Poradíte vitamíny, jedlo a nápoje po neúspešnom embryotransfere?

mihalina
4. aug 2014

Ahojte, som po neúspešnom prvom ET, nemám veľké komplikácie, mála som iba nízke endometrium, malé vajíčka pred hormonálnou stimuláciou, ale poradilo sa dva oplodniť a málo vitamínov. Čo mám robiť aby sa to o 3 mesiace podarilo?

ivka3901
4. aug 2014

žiaľ aj ja som síce v tako štádiu,že síce až v oktobri ideme na vklad darovaných vajíčok do Brna tak dá sa povedať som 2 mesiace pred IVF a já momentálne beriem antiku na upravenie cyklu a ešte kyselinu listovú a bylinné čaje ako je alchemilka a moja nikto ti moc neporadí,lebo aj IVF je o šťastí já ti mám o tom rozprávať 5 IVF za sebou ☹

lucia175
5. aug 2014

@mihalina Ahoj, ked mas 3 mesiace, tak mate s tvojou polovickou idealny cas urobit maximum. Pretoze vajicka, ktore vyprodukujes su vraj akoby ovplyvnene 3 predoslymi mesiacmi. Nikto ti nevie zarucit uspech, pretoze je to ozaj o stasti a zavisi to od vela faktorov. Na skvalitnenie vajicok je toho vela, ale co sa tyka doplnkov, mozno tieto su fajn.
- Omega 3
- inositol ( u nas dostupny vo vyrobky Inofolic )
- Koenzym Q10
- Vit E
- Vit C
- melantonin ( toto vsak ja neberiem )
- kyselinu listovu ( tiez som prestala brat, nahradzam to zelenymi potravinami )
- obcas by som aj zelezo pridala a ai aj B12 - ak mas dostatocny prisun masa, tak B12 nemusis.
K tvojej sliznici - skus brat Don Quai. Aku vysoku si ju mala? nahrievaj si brusko infra lampou. pripadne bybsom zvazila hysteroskopiu pred vkladom, nech sa pozru ako to tam vyzera, odobrat vzorku a dat na histologiu.
tvoja polovicka by mohla brat Vit Em koenzym Q10, Zinok, Selen, kys listova.

ludinka
21. aug 2014

Ja by som ti poradila skusit kupele v Luckach,ta voda tam ma priaznive ucinky na zenske organy a okrem toho tam davaju aj ine prospesne procedury ...
Lenze to do 3 mesiacov asi nestihnes vybavit 😒

moo
31. aug 2014

mne odporučili Mimistar, ten je na rozdiel od Inofolicu vo forme tabiet a okrem inositolu a kyseliny listovej obsahuje aj ďalšie vitamíny a minerály, ideálne zloženie pre snažilky, alebo doladenie cyklu vytvorili ho doktori v Čechách 😉

eninka33
2. sep 2014

zienky, ak mozem, napisem vam na povzbudenie svoj pribeh: mam jeden vajecnik, druhy mi zobrali kvoli cyste. Kedze sme chceli babatko a lekarke sa zdalo, ze ten druhy vajecnik je nefunkcny, poslala nas aj s manzelom do Heliosu. Manzelov spermiogram dopadol zle, moj vajecnik bol v poriadku. Povedali nam, nech prideme o mesiac. Bolo to trochu lepsie, tak sme skusili inseminaciu, zial, neuspesne. Tak jedina moznost umele oplodnenie. To sme odmietli, aj ked tuzba po babatku bola silna. Nakoniec som sa vykaslala na vsetky hormony, zacala som brat vyzivove doplnky - Lifepak, Tegreen na cysty a pit JVi. Nie su to volnopredajne veci, ale pomohli uz mnohym bezdetnym parom na ceste k babatku. Velmi sme sa modlili za babatko, isli sme na dovolenku a predstavte si: my, oficialne neplodny par, mame dnes 15 mesacnu dcerku - otehotnela som prirodzenou cestou. Trvalo 4 mesiace, kym sa moje telo vycistilo od vsetkych tych "hnusobstiev" a stal sa zazrak. Prajem vam vsetkym, aby ste aj vy zazili takyto zazrak ak by ste chceli vediet este nieco viac, kludne mi piste. Drzim palce...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre