaujímalo by ma či aj niekto momentálne navštevuje sanatórium Helios v Martine mala by som nejaké otázky. Zaujímala by ma aj skúsenosť s Gyn-fiv v Žiline… A ešte ak niekto momentálne navštevuje Gianna, n.o. - MUDr. Ivan Wallenfels ktorý sa venuje naprotechnologii v Žiline, tiež by som mala otázky. Napísala by som aj do súkromnej správy kľudne . Ďakujem

tessa2299
28. feb 2023

@lucy3080 v MT skor odporucam Iscare a nie helios. (Nemam osobnu skusenost, ale mam nacitanych viac recenzii). Do GF ZA sme chodili, ja osobne som nebola spokojna s pristupom.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucy3080
autor
28. feb 2023

@tessa2299 Ok super , ďakujem za info

lucy3080
autor
28. feb 2023

@bilberryday to druhé je skôr na prirodzene otehotnenie. A liečia sledovaním cyklu… aspoň tak som pochopila z toho čo som sa Dočítala … neviem sa preto rozhodnúť radšej som za prirodzene teda aspoň skúsiť najskôr tak a ak bude nevyhnutne súhlasím aj s umelým

s_o_n_i_k_e
28. feb 2023

@lucy3080 my sme boli rok a pol v GF Žilina a odišli sme do ISCARE prístup a aj záujem lekárov a aj informovanosť je úplne niekde inde, už mám s čím porovnávať. Aj služby majú lepšie - klientsky servis, majú aj asistovaný hatching, čiže za mňa určite ISCARE. Aj čo sa týka informácií som bola s GF sklamaná a dôvera išla u mňa dole vodou :(

lucy3080
autor
28. feb 2023

@tessa2299 som inak ani nevedela že Iscare je v Martine myslela som si že len Bratislave na ten som čítala dosť dobre recenzie . Hlavne že do ničoho netlačia najskôr skúšajú prirodzene a až potom umelé keď už sa nedá inak pomôcť

lucy3080
autor
28. feb 2023

@s_o_n_i_k_e Dakujem veľmi pekne za info

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucy3080
autor
28. feb 2023

@bilberryday mám 27 rokov a problém u mňa je že netuším vôbec kedy mám ovulaciu a či vôbec … akurát to riešim s mojou gyn … už ti riešime dlhšiu dobu . Brala som aj clostilbegyt ale folikul žiadny veľký ako by mal byt ….. na poslednom vyšetrení mi už povedala že by som mohla zvážiť aj reprodukčné centrum zobrala mi ešte krv aby zistila či vôbec nejaká ovulacia prebieha …. Bohvie kde je chyba možno naozaj stačí len nasadit nejaké lieky a skusatbprirodzene a možno nie to už nechám na nich oni vedia najlepšie … aj podľa vyšetrení a ešte mám strašne nepravidelný menzes niekedy nepríde vôbec …

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucy3080
autor
28. feb 2023

@bilberryday no práve preto si hľadám teraz vhodnú kliniku, aby som už nestrácala viac času. Nech mi pomôžu tam ak sa vôbec bude dať . Pýtam sa hlavne na prístup , skúsenosti lebo je to dosť citlivá téma a pre mňa psychicky náročné tieto veci riešiť tak nech idem na správne miesto …

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucy3080
autor
28. feb 2023

@jabadabadu necitim kedy ju mám , nemam žiadne príznaky. Testy taktiež nezachytili . Teraz prvý mesiac skúšam merať bazalnu teplotu po odporúčaní od lekárky . Zobrala mi krv teraz na 14DC a zajtra mám volať o výsledky ….u mňa je ešte tá možnosť ze mám ovulaciu posunutú o niekoľko dni neskôr … alebo potom druha možnosť ze nemam žiadnu …. No mne dala len clostil na vajíčka no a keď som sa pýtala na injekcie niečo proste čo mi spusti aj samotnú ovulaciu tak to ona nerobí a nedáva …. To vraj už v centre …chlap ešte nebol vyšetrený. Lebo zatiaľ rieši môj problém ale spomínala aj to, že bude nasledovať aj to že bude treba jeho poslať na vysetrenie. Ale ja viem že problém je hlavne vo mne cítim to … aj ten menzes katastrofa každý mesiac úplne inak , ak vôbec …. Pomáhal mi len duphaston keď mi nasadila lenže ten blokuje ovulaciu takže ani neviem od kedy si ho mám nasadit . V prvom rade by mi Nala zistiť či ju mám alebo nie

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
1. mar 2023

@jabadabadu Suhlasim. Ani ja by som nesla do CAR kym nemam vystrenia od gynekologa.
@lucy3080 Moj dojem je ze ulohou CAR je ti dat dieta a nie hladat diagnozy. CAR pojde do najjednoduhsieho riesenia neplodnosti. Nebudu riesit tvoje zdravie. Neverila by som im. Treba pobehat doktorov s tym nepravidelnym cyklom a snazit sa zistit pricinu a podla toho ti v CAR ponuknu moznosti ako sa k dietatu dopracovat.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabika128
1. mar 2023

@lucy3080 ja mam skúsenosť s Helios Martin. Pekná komunikácia, všetko sme si prešli, vysvetlili, urobili a poslali na vyšetrenia, genetickú, hematologiu... Netlačili nás do ničoho, skôr som mala pocit, že v mojom veku sa snažili to riešiť prirodzene, mala som 25. Neskôr mi robili priechodnosť vajcovodov a tam až videli problém. Pristúpili sme teda na IVF, ale tesne pred tým som otehotnela prirodzene, to som už mala 27.

martaatram
1. mar 2023

@lucy3080 jantiez odporúčam iscare martin ..chodila som do heliosu martin …

andrea_r016
2. mar 2023

Ja GF neodporúčam...po roku som odtiaľ odišla....majú slabú embryologiu...vždy mi povedali že mám krásne embrya a tie vklady nevyšli...mala som tu len potrat...nehľadali príčinu a cítila som sa ako pokusný králik....vždy mi dali liečbu ale proste necítila som sa tam už potom príjemné....v MT skôr iscare...Helios je na ťahanie peňazí z pacientov...

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martaatram
2. mar 2023

@bilberryday ja na helios zly koli správaniu dr krajkovica uplne aky bol na zaciatku tak sa zmenil …arogantný ,nezaujem …videl ma po roku a pol medzi dverami mi povedal jednu vetu a dovi …ani sadnut za stol co nove nic …vtedy sme si povedali po 10 vkladoch kde sa robilo presne to iste ze odchadzame od nich …

andrea_r016
3. mar 2023

@bilberryday ahoj, ani v jednom centre som nebola ale stačilo mi čítať o heliose recenzie ako nehľadajú príčinu, ženy sú tam ako pokusné králiky...co platí na jednu autmaticky musí platiť aj na tu druhú tretiu a n-tú a len, aby človek pchal do toho peniaze a tak isto v tomto centre dopadla aj kamarátka...v iscare ďalšie kamarátky dopadli lepšie...síce ich to tam tiež dosť vyšlo a tehotné nie sú...ale aspon vidno snahu lekárov, že majú záujem pomocť...avšak ked som sa tam chcela objednať na konzultáciu tak ma riadne sestrička s ktorou som rozprávala odbila a ani termín mi nedala a potom baby písali v skupine ivf, že je tam jedna, ktorá je taká nemrdom a veľmi dôležitá, tak som si povedala, že ja toto nemám za potreby,ked bude treba dačo súrne riešiť...pre viaceré recenzie na tieto centrá ma vyslovene neoslovili a radšej si zaplatím za kvalitu a ľudský prístup, ktorý som dostala v Reprofit Brno...nedá sa to ani porovnať a doteraz som v kontakte s mojou lekárkou a zaujíma sa o priebeh tehotenstva....naše centrá sa ešte majú čo učiť 🙂

martaatram
3. mar 2023

@andrea_r016 ano je tam taka jedna na recepcii ,,mimozna,,ale ja ked som voalla Koordinatorke tak nikdy nemala problem velmi zlata …my sme boli aj v brne na konzultacii mame to strasne daleko a nepovedali nam nic nove tak sme sa priklonili k iscaru ..kazda si bude obhajovať to svoje a uz duplom ak otehotnie 🙏🏻ale ja mozem porovnat pristup lekárov a tu u mna vyhráva iscar ak sa bavime medzi iscar a helios

andrea_r016
3. mar 2023

@martaatram ano ja tiež odporúčam Iscare na Slovensku ...ako mnoho lepšie centrum ako helios 🙂 ale popravde ja už by som na SVK neriešila IVF 🙂 mne sa tu nepáči, že z toho celého partnera vyčlenujú....tým, že odovzdá spermie tým to nekončí...má byť pri tom, ako robia vklad, aby vedel, čo žena musí podstúpiť...v Čechách bol partner pri všetkých kontrolách a taktiež aj pri vklade..žiadne čakanie na chodbe...ďalej mám skúsenosti aj inými nemocnicami v ČR - napr. Motol 100x lepší prístup ako tu hocijaká nemocnica na Slovensku...a aj pôrod idem riešiť mimo SVK 🙂

martaatram
3. mar 2023

@andrea_r016 moj chodil tiez so mnou vzdy dnu 🤷‍♀️ na vklade sice nebol ..ale tak je pravda ze SVK je za opicami ale aj to ze nie kazdy par ma moznost cestovat mimo SVK ..robota ..vzdialenosť ..Každopádne gratulujem nech Ti vsetko dobre dopadne 🙏🏻a nam co absolvujeme na SVK základ pristup k pacientovi a snaha nieco riesit nie brat nas ako tovar

andrea_r016
3. mar 2023

@martaatram ano Slovensko zaostáva a ešte sa to viac teraz prehlbilo...ťa poriadne nemá ani kto ošetriť....ja toto neberiem nikomu....niekto má možnosť a niekto nie....je na každom ako sa rozhodne a ako bude postupovať....ale pokial som mala šancu tak som ju využila 🙂 ďakujem pekne....ja tiež babám čo to podstupujú prajem veľa šťastia nech to vyjde ako najlepšie môže....len škoda, že lekári ako píšeš nás berú ako tovar a každý len čaká čo to do vačku...lekári by sa mali zmeniť a viac sa dívať na pacientov ale to sa už teraz nenosí....chceš niečo tak si zaplať.

majka2022
4. apr 2023

Ja som veľmi spokojná s Helios Martin - doktor Krajkovic - zlatý a milý doktor, všetko nám vysvetlil, chce ľuďom pomôcť, ja na neho nemôžem nič zle povedať …bola som v minulosti v Iscare BA, ginfin ba a cele zle- všade sme boli iba cislo …Helios Martin a doktor Krajkovic to robia srdcom a tak to má byt…

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre