Počet pokusov IUI pred IVF

magdus789
22. jan 2024

Treba ísť na IUI 3x, aby poisťovňa schválila preplatenie IVF?
Vdaka

tinkavvv
22. jan 2024

@magdus789 nie. Nie je to obmedzene ani nijak stanovene.

tessa165
22. jan 2024

@magdus789 my sme na iui neboli ani raz, poistovna nemala problem

veklipo
22. jan 2024

Isli sme rovno na IVF. Závisí od diagnózy.

matus7030
22. jan 2024

@magdus789 my tiež rovno IVF bez IUI. Akurat musi dat CAR indikaciu poistovni a potom s tym nemaju problem.

magdus789
autor
22. jan 2024

Baby a čo vás viedlo k tomuto rozhodnutiu? Pls
@matus7030
@veklipo
@tessa165

aglaonema
23. jan 2024

@magdus789 nám to tak povedala dr, že áno, lebo nesplname žiadnu indikacii poisťovne na to, aby nám hneď preplatili ivf 🤷🏼‍♀️

veklipo
23. jan 2024

@magdus789 ja som mala 35r, nebolo na čo čakať. IVF vyslo na 1x, takže ja som bola spokojná.

matus7030
23. jan 2024

@magdus789 ja som otehotnela aj prirodzene 4x a vždy to skončilo spontánnym potratom. Nikto nevie dôvod ani po všetkých vyšetreniach.
Takze my rovno IVF, aby sa vybrala najlepšia spermia a vajíčko a všetky embryá sme dali aj na genetiku.
Nemalo by u mňa zmysel pokúšať to donekonečna "len tak".

vivienn7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
romyna93
12. apr 2024

Ahojte babi Absolvovala som IUi ale kedze muz bol u androloga ten nam povedal ze nie je kuzelnik ze nam určite odporúča iba IvF so selekciou a všetkými moznymi metódami na preverenie spermii lebo ze manzel moze byt o rok uplne neplodny. Som z toho zufala. Kedze dnes mi koordinátorka reprofit Ba napisala ze oni žiadosť o preplacanie umele posielajú na poistovnu iba ked absolvujeme 3x IUI alebo sme u nich registrovani viac ako rok +2IUI. Toto mi prislo divne kedze moja poisťovňa Dôvera nema žiadne take podmienky tak chcem vedieť baby ci ste mali taku skúsenosť ze reprodukcna klinika si dava podmienky ku ktorým sa nikde na internete nedocitas. Reprofit sme. Si vybrali kvôli peknému prostrediu. Helios v ba sa nam nezadal. Rozmýšľame naozaj po tejto skúsenosti nad Brnom ak mi viete odporučiť kliniku kde to. Ma vyznam prosím dajte kontakt budeme vďační kludme aj helios cz🙏🙏🙏Ďakujem za pomoc.

aglaonema
12. apr 2024

@romyna93 keď máte odporúčanie od androloga, tak by nemali mať problém 🤔

romyna93
12. apr 2024

@aglaonema a teraz myslis ze by nemal mať problem Dôvera alebo reprofit? 😊

aglaonema
12. apr 2024

@romyna93 no, skús sa spýtať.. u nás to chceli.. teda od urológa+ spermiogram... Ale všeobecná a gyncare

romyna93
14. apr 2024

@aglaonema oki vieme to poskytnúť. Ďakujem 🙏

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre