Pomohli vám v CAR otehotnieť i napriek PCO?

8. máj 2023

Prosím Vás pomohli vám otehotnieť v car centrách aj s PCO ? Chystáme sa konkrétne do NR
Ale zaujíma ma hlavne či niekomu niekde takto pomohli
Ďakujem

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alison11
8. máj 2023

Mne na PCO pomohol Inofolic a E vitamín,aj manžel bral E vitamín a zabralo po 1,5mes. užívania,držím palce.

autor
8. máj 2023

@alison11 ďakujem no žiaľ snažíme sa a nič
Tak už radšej s pomocou
A ďakujem

autor
8. máj 2023

@jj298 len je zaujímavé že mi to nikdy nikto nepovedal
Len po x rokoch stará pani gynekologicka

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. máj 2023

@jj298 vedela som že mám pco
Ale povedali stále že len vzhľad
Ja už jedno dieťa mám ale vtedy som pcos nemala ...
Nehovoril mi nikdy že car Centra existuju a že sa s týmto zaoberajú

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzanuella
8. máj 2023

ahoj, mne pomohli, ale u nas bol problem aj chlap s tvarom spermii, urcite odporucam, nam sa podarilo na prvy sup, ale v martine..

gladys_07
8. máj 2023

Chod radsej do Martina ak je to len trochu mozne. Pripadne Brno

autor
9. máj 2023

@jj298 prečo? Však vedel že sa nám nedarí otehotnieť

autor
9. máj 2023

@gladys_07 Martin mám veľmi ďaleko a Brno ani nehovorím

autor
9. máj 2023

@dzanuella a aký si mala postup ?

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
9. máj 2023

@jj298 ja viem že tehotná môžem byť iba ja
Ale s manželom sa nedarí logika.a áno máme už dieťa 6rocne
Len že v Tom čase som nemala pco

beatta7
9. máj 2023

kamaratke tak pomohli v Iscare a mne tiez, ale teda u mna bol problem endometrioza, ale pomohli nam a to je podstatne, pri tychto problemoch castokrat nie je ani ine riesenie len proste navstivit car. nam to vyslo na druhykrat a teda uz sa nam to pomaly krati 🙂

zana90
9. máj 2023

Nám pomohli, problém bol len PCOS, manžel mal výsledky ukážkové ..nedám dopustiť na Iscare Martin..

autor
9. máj 2023

@beatta7 mohli by ste mi to viac popísať ako to tam prebiehalo ? Koľko to stalo a za aký čas vám ukázalo 2 ciarocky? Ďakujem

autor
9. máj 2023

@zana90 aký si mala prosím postup
Myslím hneď od prvého dňa . Vyšetrenie,postup lekárov a kedy sa ukázala ciarocka? Plus cena prosím ?

zana90
9. máj 2023

Prvy x sme boli na zacistku októbra, urobili vstupné vyšetrenia mne a manželovi, platil sa len SPG 30€, potom čo prišli výsledky, mi nasadili liečbu, Inofolic, metformin, Letrozol, ovitrelle (v prípade dostatočných folikulov) prvy mesiac som este na ňu nereagovala, druhý sa mi vytvorila cysta, ktorú mi hneď na kontrole punkcii odstránili aby sme nestrácali čas, liečba pokračovala, folikuly krásne rástli, v marci sme to poistili IUI, ktoré vyšlo, 17.3. mi vyšiel pozitívny test, aktuálne končím 12 tt..
Platila som si len doplatky na lieky, IUI, nič viac

zana90
9. máj 2023

@zana90 doplním, že za tým prístupom v Iscare by som odchádzala aj opäť, raz za mesiac sa to dá, samozrejme ak to nie je priveľmi ďaleko, my sme chodili cca 130 km

autor
9. máj 2023

@zana90 ja mám Martin 260km
Za to skočím radšej do Nitry a uvidíme ako to pôjde a keď nie pôjdem aj do Martina

autor
9. máj 2023

@zana90 tak ale i tak ste 5mesiacov čakala na výsledok
Takže až tak jednoduché to nie je 😏

zana90
9. máj 2023

5 mesiacov mi pride oproti rokom, ktoré čakajú iné ženy nič, ak je raz problém, telo musí začať reagovať na liečbu a v tejto dobe to ani zdravým párom netrvá žiaľ až na výnimky mesiac, mne to pride oproti iným príbehom luxus, samozrejme ak niekto čaká, že do mesiaca po návšteve centra otehotnie, zdá sa to dlho, ale mne to vzhľadom na to, ako som sa bála, či to vôbec vyjde, nepríde tak strašne, som vďačná, že to neprišlo k umelému otehotneniu a preto to beriem pozitívne, tých 5 mesiacov ubehlo celkom rýchlo takže vzhľadom na očakávaný výsledok mame na to každá iný pohľad..ta túžba u nás bola taká, že 5 mesiacov berieme za úspech

autor
9. máj 2023

@zana90 tak to určite áno
My sme chceli tiez dlho
Škoda že nám o Tom nikto skôr nepovedal
Možno by som už dávno kocikovala
Ale lekári niektorý s prepáčením seru na to

zana90
9. máj 2023

No presne tak, ja som zmenila gynekologicku ihneď, kedže vedela, ze sa snazime a neriešila to bližšie, v centre hned zistené PCOS, zmena gynekologicky a ta mi hned povedala ze na 3 mesiace dáva tu istu liečbu ako v CAR (ale to uz som bola po vyšetreniach v MT) tak sme to uz nechali tak..
Ale keby mala pôvodná takýto pristup, tiez uz sme mohli byt ďalej 🙂 no nevadi, snáď sa dočkáme finále ..

barju
9. máj 2023

Pomohli po 8mesiacoch v Iscare BA ,otehotnela som po IUI ale manžel mal aj zlý spermiogram. Bohužiaľ sa udržalo iba 7tyzdnov. Teraz si dávame pauzu.

dzanuella
10. máj 2023

No ja som hlavne zacala najprv 4 mesiace u svojho gynekologa s folikulometriou, brala som rozne tabletky a napichaval ma injekciami, v podstate som uz neho dva tyzdne kazdy mesiac sedela parkrat na sone. no a potom ma odporucil papierovo na kliniku, vybrala som si martin lebo bol len 90 km a pocuvala som na neho iba chvaly. tam sa ma opytali ci chcem este absolvovat prirodzene skusanie ale kedze moj gynkac ma po hormonalnej stranke dost zastimuloval aj vajicka som mala velke a pravidelne kazdy mesiac, tak som si zvolila rovno IFV, asi 3 mesiace trval proces zas brania tabletiek, injekcii, vysetrenia a po troch mesiacoch nam odobrali vajicka a spermie, dali to zamrazit a par tyzdnov na to vkladali 1. embryo. Drzim palce 🤞🤞

dzanuella
10. máj 2023

a co sa tyka ceny. u nas sme museli podstupovat oplodnenie pod mikroskopom, kvoli chlapovym spermiam, teda ich zlemu tvaru, a to je teda jedna z tych drahsich metod, se vsim vsudy nas to vyslo 3500 eur ale nam vyslo 10 zamrazenych embryi, uz len ich zamrazenie vyslo okolo 1000 eur,plus sme si vybrali nejaku ty drahsiu kvalitnejsiu metodu oplodnenia atd. No my sme na to original setrili kedze sa snazime uz dlho a dieta nemame. Ak bude tvoj chlap OK, tak to take drahe nebude, asi tak ako tu pisala vyssie pani ze len doplatky za lieky a nejake mensie sumy

beatta7
11. máj 2023

tak najskor sme boli na konzultacii, kde mi vzali krv, urobili sono a potom nas cakali este ostatne vysetrenia, muza spermiogram. ked sme mali vsetky vysetrenia a vysledky, nasledne sme boli na klinike, kde nam povedali, co by bolo najvhodnejsie, kde teda je problem, u nas to bolo u mna a to hned nam odporucili IVF a ani sme nezavahali, ale teda u mna az druhe IVF bolo uspesne. a poviem ti, ze som stastna, ze sme do toho isli 🙂

beatta7
11. máj 2023

@zana90 suhlasim s tebou, tiez si myslim, ze za super pristupom sa oplati cestovat, pre mna je pristup velmi dolezity, velakrat som sa uz stretla s tym, ze som sa citila na obtiaz, ked som isla k nejakemu lekarovi a teda pri rieseni takychto veci som sa nechcela tak citit, chcela som proste vediet, ze lekar ma zaujem nam pomoct a v Iscare to bolo citit 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre