Protilátky voči spermiám

mamicka7895
21. máj 2024

Zdravím. Dnes mi prišli výsledky a zistili mi protilátky voči partnerovym spermiam. Prosím aká je liečba, pripadne pomohla Vám? Som po 2 MA.

bambulka711
22. máj 2024

@mamicka7895 ahoj, ja som brala a stále beriem medrol a popri tom je chránený styk. Nechránený je iba 1-2x do mesiaca, keď som pred ovuláciou - lekár sleduje folikulometriou. Po 6 týždňoch medrolu a 5 mesiacoch chráneného styku sú výsledky v poriadku a ideme na IUI.
A prišli na príčinu MA? Tam je otázka, či cytokíny nie sú zvýšené aj a fosfolipidy tiež.

mamicka7895
autor
22. máj 2024

@bambulka711 Ak sa môžem spýtať, prečo idete na IUI?

bambulka711
22. máj 2024

@mamicka7895 ak sa nezadarilo tento mesiac, chceme tomu skúsiť pomôcť. Ja už mám 37 rokov, tak aj vajíčka už nie sú také kvalitné a partner má 54 rokov. Spermiogram super, ale chceme tomu pomôcť.

mamicka7895
autor
22. máj 2024

@bambulka711 jaj neviete otehotnieť? Ja zas viem, ale vždy potratím😏

mamicka7895
autor
22. máj 2024

@mamicka7895 ja na svoj vek tiež nemám dobre hodnoty vajíčok…

bambulka711
22. máj 2024

@mamicka7895 ja mám amh naopak veľmi dobré, ale aká je kvalita, to nikto nevie. Neviem práve otehotnieť vôbec. A MA môže byť aj z tých protilátok, ale tam treba spraviť aj hematologiu a reproimuno podrobné. Mne dávali dole aj embryotoxické cytokíny, aby potlačili imunitu voči plodu.

mamicka7895
autor
22. máj 2024

@bambulka711 hematologiu už čakám výsledky a reproimuno idem na konci júna.

bebaa
23. máj 2024

@mamicka7895 Ahoj, tiez mam tuto diagnozu...som po dvoch MA...
Brala som medrol 4 mesiace, nezabral..teraz chodim na infuzie..mam ich za sebou 5..po troch sme boli na kontrole, ale hodnoty sa polepsili iba minimalne 🙄

mamicka7895
autor
23. máj 2024

@bebaa a čo ďalej?

bebaa
24. máj 2024

@mamicka7895
@mamicka7895 Kedže som využila vsetky moznosti liečby, konecne som vhodný pacient na tu najdrahsiu liečbu, kt.ti poistovna preplatí az ked vyuzijes vsetko dostupne a lacnejsie pred tym...
cize medrol - kortikodiy nezabrali, infuzie - intralipidy nezaberajú...
ta liecba je taka, ze ked otehotniem budem chodit na injekcie, jedna stoji 600 eur... Imunoglobulin sa volaju.
caka ma este jedna infuzia, potom odbery, ale nedavam tomu sancu...
ja som chcela odmietnut uz infuzie, lebo budem mat 38 rokov, ale Dzurilova mi povedala ze ked odmietnem infuzky, poistovna mi nemusi injekcie v tehu preplatit...

vierkainka
24. máj 2024

@mamicka7895 ale tak tvoj problem je ze vieš otehotnieť,ale nevieš udržať?A bola si na hematologickom vyšetreni?Lebo častokrát je tam problém....tteba užívať fraxiparine, alebo clexane injekcie a to pomôže udržať bábo+ ine lieky ktore odborníci urcia 🙂

bambulka711
24. máj 2024

@vierkainka v tom máš pravdu. Ja som sa dočítala ešte aj také, že vlastne, ak má žena protilátky proti spermiám a všetko ostatné v poriadku, tak aj vtedy to môže spôsobiť MA, lebo vlastne embryo je z tej spermie, na ktorú telo tvorí protilátky 🤷

mamicka7895
autor
24. máj 2024

@bambulka711 áno čakám na výsledky od hematologa. Plus beriem na štítnu žľazu.

mamicka7895
autor
24. máj 2024

@bambulka711 ja už som z toho na nervy 😏

bambulka711
24. máj 2024

@mamicka7895 ja ti rozumiem, tiež som celá šťastná, že medrol zabral a už iba dúfam, že sa zadarilo konečne tento mesiac. Akurát som 5 DPO, tak čakám...

mamicka7895
autor
25. máj 2024

@bambulka711 aj ste mali nejaké vedľajšie príznaky z neho?

bambulka711
25. máj 2024

@mamicka7895 v podstate žiadne zatiaľ nemám. Sem tam bolesť žalúdka, ale to ja mávam aj z kávy občas, tak neviem úplne objektívne povedať, či za to môže medrol 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre