Prežívanie tehotenstiev vo vašom okolí, keď vám sa nedarí

lilyianka
4. júl 2017

Ahojte,chcem sa spytat zien,kt.sa nedari otehotniet,ako prezivate ak vam niekto vo vasom okoli prip.rodine oznami,ze cakaju prirastok?
Hlavne ma zaujima nazor tych,kt.ste podstupili aj niekolkokrat neuspesne umele oplodnenie a snazite sa par rokov.
Ja to totizto prezivam tak,zr skoro kazdu takuto spravu si doslova odrevem,hlavne ak ide o mne blizkych ludi...teraz ma "zasiahla"cerstva sprava,ze moja velmi blizka rodina caka babo...aj by som sa tesila,ale ked vam oznami,ze oni sa ani nesnazili,ani este nechceli,ale ze tak teda vychovaju nejak a nechaju si to...akoby sa ani netesili...pritom co by som ja za to dala 😐
Ja doprajem,aby ludia mali deti,ale doprajem aj sebe...nechcem,aby to vyznelo sebecky...
Zeny ako sa s tym snazite vysporiadat? Mate nejaky "recept"? A co asi chlapi? Ako to prezivaju oni ked vidia,ze sa trapite ak sa nieco take dozviete?

marcelik88
4. júl 2017

My sme mali na zaciatku nejake problemy ale nastastie sa to podarilo vyriesit a umele oplodnenie nebolo vobec potrebne ale za tu dobu co sme sa snazili a neslo nam to, otehotneli moje dve velmi dobre kamaratky a moja sesternica, ktora mi je v podstate ako sestra takze ta celkom chapem. Je to taky pocit, ze aj im to prajes ale zaroven nechapes preco im bolo dopriate a tebe nie. Ja som si tiez kvoli tomu poplakala ale nastastie moj muz to chapal a vedel si poplakat aj so mnou lebo ho to tiez trapilo. Myslim, ze tvoja reakcia je primerana a nejaky recept na to ako to prekonat lepsie asi nemam, podla mna je to normalne ked ta to trapi. Ale treba mysliet pozitivne najviac ako sa da takze mysli na to, ze dalsia na rade si ty 🙂

maminuska
4. júl 2017

@lilyianka vieš ono je to nepríjemné aj pre tú druhú stranu . Ja s otehotnením nemám žiadny problém . Za dobu liečby mojej najlepšej kamarátky som otehotnela 3 krát a to posledné bolo také milé pritrafenie, ona sa lieči na neplodnosť už skoro 8 rokov a stále nič. Mne je to nesmierne ľúto a vždy som sa desila ako jej to poviem , posledné som jej ani nepovedala, pokiaľ si to sama nevšimla. Veľmi ju to vzalo , veľmi , v zúfalstve mi povedala aby som jej ho dala . Ale dá sa dať niekomu vlastné dieťa ?

osky
5. júl 2017

@lilyianka

velmi dobre ta chapem a prezivam to uplne rovnako.
ked som prvy raz potratila,kratko na to mi oznamila moja naj kamoska ze je tehu...
pristihla som sa az pritom,ze som si priala aby aj ona potratila....
nemohla som za to...bol to skrat.
a bolo to zu velmi davno...
neznamenalo to ze ju mam menej Rada-proste ja som Bola cerstvo po potrate a
velmi ma to bolelo...
ona ma medzicasom dve deti,aj ine moje kamosky,pribuzne...
vsetci naokolo rodia ako blaznive,kazdy rok aj 3-4 deti sa narodia

ja mam za sebou 5 ivf a nejake potraty a furt nic...
ale zu nikomu neprajem nic zle,tesim sa z kazdou radostnou spravou.
Doma ma to obcas zlomi,poplacem si a je mi lepsie.
ti ludia nemozu za moje trapenie a zmenit to aj tak nemozem.

teraz v Juni som chcela skusit este jedno ivf ,
ale akosi som sa zu zatala a povedala som si ze sa zu s "osudom" bit nebudem...
uzijem si skvele leto,dovolenku,teplo,vodu ...
a zhodim tie strasne Kila ,ktore koli hormonalnej liecbe na sebe mam.
zacala som chodit do fitka,behat,mam zahradu...
treba si najst konicky a zahryznut sa do prace,
alebo niecoho co ta bavi,aby si na to tolko nemyslela.

ono boli to stale,tuzis stale...ale treba sa s tym popasovat
a prijat to ako to je.
inak clovek stravi pol Zivota v slzach...

deti95060810
5. júl 2017

čo keby ste si adoptovali dieťa? poznám maminky čo to spravili a sú šťastné. Moja mama mala známu, čo tiež nemohli mať dlhý čas bábo, adoptovali si a po čase maminka zistila že je tehu. ....a tak sa im narodilo bábo. Mali aj adoptované aj svoje...Načo sa takto trápiš...

tyelde
5. júl 2017

Ja som to zažila z opačnej strany, bratranec so ženou nemôžu mať deti snažili sa hádam 15 rokov, teraz už to vzdali... A mne sa podarilo na prvú a jedinú nehodu v živote s chlapom čo sme spolu boli ani nie mesiac... Stresovala som hádam 2 mesiace ako im to povedať... Ale vzaka to dobre, aspoň teda naoko sa z toho tešila viac ako ja... Oni si to kompenzujú tým, že chodia na rôzne kurzy, výlety a brávajú na výlety decká z rodiny... Nenahradí to vlastné, to určite nie, ale odpúta to myšlienky

juliet86
5. júl 2017

Chapem ta. Je to prirodzene. Nahodou som narazila na fotku z rozlucky so slobodou mojej. Z tych bab vsetky maju deti.... uz sme spolu 3roky manzelia 6 a pol roka spolu. Uplne na zaciatku vztahu sme do toho hopli proste ze hned ze sme mali sex na prvom rande a rovnk velakrat a total bez ochrany.... co som v zivote neurobila. Proste nic z toho. Ale proste ja som uz vtedy citila ze on je ten pravy. Ale dala som si potom tabletku po.... mali by sme skolaka uz. Som si ista ze by sme spolu boli aj tak. A co mame teraz? Nic. Mna pochne ze uz aj ten sagan caka bejbi. Mam dojem ze ten cas neuveritelne rychlo leti. Kazdy mesiac rok. Bum! Napr holka ktora neuspesne snazenie tahala so mnou je uz tehu. Vcera som bola.u gynekologicky a zajtra sa uz objednavame do sekundadnej ambulancie. . .nechce sa mi verit... uvazujem. Aky by bol moj zivot ak by sme dieta nemali? Su aj online weby zien ktore sa dosnazili neuspesne. Myslim ze silent sorority alebo silemt sisters... o tych neuspesnych sa hkvkri menej ako o uspesnych. Kvazi je normalne mat dieta a ked ho clovek nema vybocuje z priemeru.

osky
5. júl 2017

@juliet86

ano,presne.
ja a moj muz sme s tym zu ako-tako zmiereni,
zijeme si svoj zivot ako vieme...
ale pride Moment na nejakej rodinnej oslave,
kedy sa este aj po rokoch najde vzdy nejaky dobrak,ktory na srandu,aby rec nestala,zacne rypat na danu temu...
a nechape,ze nas tym doslova uraza ,lebo my za to nemozeme...

a presne po takychto pripadoch sa potom ja nastartujem zas ze treba nieco robit,ze to nie je ok,ze tie deti nemame....
zacnem zase riesit,plakat....
skratka ano-vybocujes z priemeru a furt niekto riesi.

niekedy sa to neda prehliadat..
a je fakt ze áj koli tomuto sa niektorym ludom vedome vyhybam...

lilyianka
autor
5. júl 2017

@osky nastastie potraty som este nezazila a dufam,ze ani nezazijem...to musi byt uplne to najhorsie... nikomu nic zle neprajem,samozrejme nech maju deti,ja im doprajem,ale aj ja by som chcela aspon jedno,aj ked viem,ze to nejde ako mavnutim carovneho prutika a clovek si nerozkaze...vyskusali sme uz naozaj vsetko mozne aj nemozne a zatial to proste nejde...
Predtym nez sme deti chceli som to takto vobec nevnimala..bolo mi jedno kto ma kolko deti....teraz mam pocit,zr je kazdy tehotny,vsade same male deti a tehotne zeny...ale to je ako ked sa dvaja rozidu,clovek ma pocit,ze vsade okolo seba vidi same stastne pariky...
My mame este 4 mrazakov a chcela som s liecbou zacat az na jesen...zacala som uz v aprili,ale aj tak sa na vklad nedostanem skor ako v septembri...mozno aj to ma hneva,ze beriem kortikoidy a som z nich riadne naliata.. nie som to ja...potom som so sebou totalne nespokojna a mpzno aj preto vsetky tie nalady...vysledky uz ok,vsade mi pisu,ze sa moze podarit aj normalne a proste stale nic 😐

lilyianka
autor
5. júl 2017

@deti95060810 na tuto temu sme sa s muzom doma bavili a zhodli sme sa,ze adoptovane dieta nechceme...mozno to vyznie divne,ale bojim sa toho,ze by som ho nedokazala lubit tak ako vlastne

lilyianka
autor
5. júl 2017

@juliet86 ved to,ze sa tie tehotenstva valia z kazdej strany...ako pises uz aj Sagan a to je o kolko mlsdsi 🤔 este Sebova a aj Jurasko....to len priklad co som zachytila za posledne dni....ako u nich mi je to v podstste "jedno",s nimi do kontaktu nepridem...ale napr 3 baby v mojom okoli pekne v strede septembra termin...ved nech maju...ta jedna z nich so mnou vsetko prezivals,cely proces umeleho a pod...a niekedy ma slo roztrhat od jedu ked napisala,ze im sa uz 4 mesiace nedari ...a co som potom mals hpvorit ja?? Im sa vsak po polroku podarilo...zrazu sa odmlcala a boli sme v kontakte kaxdy bozi den...napisala mi az o 3 tyzdne s tym,zr je tehotna a nevedela ako mi to povrdat...velmi ma to zasiahlo,porevala som si asi 2 dni a na druhej strane ma aj nahnevalo ci sklamalo,ze sa mi to bala povedat...situacia medzi nami jr teraz taka,ze si napiseme k sviatkom,prehodime par zdvorilostnych viet a hotovo...predtym sme denne pisali o vsetkom...posielali si fotky ked sme porobili nieco nove na dome/byte...tie casy su uz prec...ako sa to dokaze zmenit

lilyianka
autor
5. júl 2017

@osky este do toho prveho roka ked sa nedarilo sme to brali ako tak ok,lenze potom nas to uz zacalo trapit a presne poznam tych vtipnych ludi co musia mat sproste pripomienky...psmatam si ako sme boli na jednej oslave a tam jeden cca tovnako stary chlap s 2 detmi mojmu muzovi zadelil,ze a co ty mas slepe naboje?? No mna skoro porazilo!! Nechcela som robit sceny,ale keby to povedal niekde vonku riadne by som mu vynadala...najhorsie na tom bolo,ze o par dni neskor mu to iste vonku na pive zadelil kamarat...
A napriek tomu,ze ludia vidia ze to nejde vedia riadne zadelit...v robote otazky typu a ty kedy uz konecne budes mat babo,a na co cakate a blabla...no ale co ja mam kazdemu vysvetlovat...samozrejme sa nejedna o ludi,s kt som v praci v kazdodennom kontakte...tieto reakcie pocuvsm od tych co tam pridu raz za 2,3tyzdne...

dai
5. júl 2017

@lilyianka je zvlastne pre mna ze tak chcete deti a na druhej strane sa bojite ze nebudete vediet dat lasku... prepac ale podla mna je toto dost sebecke☹ detto sa cudujes ze sa odmlcala tvoja znama - ona ale zato ze tebe sa nedari otehotniet nemoze, sama je precotlivena a mozno je jej aj zle a znasat k tomu tvoje negativne nalady ked ona sa chce tesit?
Ja deti mam a sama som tehotna ale ked sme sa o tomto s muzom bavili tak sme si jasne povedali ze deti chceme - lebo chceme davat lasku... u nas napr. Umele oplodnenie nebolo temou, dohodli sme sa ze ked to nepojde normalne tak adoptujeme ( ja ma pco preto sme tuto temu rozoberali...)
Mozno ked sa ti podari dat prec toto negativne nadstavenie tak otehotnies ani nebudes vediet ako... v kazdom pripade drzim palce

lilyianka
autor
5. júl 2017

@dai neviem co je zle na tom,ak sme sa obaja s muzom zhodli,ze ak nebudeme mat svoje deti tak adoptovat proste nechceme.....niekto chce len svoje a nie adootovane a tam patrime my...nic zle na tom nevidim....toto je predsa osobna vec kazdeho paru a je dolezite mat v pripade neuspechu zodpovedanu otazku adopcie,aby neskor neprislo k nedorozumeniu
Ked sme spolu len zacali chodit bavili sme sa o detoch a zhodli sa,ze ich obaja chceme,to pre nas bolo dolezite
Postupom casu ako sa vsak nedarilo sme otvorili aj otazku adopcie s tym,ze sme sa obaja zhodli,ze to nechceme
Je to ako ked niekto nemoze mat deti alebo sa im nedari,sle odmieta umele oplodnenie...ved je to zase len ich vec a musia vediet z akych dovodov su o tom tak presvedceni....nebudem predsa ja teraz kazdrho kto nemoze mat deti tlacit do umeleho len za to ze som ho absolvovala...takisto mna nepresvedci clovek co ma deti adoptovane,aby som to urobila aj ja

laura1804
5. júl 2017

Ja scasti chapem tvoje pocity, lebo tiez som si zazila istu chvilu, ked mi lekari aj po operacii povedali, ze zial, ale svoje deti mat nebudem...a napriek tomu mame, cize uz je to neaktualne, ale chcem napisat, ze aj z druhej strany je to neprijemne...mam kamosky, ktore mali podobny problem a zial, zatial sa im nezadarilo, ale ja za to naozaj nemozem...nie je prijemne, ked ta niekto nuti mat vycitky svedomia, ze sa ti podarilo mat dieta...to mam teraz okolo tych zien chodit cely zivot po spickach a bat sa otehotniet? Mozno sa to mne podarilo prave preto, ze som to zo srdca zelala vsetkym okolo, hoci som vedela, ze mne sa to pravdepodobne nikdy nepodari...aj okolo seba vnimam pripady, kedy sa ludom po rokoch podarilo mat dieta prave vtedy, ked sa prestali na to tak uzkostlivo upinat...drzim palce.

maciatkolulu
5. júl 2017

@lilyianka skus svoje negativne postavenie zmenit,mozno bude zivot hned trochu krajsi,zameraj sa na seba a vas vztah,nie kazdy par ma deti a su stastni,treba brat zivot taky aky je. Niekomu sa narodia tazko chore deti a pod. Zivot nie je len ruzovy. Si zdrava?/je zdravy muz?/mate kde byvat,co jest?/tak sa milujte a zite si svoj zivot,ak je vam dane mat dieta,tak ho mat budete. Tie priblble reci okolia by som si nevsimala,co sa da robit,ludia si to mozno ani neuvedomuju,co povedia. Vy ste na tuto temu precitliveli. A co sa tyka kamosky,asi si si vedoma,ze to je viac tvoja vina,ze sa vase cesty rozisli. Viem,ze je to bolestive,ale naozaj trochu radosti zo zivota by neuskodilo. Zelam vsetko dobre

lulu369
5. júl 2017

Žienky moje, neviem ani v tomto najhoršom sne predstaviť čo musíte prežívať...Keď vidím, čo si niektoré páry, najmä ženy musia prejsť kym sa stanú rodičmi a na druhej strane žena, ktorá otehotnie na prvýkrát a nevinne stvorenie zabije je strašne....Každej jednej z Vás žienky zo srdca želám aby ste sa veľmi skoro tešili zo svojim voňavých uzlíčkov šťastia a tej najväčšej lásky🙂

ema234
5. júl 2017

@lilyianka Ja by som to velmi zle znasala, ja som mala uz syna a snazili sme sa o babo a neslo to tak som mala strasny pocit, ze sa nedari, nakoniec sa podarilo po roku. Je to nespravodlive ze zeny , ktore nechcu mat deti a zadari sa idu na potrat a tie co by chceli velmi nemaju.

ludkka0407
5. júl 2017

@lilyianka ja som sice umele oplodnenie neriesila,ale mam za sebou potrat😕bolo to v roku 2015 s uz som mala 33,partner ma poslal kade lahsie,ked som mu oznamila,ze bude otcom.a asi tri mesiace za tym mi bracho oznamil,ze budu mat tretie dieta,som skoro vyskocila z auta za jazdy,co tak som im zavidela.sa mi zdalo,ze uz nikdy nebudem mat babo a vsade dookola som videla tehulky a pariky a male deticky,akoby som ich pritahovala zo 100km😀ale nastastie sa nasiel iny muz,vzali sme sa a mame teraz uz skoro 5 mesaxnu slecnu
Zavist je uplne normalna,aj plalat je normalne,aj vsetko,co k tomu patri☺
Drzim velmi palcekyyyy,nech sa aj vy tesite za chvilku zo svojho vytuzeneho babatka

lilyianka
autor
5. júl 2017

@maciatkolulu ono to negativne postavenie mam teraz...proste je dlhe obdobie kedy je super a je mi fajn,proste to neriesim,ale pride raz za cas den ci dva a akoby som mala depky...su okolo mna zeny co tiez nemohli otehotniet a po 7r sa podarilo..neverila by si ako som im to priala,lebo som vedela co musia prezivat. Ked sa nejakej mojej kamaratke ci kolegyni narodi dieta,ja sa z toho tesim a idem aj do porodnice pozriet,posiela mi fotky ☺ kolegovi sa narodil teraz vnuk..druhemu v januari syn...tesila som sa s nimi a vzdy rada vidim nove fotky,pytam sa na tie deti,zaujimam sa...nie je to o tom,ze teraz vsetci naokolo mna musia byt ticho a na pozore co povedia kedze nam sa nedari..
Mas pravdu to iste si hovorim ja...som v podstate stastny clovek,muz aj ja sme zdravy,mame velky dom,bazen,zahradu,auta,pracu...netrpime hladom,lubime sa,stojime pri sebe ☺ to je hlavne...len nam este to malicke stvorenie chyba...aj ked viem,ze je vela ludi,kt.by mozno boli radi zase za to,co mame my....a aj za to,ze mame pekny vztah ☺

lilyianka
autor
5. júl 2017

@ludkka0407 neviem ci by som to nazvala zavist...ono mna najviac mrzi to,ze nirktori ludia kt.sa deti podaria ani nevedia ako si to vobec nevazia...beru ich ako samozrejmost...mame deti a hotovo...chodim okolo jedneho domu na prechadzku a neni dna kedy by som odtial nepocula krik,ako tatko hulaka na 2 synov...to iste robil aj krd sme byvali este na bytovke...
Keby som sa nevyplakala znasala by som to horsie..predsa len vtedy to zo mna tak odide a pocitim ulavu...bohuzial mam prave teraz asi obdobie ked ma to moc zasiahlo a som na to citliva...

ada309
5. júl 2017

Ahoj...
Ja som sice bola tehotna 3x ale vysledkom su len 2 deti. Medzi nimi som jedno potratila. A poviem ti,radsej nebyt tehotna vobec ako on prist.
Chapem tvoju tuzbu a zial, ale ver, ze su ludia, kt. zial je vacsi(znama potrotila 2x uz v 2.trimestri, dalsia porodila mrtve, ina tazko chore. ). Viem, ze je hrozne utesovat sa tym,ze je niekto na tom horsie,ale ver ze vsetko ma svoj dovod,nic nie len tak. Ak ti ma byt dopriate,bude! Ak nie,mozno je to tak lepsie.

A zdielam nazor,ze vsetko je v nasej hlave. Psychika robi divy!
Pozitivne mysli 😉

Moc drzim palce.

ludkka0407
5. júl 2017

@lilyianka tak z vlastnej skusenosti vravim,ze som si myslela,ze budem super trpezliva matka a nebudem vrestat a tak podobne,ale po 8mich mesiacoxh,kedy som sa nevyspala kvoli babu (a par rokoch predtym),trpezlivost nikde,ja vrestim a som neskutocne unavena😕nie som na to ani hrda,ani nic.tiez sa mi nepaci,ked niekto hulaka po detoch alebo ich bije (aj moj bracho a svagrina vrestia namiesto vysvetlenia a dve decka uz maju 11 a 9,niekedy mam pocit,ze oni tie deti mat nemali😤),ale vela toho zial nemozem urobit,akurat ukazat,ze to ide aj inac.
A ano,bolest je to neskutocna,ked vidis,ze niekto ma a nevazi si to a niekto nema a velmi by chcel😕
Napriek vsetkemu drzim velmi palceky,nech vam to vyjde

dai
5. júl 2017

@ludkka0407 nepoznam matku ktora by po svojom dietati nekricala...

lilyianka
autor
5. júl 2017

@ada309 ano urcite sa nejdem hadat..ved aj vyssie som pisala,ze musi byt hrozne prezit potrat...dufam ze ma to nikdy nrzastihne...vsetko jr vo hviezdach...aj muz mi vzdy hovori..dopraj druhym aj tebe bude dopriate a ked raz tie nam dopriate budu tak ich mat budeme...a ked nie tak budeme sami...verim,ze aj jeho to stve len v tomto pripade on musi byt skor ten rozumnejsi lebo ja to niekedy moc prezivam...ja to dam najavo navonok pokial on to urcite dusi v sebe

deti95060810
5. júl 2017

@lilyianka tak to chodí...čo bude teraz s tebou o čom, keď ona je tehotná, prežíva to aj ono, a keďže ty nie si, nepoznáš to, tak nemá s Tebou o čom....
Kruté, ale pravdivé....asi ste až také kámoška zas neboli že?

gagik
5. júl 2017

ja som v case ked sa nam nedarilo a chodila som po ivf tiez kazde tehotenstvoz okolia brala velmi zle, Uz som sa ani za to nehambila, snazila som sa koli tomu s nikym nekontaktovat. Viem, ze za moju neplodnost ostatni nemohli, lenze ani ja som za nu nemohla a adopcia tiez nebola pre mna riesenim.

ejlin123
5. júl 2017

@lilyianka jednoznačne adoptovať, inak sa utrapis.... A ze ho nebudeš ľúbiť, to je hlúposť, budeš ho zbožňovať... Keď ho prvýkrát pritisnes k sebe, zabudneš, že si ho neporodila a nikdy viac si na to nespomenies....

lilyianka
autor
5. júl 2017

@deti95060810 ale praveze boli..boli sme spolu na vyske,chodili spolu von,na akcie...jedna drihej sme boli na svadbe,radili sme si...ked oni prerabali byt tak sme vela veci riesili..vsetko mi fotila,tesila sa ....proste vedeli sme vsetko.....zrazu bum a 3 tyzdne nic..tak som jej napisala co sa deje,lebo predtym boli na dovolenke..ona len ze je chora a zase sa neozvals...az zase po par dnoch a tam mi napisala,ze je tehotna...aby si si nemyslela,nic zle ani hlupe som jej nenapisala,tesila som sa s nou aj ked vecer som si poplakala (myslim,ze je to notmalne)...

lilyianka
autor
5. júl 2017

@gagik ale vidim,ze uz sa vam podarilo...tak normalne ci ivf?
Drzim prsty a gratulujem 🤗

anavianavi
5. júl 2017

Ahojte, len pre informaciu, aj embrya sa daju adoptovat. Vela parov s viacerymi emryami ich posunie na adopciu pre pary, ktorym sa nedari. Neviem, ci je to mozne na Slovensku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre