Poslali niekoho domov z IVF, lebo sa nevedeli dostať k maternici?

zuzana110
12. aug 2010

Dnes som bola na IVF ale neuspesne. Nevedeli sa mi dostat k maternici. Asi som bola prilis stiahnuta. Teraz ma objednali na zajtra. Chcem vediet,ci sa to uz niekomu stalo alebo som ojedinely pripad. Dakujem.

maahuliena
12. aug 2010

ahoj, ja teda nemam tento problém...,ale eviem teraz čo mysliš.. či už si mala isť na OPU (punkciu oocytov)?
Lebo ten problem spočíva asi v tom, že sa nemôžu dostať do(cez) krčka maternice...ak myslíš toto... vtedy je potrebna dilatacia (je to zakrok- rozširia krčok..) potom by už nemal byť s tým problém... Tak držím palce, nech sa dopracujete k babatku 🙂

brita
12. aug 2010

@zuzana110 Zuzi, to co popisuje Maahuliena, sa mne stalo 2 X pri IUI. Doktor do mna nemohol prepchat ten kateter so spermiami, lebo otvor do maternice bol priuzky. Inak IUI sa robi podobne ako ET, tot pre info. No a on si s tym ale poradil, zobral akesi americke klietse, to je dilatator, o ktorom pise Maahu, a trochu ten krcok roztiahol. Bolelo to, ale iba na par sekund. Aj pri ET ma doktor vzdy po ruke tento nastroj. teraz som bola na ET a doktor ich tam mal vo vanicke, keby ich nahodou potreboval. Ale nastastie ich nepotreboval, takze ET som mala bezbolestny. 😉

katy2
12. aug 2010

Ja som mala problem s transferom (ET) po 1.IVF. Vsetko bolo pripravene a Dr. sa nedostal s embryjkami dnu. Az vtedy sa zistilo, ze mam neprechodny krcok maternice. Tak vsetky embryjka zmrazili, na dalsi cyklus som v nemocnici absolvovala dilataciu krcka maternice (prerazili ho v celkovej anesteze - jednodnovy zakrok) a na dalsi cyklus som sla potom na KET- transfer rozmrazenych embryi. Nakoniec nam vyslo az 2.IVF uz s normalnym transferom.....

jarusk
20. aug 2010

Ahoj.Ja som bola 1. raz na IUI a povedali my, že mám úzky krčok maternice a pravdepodobne inseminácia sa nepodarí. O mesiac na to som šla na dilatáciu krčka maternice. Všetko sa robilo pod anestézou. 🙂

zufalka
22. aug 2010

mne sa tiež nemohol lekár dostat cez krčok pri ET,ale roztiahol mi ho klieštami,trochu to bolelo,aj som krvácala ale nakoniec to stálo za to 🙂

megynka
23. aug 2010

Ahoj, takže presne tento problém som mala aj ja, pri prvom ivf pri ET sa mi lekár pokúšal zdolať môj krčok maternice asi 20 minút, čo sa mu nepodarilo a keď som od bolesti omdlela tak ma uspali a urobili ET v narkóze, ale aj tak to už bolo na nič lebo embryo tak dlho mimo média zrejme nevydrží....pri ďalšom ivf v Prahe som ich na tento problém upozornila a robili mi hneď ET v narkóze, samozrejme mi najskôr krčok skontrolovali ale uznali že to bez narózy môže byť problém, dilatáciu krčka mi odmietli urobiť vraj z dôvodu, že som ešte nerodila

sasena12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamartinka
29. máj 2011

sasena12 ja som bola presne ten pripad.Tak mi museli spravit laparku a hysteroskopiu.A asi mi v nutri nieco narezali aby sa dostali dnu. 😉

sasena12
30. máj 2011

mamartinka dakujem za odpoved. Nechapem preco bol moj prispevok zmazany. Mne robili v piatok hysteroskopiu no bohuzial sa mi ani takto nedostali do maternice. Bola som pod celkovou anestezou. Doktorka mi navrhla prist na 2-3 den menstruacie aby zistila odkial krvacam. Dala mi antibiotika a povedala ze som mohla prekonat v minulosti nejaky zapal. Tak pevne verim ze nejakou operaciou mi to budu vediet sprechodnit.

marti82
20. aug 2011

baby, uz je to stara tema - ale som rada, ze som ju nasla - mala som presne ten isty problem a uz som si myslela, ze to som ja zase nejaka "ina".

najprv sa do mna nedostali ked som bola na kyrete po MA. po dvoch rokoch neuspesneho snazenia mi robili prve IUI hodinu a pol - nakoniec sa tam doktor dostal ale ja som myslela ze od bolesti zdiviem. potom ma poslali na hystereskopiu - dali mi vediet ze si mam dat dva ibuxy napred a nic viac. tak tam som skolabovala od bolesti - to bolo uplne priserne. no ale potom som bola na 2x IVF a sice som mala diazepam, ale uz to slo lepsie. vraj mam postacany krcok, ale doktor uz mal "navod" ako sa dostat, a slo to ok.

drzim vsetkym palce!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre