Podarilo sa vám 2. bábo cez mimotelové oplodnenie?

upam
26. máj 2014

Dilema ci ist do dalsieho protokolu alebo sa tesit ze mame aspon toto babatko z KET, mame vyssi vek a musim sa rozhodnut cim skor ak ano... na jednej strane som rada ze sa podarilo vobec nieco po vsetkom tom trapeni ako pred tehotenstvom tak aj pocas a neviem aka je vobec pravdepodobnost ze sa podari dalsie a na druhej by som rada aby mala surodenca a nebola na svete sama ked my tu pre nu nebudeme tak dlho ako niektori ini rodicia... ale neviem ci este chcem riesit tie vsetky veci okolo nie je to jednoduche ved viete o com hovorim tie co ste si preskakali IVF, lieky, vysetrenia, nepodarene pokusy, psychicke horske drahy ked sa clovek tesi a dufa a kd to nevyjde atd... ak by mal niekto pozitivnu skusenost ze sa mu podarilo druhe babo dajte info

liebling98
26. máj 2014

@upam Ahoj, neviem, co myslis pod pojmom "vyssi vek". Ja som mala prve dieta z IVF po 30-tke. Druhe dieta z KET po 35-tke. A teraz mam takmer 40 a v postielke spinka nas "zazrak prirody", dietatko pocate bez ucasti modernej vedy a techniky. IVF som si teda preskakala, aj KET. Snad mojim stastim bolo to, ze oba pokusy vysli na prvy raz. Drzim palce! Ak obaja tuzite po dalsom babatku, urcite chod do toho. Ale nie s prilis velkym ocakavanim, mne pomohlo, ze sme si s muzom hovorili, ze ked to nevyjde, ze pojdeme na super dovolenku 🙂 No na dovolenke sme uz nejaky ten rok neboli 😀

upam
autor
27. máj 2014

Nam sa babo podarilo v 37 z KET a dost komplikovane tak neviem ci ist do toho znovu. Na prirodzene nedufam v tomto veku tj 38 a s jednym funkcnym vajickovodom..

alienka241
27. máj 2014

Ahojte. No mne sa syn podaril v 34ke po 2IVF a 3KETe. Mala so aj nejakých zmrzláčikov ale keď som mala podstúpiť KET na 2bábo tak to nevyšlo. No a teraz mám za sebou 3IVF a som 13ty deň po ET v piatok idem na krv, ale som dosť skeptikuš lebo som dostala dosť silný menzes. No a žiadné iné embrijok už nemám.☹ Upam tiež som mala dilemu či ísť znovu, ale môj syn sa stále pýta prečo je sám. Tak som si povedala že je aj tak moja posledná šanca 3IVF čo prepláca poisťovňa a navyše len do 39roku a to mám práve teraz... A tiež mi je ľúto že je sám...

liebling98
27. máj 2014

Ja som jedinacik, ako dieta som vzdy tuzila po bratovi... @upam, moj nazor je: skus to. Este raz a naposledy. Aby si si to neskor nevycitala a nerozmyslala, co by bolo, keby... Teda pokial mozes z medicinskeho hladiska, aby si bola ok. Drzim palce!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre