Reprofit Brno - úhrada cez slovenskú poisťovňu

8. júl 2021

Ahojte žienky 🙂
Po roku a 3/4 snaženia sme sa rozhodli s partnerom, že skúsime na jeseň CAR, vybrali sme si podľa referencí Reprofit Brno. Tie, čo máte skúsenosti, viete mi napísať, ako to prebieha po prvej konzultácii čo sa týka úhrad? Volala som tam na recepciu, ale pani mi nevedela povedať, či niečo/všetko vieme hradiť z našej poisťovne. Problém je u partnera - morfológia 1,2%, ja by som mala byť v poriadku - ovulácia pravidelná, baktérie, hlien, HP je OK, priechodnosť vajcovodov tiež. Ďakujem vopred za vaše skúsenosti z posledného obdobia 🙂

martinaju
8. júl 2021

V cz car si všetko hradíš sama a následne ti poisťovňa časť preplatí. Nadštandard si hradíš sama to neprepláca poisťovňa. V podstate poisťovňa ti vráti cca 1000 eur. Pridaj sa do skupiny ivf tam je veľa báb čo chodí do cz car. Ale najskôr musíš požiadať o schválenie. Potom po prvom transfere pošleš všetko čo si hradila a oni ti potom pošlu tých cca 1000 eur. Všetko nepreplácajú ani na Slovensku tak isto si nadštandard hradí pár sám

autor
8. júl 2021

@martinaju ak tomu dobre rozumiem, čo sa týka preplatenia časti úhrad z poisťovne, je jedno či budem v CAR na SVK alebo v CZ, áno? Sme z BA a na CAR v BA nečítam, nepočúvam moc dobré referencie, preto sme sa rozhodli pre Brno. A cca s akými peniazmi mám teda počítať, koľko si treba prichystať? Absolútne sa neorientujem v tomto.

martinaju
8. júl 2021

Slovenske car si rieši poisťovňu same takže ty platíš len nadštandard takže tam treba mať nachystané cca 2000 eur (mne osobne by bolo 2000 malo ale veľa žien sa do toho zmestí) čo sa týka cz car ty uhradíš všetko takze kludne to môže byť viac a teda musiš mať nachystaných viac a následne ti poisťovňa niečo vráti ale maju na to určité lehoty takže nerátaj že ti nejakú časť vrátia do týždňa. Car nie su len v BA a každé jedno car či v brne či na slovensku majú dobré a zlé recenzie veľa zlých recenzii je preto že sa tam páru nepodarilo ale ani vo vela cz sa nepodarilo 🤷🏽‍♀️. Obehaj 2-3 car na konzuktacie (tie su zadarmo) a sama sa rozhodni ja som na 100% nedala na recenzie nikde jednoduchu každej vyhovuje niečo iné a teda 100 ľudí 100 chutí. Mne išlo o to ako sa ku mne v car správajú, aké najú vybevenie. Ja som sa potrebovala v car citit dobre a nebyť len ďalšie číslo ktoré tam nechá peniaze.

e1i
8. júl 2021

Napíš, boli sme len v Brne

rk123
8. júl 2021

ako sa uz spominalo vyssie, ked ti nastavia protokol atd poslu ti podklady do poistovne. tie posles poistovni, poistovna to schvali a mozes zacat stimulovat. vsetko si platis sama a po vklade ked ti daju fakturu, to vsetko posles do poistovne a ta ti vrati naklady, ktore by preplatila aj tu. byva to okolo 1000e

soraya004
11. júl 2021

Ahoj, tiež sa chystáme do Reprofitu. Ak ideš do čr, bude to zdĺhavejšie ako tu, pretože posielaš papiere z Car na predschválenie poisťovni, a tá ma väčšinou času dosť. Preto my ideme už tento mesiac na konzultáciu aj so všetkými výsledkami, aby sa rovno nastavil protokol a my sme mohli poslať papiere, a dúfam teda, že v septembri budem môcť začať so stimuláciou. Ja mám nachystané 2500 €

Poisťovňa preplatí rovnakú čiastku, či ideš na svk alebo do cz, rozdiel je, že na svk to preplácajú priamo centru, takže doplácaš len to, čo je naviac, a v cz platíš všetko a poisťovňa ti potom časť nákladov vráti.
Čo sa týka toho kedy ťa oškubú, časť peňazí potrebuješ na lieky počas stimulácie, zvyšok sa potom platí v centre po vklade emrya.

sisa0011
10. okt 2022

Ahojte, potrebovala by som poradiť, práve som dostala papiere z Reprofitu a som z toho zmätená, jednu casť musím dat svojmu gynekologovi, pockať kým vyplni tie papriere a následne vsetky papiere poslať na Antolsku? a až následne poslať do poistovne? velmi pekne dakujem vopred za odpovede 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre