Podstúpili ste umelé oplodnenie?

eicka1b
10. okt 2011

ahojte,
chcela by som sa spytat, ci niekto z vas nema skusenosti s umelym oplodnenim. Nasla sm tu tuto temu,ale je to starsieho data a skoro nic som sa nedozvedela. Chcela som sa o tom porozpravat trosku podrobnejsie. Mam zdravotne problemy a asi uz inu moznost mat nebudem,ak vobec tato bude efektivna. dakujem

rienok
10. okt 2011

@eicka1b ahoj, je tu veľa báb, čo majú skúsenosti ... aj veľa skúseností 🙂 nepíšeš v čom je problém, ako dlho sa snažíte, čo všetko ste už absolvovali a ani koľko máš rokov. Skús sa spýtať, čo by Ťa zaujímalo ... takto sa to veľmi ťažko píše ale skúsim Ti odpovedať na otázky 😉

eicka1b
autor
11. okt 2011

ahoj rienok 🙂 no mam 27, skoro 28 a asi hlavny problemom su zrasty na maternici, teda okrem ineho :( teraz mam ist na kontrolu a ece mam pred sebou jeden zakrok, ktory dufam, ze dopadne dobre. Hned potom by som chcela ist na umele oplodnenie,lebo prirodzenou cestou mi sancu nedavaju a keby som skusala, iba by sa to zbytocne predlzovalo. Rada by som vedela ako prebiehaju vysetrenia, ako dlho to vsetko trva a podobne. Viem, ze kazdy pripad je individualny, ale aspon pribliznu predstavu.

michelitta
11. okt 2011

@eicka1b
ahooooojjjjjjjj,skus si zadat IVF a najdes tolko teeeeeeeeeeemmm 🙂
alebo postuduj toto: https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/ivf-leto-2011-pridaj-sa-k-nam/
Od zaciatku to tam kocky vysvetluju 🙂 neboj,ja som tiez nic nevedela,ale su tu zlate baby a ver ked sa Tebe podari,je to aj uspech pre nich,lebo mozes potom opat poradit 🙂
Vela stastia! 🙂

rienok
12. okt 2011

@eicka1b no bolo by dobré mať vyšetrené - imunologiu, genetiku a samozrejme hormonálny profil... potom ešte u manžela spermiogram. Ale napriklad viem, ze niektore baby na zaciatku nemali nic a všetko im spravili v centre - HP sa robi na 3.DC, spermiogram spravia tiež tam - dobre by bolo objednať sa na konzultáciu a tam to prebrať s doktormi. Ale aj ja odporučam, preštudovať a pýtať sa a nenechať sa odbiť. Mne napriklad všetky vyšetrenia spravil moj gynekolog, takže tam by som to skusila najprv.
Na uvodnu konzultaciu mozes ist aj do viacerych centier a na zaklade pocitu - intuicie si vybrat to prave pre Teba, dolezite je aby sa doktor s tebou rozpraval, vsetko Ti vysvetlil a aby si im doverovala, ale nie slepo.
Veľa šťastia 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre