Pomohla vam igamplia na zvýšene cytokíny?

cilimata
19. feb 2020

Igampliu mi navrhli ako aleternativu za medrol - kortikoid. lebo som sa ho zlakla. prosím pomohla vam na zníženie cytokínov?

butterfly333
19. feb 2020

@cilimata ja som brala igamplia 20ks teraz každým dňom čakám na výsledky z reprodukčnej imuno či igamplia pomohla

lydia86
19. feb 2020

Tiež som brala igampliu 18ks na zníženie cytokínov a zajtra sa dozviem výsledky či pomohly

cilimata
autor
20. feb 2020

@lydia86 ako si dopadla ? dajte vediet prosim či to ma zmysel .. alebo mam ist rovno do kortykoidov
@butterfly333

lydia86
20. feb 2020

@cilimata po výsledky mám ísť až na 12:00 tak potom určite dám vedieť či zabralo alebo idem aj ja do kortyko...

laurazma
20. feb 2020

@cilimata ahoj, mne igamplia pomohla na znizenie cytokinov..beriem ju uz od jari- 2x tyzdenne 🙂

cilimata
autor
20. feb 2020

@laurazma dakujem si ma povzbudila, tak pojdem asi aj ja dotoho ... lepsie ako sa dopovat kortikoidmi ... tebe ich nenavrhovali ? a chodis si ju pichat k nim?

cilimata
autor
20. feb 2020

@lydia86 drzim palec

laurazma
20. feb 2020

@cilimata ano pichaju mi to oni...kortikoidy mi nenavrhovali, tie sa myslim davaju na ine problemy- ako NK bunky a tak...na cytokiny mi anvrhli igampliu a tiez infuzie intralipidov (tie maju pomoct uhniedzeniu, ak som spravne pochopila)...tie ale stacia pred ket a zopar po ket..teda nie je to tak dlhodobe ako igamplia

cilimata
autor
20. feb 2020

@laurazma tak to mi vobec nehovorili .. super dik

laurazma
20. feb 2020

@cilimata tak asi zavisi od vysledkov..🙂

butterfly333
20. feb 2020

@cilimata jasne dám vedieť no este stale mi dr neodpísala.

butterfly333
20. feb 2020

@laurazma ako od jari to v kuse tak dlho? Lebo mne dala 20 inj a potom kontrola.

butterfly333
20. feb 2020

@cilimata mne injekcie pichala doma švagrina.

laurazma
20. feb 2020

@butterfly333 noo povedala mi ze do 14 tt..ale kedze mam za sebou viac neuspesnych tehu, tak preto tak dlho..kedze sme skusali KETy

butterfly333
20. feb 2020

@laurazma a teraz si tehu? Lebo aj mne kazala do 15tt keď sa tehu podarí

laurazma
20. feb 2020

@butterfly333 som po KETe, takze cakame 🙂

cilimata
autor
20. feb 2020

@butterfly333 mne ich nechcu dat domov :( a ideme na dovolenku a ona ze mi ich nedaju ... ze jedine k nim

cilimata
autor
20. feb 2020

@laurazma drzim palec .. som zvedava ... a uz si tehu ?

butterfly333
20. feb 2020

@laurazma tak držím palčeky nech všetko dobre dopadne

butterfly333
20. feb 2020

@cilimata mne poslal na recept na kartičku a tak som si.ich vždy v lekárni vyzdvihla no kto by chodil do blavy to mám 50km.

lydia86
20. feb 2020

@cilimata takže som bola po výsledok a cytokíny po igamplii sú na tom ešte horšie ako boli takže začínam brať medrol. Nechcela som ísť do toho medrolu no už to beriem ako poslednú možnosť takže to idem skúsiť...🤷‍♀️

cilimata
autor
20. feb 2020

@lydia86 to vážne ? 😔😔😔presne tomu som sa chcela vyhnúť ... s koľko si brala tie 💉💉?

cilimata
autor
20. feb 2020

@lydia86 mne jedna holka napísala toto: Ahoj,nakoniec som Medrol brala 3/4 roka,síce už po mesiaci som mala dobré výsledky, ale vklad mi robili až v novembri, keďže u mňa nastali rôzne bezdôvodné krvácania z jeho užívania a najprv ma museli dať dokopy... vkladali mi 2 embrya, ale žiaľ nepodarilo sa to. Medrol som postupne začala vysádzať, ale tie vedľajšie účinky bola katastrofa .. počas užívania som pribrala 15kg,neskôr by som zjedla asi aj koňa, začali mi padať vlasy, lámať nechty,hrozne sa mi zvyraznilo ochlpenie,krvacala som atď... po vysadeni ma zase dával dokopy môj gynekológ, krvacala som cez 20 dni v mesiaci, dokonca som nevedela chodiť, resp chodila som ako stará žena a ráno keď som mala vstať sa v posteli polhodinu rozcvičovala,kým som pomaličky začala chodiť...Medrol totiž odburava vápnik.. nuž ale odvtedy prešli skoro 3r,do centra sme už prestali chodiť,ja som umelé už úplne odmietla a teraz čakáme na adopciu.. 😔😔😔

lydia86
20. feb 2020

@cilimata brala som ich týždenne 2x 8týždňov a výsledok ešte horší ako bol. Dr. ma oboznámila s týmito všetkými vedlajšimi účinkami čo môžem mať po medrole, utesovala ma síce že tieto príznaky nemusia byť až také strašné keďže podľa nej som mladá a mám normálnu váhu. No pripravujem sa na najhoršie. Ja už IVF v SK mám za sebou a po 10 rokoch snaženia som sa rozhodla ísť do Brna na IVF ktoré ma čaká a keby niet dr. v Brne tak dodnes neviem že náš problém je v imuno takže do toho idem aj keby som mala pribrat atď.... Určite začni s Igampliou treba to skúsiť, mne tiež hneď chceli dať medrol no ja som chcela igampliu skúsiť a potom až tú horšiu alternatívu. Medrol budem brať tiež 8 týždňov a potom kontrola.

butterfly333
20. feb 2020

@cilimata ahoj tak pred chvíľou mi dr z reprodukčnej imuno poslala výsledky tak jedine co sa zlepšilo bolo mala som malo vit d vtedy 27,80 teraz 40,40 . No ale čo som mala zvyšene cytokiny Tak to je ešte horšie. Pošlem aké boli pred liečbou.

butterfly333
20. feb 2020

@lydia86 ahoj ja presne to isté liečba po igamplii na prd výsledky sú horšie než pred liečbou takže ma čaká medrol.

butterfly333
20. feb 2020

@cilimata a výsledky dnes čo mi prišli po liečbe igampliou celé zle čaká ma medrol.

butterfly333
20. feb 2020

Nejde mi vložiť výsledky

butterfly333
20. feb 2020
butterfly333
20. feb 2020

@cilimata a toť moja liečba

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre