Proces od podania žiadosti po embryotransfere

nony6
9. feb 2015

Ahojte dievčatá.Mám pár otázok ohľadom UO.Ako dlho asi trvá celý proces od podania žiadosti po ET? A ak by sme chceli dať oplodnit len dve vajicka,je možné dať ostatné zamrazit v pripade,ak by UO nevyslo? Potom by som pri ďalšom pokuse nemusela asi absolvovať novú hormonálnu stimuláciu a asi by to bolo aj lacnejšie,nie?Este by má zaujímalo,aká je šanca,že sa po ET dvoch embrii narodia dvojičky? Ďakujem za info.

lucy125
9. feb 2015

@nony6 Ahoj nam cely prosces trval tri mesiace,dva mesiace sme čakali na poistovnu,na schvalenie punkcie a liekov,jeden mesiac som stimulovala injekciami.Oplodnia ti všetky vajička a embryjka si dajte zmrazit,ja som mala 10 embryjok,dva mi vložili,ostatne zmrazili a nemusiš podstupit injekčnu hormonalnu stimulaciu,ale ked sa to neodari,tak iba tabletkovu (ked bude HCG negat.vysadiš lieky,pride menzes a o meiac ideš zase na KET ale už len s tabletkovou stimulkou a vložia ti mrazene embryjka) a šanca na dvojičky neviem,mne vkladali,: dve, tri,dve,dve a nakoniec z poslednych dvoch mam synčeka 🙂 držim palce.

nony6
autor
9. feb 2015

A kolko si potom este doplacala za KET? My chceme dať oplodnit len dve vajíčka,preto ma zaujíma,či je možné dať zvyšné vajíčka zamraziť samostatne a ak UO nevyjde,oplodnit zmrazené vajíčka.

nikadomi
9. feb 2015

@nony6 ahoj, cenniky su individualne kazde centrum to ma inak, ja som za ket doplacala 150€, teraz to tusim o 20€ zdrazelo... A urcite sa daju zmrazit aj vajicka, v cenniku to najdes, pozri napr. stranku Iscare a vies si to tam napocitat. Vsetko sa da myslim individualne dohodnut, aj ked treba ratat s tym ze ked napr dve vajka das oplodnit nemusia sa hned pekne vyvijat z nich embryjka a nemusia byt hned obe vhodne na vklad. Mne napriklad oplodnovali desat vajok, z toho sa sest oplodnilo a do stadia blastocysty dosli tri. Vsetky sme mrazili kedze vklad sa nemohol konat kvoli ohss, ratam ze na vklad pojdem v marci. Len tak aby si vedela ze aj take sa stava a nie vsetko sa da naplanovat a nalinkovat 🙂 ale veeeelmi drzim palceky 🙂 tiez som sa spociatku pohravala smyslienkou zmrazit len vajka aby nebolo viac embrijok- kvoli nabozenskym zalezitostiam- preto to pisem lebo je pravdepodobne ze to mas tak isto 🙂 pekny den prajem

roxy80
9. feb 2015

@nony6 ahoj, presne ako písšu baby je to velmi individualne nam celý prosces trval 5 mesiacov...prvýkrat sme navstivili centrum 7.7 minule leto... zacalo to vysetreniami obidvoch partnerov, krv hormonalny profil, spermiogram a podobne, pred podaním ziadosti do poistovne sme museli absolovovat aj genetiku a tam sa caka na výsledky cca 6 týždnov..akonahle sme mali výsledky tak sme podavali ziadost do poistovne, vascinou cakas na schvalenie cca mesiac, mne ked volali ze to mame schvalene tak som bola druhy alebo treti den cyklu tak sme zas museli cakat do dalsej ms...lebo stimulacia sa zacina pichanim injkekcii vacsinou 1DC takze k stimulacii sme sa dostali teda v novembri...mne stimulacia trvala cca 14 dni sme pichali inkekcie a odber vajicok bol 16DC mala som 18 vajicok a na druhy den volali ze sa oplodnilo z tých 18 vajicok iba 13...kedze som bola ok mal som konat vklad lenze tretí den po odbere mi zacal hyperstimulacný syndrom tak sa musel vklad odlozit..na piaty den po oplodneni vajicok mi volali ze do stadia blastocysty mi prezilo z tých 13 uz len 7 a tie zamrazili...takze ti nikdy nevies kolko budes mat vajicok po stimulacii a ci sa ti vobec oplodnia a ak hej nie je iste ci sa vsetky oplodnene dostatnu do stadia blastocysty....ako píses ty chces oplodnit len dve a co ked po stimulacii budes mat 6 vajicok a podari sa oplodnit 3 a z toho ti dve preziju do stadia blastocysty a tie ti vlozia...ty si nemozes urcovat kolko maju oplodnit lebo co ak oplodnia tie co sa prestatnu vyvyjat....poznam pripady ze zena mala po stimulacii 7 vajicok klasicky vsetky oplodnili a k vkladu nedoslo lebo sa ani jedno nevyvyjalo dobre a mali po cykluse a museli ziadat dalsu ziadost na poistovnu na IVF......u mna bol vklad az teraz v januari KET a zial neuspesne...Iba tolko k tomu ze ked si chces urcovat kolko chces oplodnit potom ti to poistovna nepreplati ...lebo v cykle ifv ktorý poistovna preplaca je zahrnute stimulacia injkeciami, odber vajicok v celkovej narkoze, oplodnenie odobratych vajicok a vklad .....mrazenie embryjok uz nie je v cene ... a ani oplodnie zmrazených iba vajícok......

mirka135
9. feb 2015

@nony6 ahoj my sme podali ziadost v novembri a stimulku som zacala v januari.no pred podanim ziadosti este bolo vela vysetreni .celkovo som to zacala riesit asi v maji,genetika,spermiogram...kvantum vysetreni .no stoji to zato.presne ako pisu kocky,oni ti odoberu vajka a tie daju oplodnit.zalezi kolko ich budes mat niekto ma ledva 5 ine 8,15...je to individualne ja osobne som mala 36 co alš vobec neznamenalo ze vsetky su zrele a ze vsetky sa oplodnia.oplodnili mi cca 20 viac sa neujalo.prvy pokus nic druhy nic a z treteho som zostala tehu.5 s nich som dala na predlzenu kultivaciu z nich prezilo jedno to vkladali no neuspesne,druhy pokus boli vajka bez predlzenej kultivacii vkladali dve no nic .treti krat som dala rozmrazit 6vajok a dala ich na predlzenu kultivaciu z nich prezilo 3. Dve som dala vlozit a jedno spat zmrazit.tento pokus sa podaril..zato vravim ze ked davas oplodnit vajka tak urcite vsetky bo sa moze stat ze sa ti nebude vyvijat ani jedno alebo aj vsetky..financne je to dost narocne mna osobne toto cele stalo cca 3000 eur

nony6
autor
9. feb 2015

ďakujem za informácie....ja som sa pýtala môjho gynekológa, ktorý predtým v Prahe robil UO, že ak chcem, oplodnia mi len 2 vajíčka, že to je moje rozhodnutie, preto sa pýtam, či s tým niektorá nemáte skúsenosti...viem, že je to finančné náročné, ale asi to stojí za to, ak nemáme inú možnosť...

dorotka2013
9. feb 2015

@nony6 ahoj...aj my prave cakame na schvalenie ziadosti...zacali sme chodit do centra v juli 2014...najskor 2x neuspesne iui, potom dr odporucila ivf, ziadost sme podavali asi 2 tyzdne dozadu... kocky vyssie ti asi chceli povedat ze si mas dat oplodnit vsetky vajicka, pretoze sa moze stat ze sa nemusia dobre vyvyjat a potom budes musiet cely proces podstupovat zbytocne znova...mozno tvojmu lekarovi je to jedno, urcite je to tvoje rozhodnutie, ale aj tvoje peniaze a jemu asi nezalezi na tom ze celu stimulaciu aj odber zaplatis zbytocne, a ked by aj neslo o financne hladisko, tak sa zbytocne budes napchavat hormonmi...to ze chces mat vajicka zmrazene neznamena ze v dalsom cykle nebudes musiet znova podstupit stimulaciu... a preco by ste nemali inu moznost?

nony6
autor
10. feb 2015

@dorotka2013 manžel má veľmi zlý spmg,bral vitamíny,ale nepomoli,preto nám ostáva už len UO.Nie sme najmladší a snažíme sa už dlhšie.Rozhodli sme sa s tým niečo robiť,snáď sa to podarí.Zvazujeme aj adopciu,ale aj ten proces dlhšie trvá.Vzdy sme chceli viac deti,nečakali sme,že to môže byť tak komplikované.Vy ste sa prečo nakoniec rozhodli pre UO?

zuzicek88
10. feb 2015

@nony6 ahoj aj my ideme na umele,vcera som zacala stimulovat

nony6
autor
10. feb 2015

@zuzicek88 a ako dlho trvá stimulácia? To si pichas denne injekcie? Nemá to nejaké vedľajšie účinky?

zuzicek88
10. feb 2015

@nony6 no to zalezi od viacero faktorov. Napriklad ci mas dlhy,alebo kratky protokol,citala som,ze mladsim davaju dlhy,starsim kratky protokol,ja som si zacala pichat od druheho dna ciklu,teda od vcera,vcera jendu injekciu,od dnes uz tri injekcie,do 7-8 dna ciklu,vtedy pojdem na ultrazvuk a na krv a podla toho sa uvidi,co dalej,ze kedy mi budu odoberat tie vajicka a ked ide o injekcie,vsetky injekcie a lieky mozu mat aj vedlajsie ucinky

nony6
autor
10. feb 2015

a potom podľa ultrazvuku a veľkosti vajíčok sa rozhodne, kedy pôjdeš na ich odber? Budem vám držať palce, nech to dobre dopadne... kam chodíte do CAR?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre