PCOS - Reprofit Brno

vierkavierka666
13. júl 2023

Dobrý deň, žienky chcela by som sa podeliť o moju skúsenosť s umelým oplodnením v Brne vzhľadom k tomu že to riešim už druhý rok .
Trpím dosť silným PCOS a snažili sme s manželom veľmi dlho o dieťatko. Vystriedala som strašne veľa lekárov (gynekológov) a až moja nová staršia pani doktorka mi oznámila pred dvoma rokmi že trpím silným PCOS
Hľadala som si kliniku na umelé oplodnenie , a moja veľmi dobrá kamarátka v tej dobe podstúpila liečbu v Brne úspešne a už má krásneho 2 ročného chlapčeka. Tak som sa teda na to dala aj ja. Môžem povedať že to vôbec nie je jednoduché či psychicky alebo finančne keďže si všetko hradíte vy sami od liekov až po liečbu a potom to minimum vám preplatí poisťovňa. My s manželom sme tam nechali skoro 8 tisíc eur a poisťovňa mi vrátila necelých 1500 eur . Ale chcem sa opýtať aj nejakej žienky ktorá si prešla tiež tým to všetkým a vyšlo jej to nakoniec. Ide o to že kým sme si prešli stimuláciou a mrazeným vajíčok následne oplodnením vajíčok a vkladu prešla pre mňa teda dosť dlhá doba. Prvý vklad bol hneď úspešný ale žiaľ som potratila 10 TT. Druhý vklad nevyšiel vôbec , 3 vklad znova pozitívny výsledok ale opäť potrat 8tt , tak ma v Reprofite v Brne poslal pán doktor ktorého mám prideleného ( meno Frank) inak veľmi milý na vyšetrenia ako je hematologička, na genetiku ktorú som absolvovala v Bratislave potom ku Alergoličke a na štítnu. Všetko toto som absolvovala a u Hematologičky mi zistili trombofiliu ktorú mi nastavila tak že si začnem aplikovať clexane na ktorí som dostala dosť silnú alergiu takže mi to zamenili na Fraxiparin 0,6 . Tak som opäť navštívila Brno na teraz ďalší vklad a žiaľ opäť neúspešný . Posledná možnosť je Reprodukčná Imunológia ktorú mám absolvovať. Som s toho úplne nešťastná a už si pokladám otázku či ísť opäť do toho. Mala ste prosím niektorá skúsenosti s tým že bol problém práve v tej imunológii ? Ďakujem Vám alaprosím niektorá problém v tej imunológii prečo vám to nevychádzalo.

jj298
13. júl 2023

@vierkavierka666 ahoj, nemam skusenosti ale je mi zvlastne ze reprodukcnu imunologiu riesis az teraz. Ja som tiez chodila do reprofitu a bolo to medzi uplne prvymi vysetreniami co mi kazali si dat. Myslim ze nemas co stratit. Ked uz ste do toho dali tolko penazi, ja by som do toho sla. Asi by to niekde vo mne hlodalo, ze co ak…

e1i
13. júl 2023

@vierkavierka666 ono tou alergologiou ako si si vysvetlila ty,zrejme myslel tu reprodukcnu imunologiu. Co je rozdiel. Hysteroskopiu ti nedoporucoval. Este toto popri tom som mala ja a mam z reprofitu 2 deti. Syna mi vkladal prave dr. Frank.lepive dosticky ti na hemato vysetrili? Ja som reproimuno mala ok a aj tak mi dr preventivne dala liecbu a ta pomohla. Aj podla nazoru hemato.

dominikahr
13. júl 2023

@vierkavierka666 určite absolvuj reprodukčnu imunológiu. Môže sa nájsť príčina potratov. Inak je tu aj skupina o IVF ak chceš pridám ta.

vierkavierka666
autor
14. júl 2023

Ďakujem Vám za odpoveď . Neviem prečo ma poslali práve teraz až na reprodukčnú imunológiu, možno preto že si mysleli že to je hematologický problém. Určite to skúsim aby som vedela či aj tam nie je problém. Všetky vyšetrenia už mám za sebou čo bolo potrebné

vierkavierka666
autor
14. júl 2023

@e1i alergologiu mi odporučil pretože som sa kedysi liečila na astmu atď a dosť dlho som nebola na kontrole ani na vyšetrení. Užívala som pred tým lieky na alergiu a zanedbala som to. Až teraz mi dal odporúčanie na reprodukčnú imunológiu . A lepive doštičky nemám vyšetrené tak si ešte aj to dám preistotu ďakujem za info

dannyelle
16. júl 2023

@dominikahr pridala by si ma prosim? Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre