Ovulácia a KET

7. máj 2023

Ahojte,
Na 14DC (v utorok) idem na sono pred KET, mám však obavy, že ovulacia sa blíži a neviem či to do toho utorka vydrží.
Moja otázka znie - ak by ovulácia prebehla povedzme zajtra ? KET odložia ?

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. máj 2023

@monsterablue naozaj? Nezáleží na ovulácii? Doteraz som vždy mala riadený, progesteron a estrofem čiže neviem ako sa postupuje ak by ovulacia nastala prirodzene.

marhulka2022
8. máj 2023

Tiez velmi neporadim ale ja idem vo stvrtok na uzv 10 den cyklu, tiez 1x v native cize bez estrofemu..

autor
8. máj 2023

@marhulka2022 ja chodím na ultrazvuk vždy 13-14DC a potom podľa toho či je dominantný folikul rozhodnú či nasadia estrofem, progesteron atď. Zatiaľ som vždy mala estrofem aj progesteron od toho sona 13/14DC lebo ovulacia bola v nedohľadne.
Ja idem teda na sono zajtra.

sonkam
8. máj 2023

Ak ideš teda v native, budú kontrolovať výšku sliznice a DF. Ak už nebude DF môžu vidieť žlté teliesko ak budeš po ovulacii a môžu ti vziať krv aby určili podľa hodnôt kedy ovulácia prebehla a naplánujú tak vklad skôr ako o 5dni

autor
8. máj 2023

@sonkam vždy mi kontrolujú DF na ten 13/14DC a zatiaľ vždy mi nasadili progesteron s estrofemom, na ovuláciu nikdy nečakali. Tentokrát mám však obavy či ovulacia vydrží do zajtra. Uvidím teda zajtra 🙂

sonkam
8. máj 2023

No keď to nasadia estrofen tým sa ovulácia zablokuje takže na ňu čakať ani nemusia len je to divny postup. Prečo ti dávajú potom aj estrofen? Aby stopli ovulacii alebo máš nízku sliznicu??

autor
8. máj 2023

@sonkam ovuláciu mávam strašne neskoro, skôr ako 20DC len výnimočne ale to by nič nebolo, mám krátku LF a k tomu nízku sliznicu. Preto ten estrofem.

sonkam
8. máj 2023

A prečo ti nedaju potom od začiatku cyklu rovno estrofen keď vedia že máš nízku sliznicu a neskoro ovu?? Lebo takto je to podľa mňa divné keď ideš v native a potom tu ovulacii zablokujú

autor
8. máj 2023

@sonkam mala som už aj tak, potom som mala zas vysokú strašne.
Odsledovali to a stačí mi teda pár dni pred vkladom.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marhulka2022
8. máj 2023

Kam chodis do car??

autor
8. máj 2023

@marhulka2022 helios

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre