Otehotnenie po 40ke - ktorá klinika by bola najlepšia??

szkatuska
29. feb 2020

Ahojte! Podla Vás na ktorú kliniku by sme mali ísť na Slovensku? Už mám 43 a chceli by sme mať babätko s vlastnými vajíčkami . Už sme 2x boli v Brne, ale mali sme aneuploidy. Ďakujem

Ď

pipina00
29. feb 2020

My sme začali chodiť do ISCAR-u v Martine odporučil mi ju môj gynekológ,ja mám 44 všetko nám na prvej konzultácií vysvetlili porobili všetky vyšetrenia a podľa výsledkov sme sa mali rozhodnúť či do toho pôjdeme aj ďalej nakoľko ľavý vajicovod mi zobrali mala som mimomaternicové a pravý je nepriechodný ale výsledky boli dobré vajíčka mám vlastné aj spermiogram bol v poriadku tak sme sa rozhodli ísť hneď to toho,žiaľ prvý vklad nevyšiel dostala som dosť silnú chrípku tak sa malinké prestalo vyvíjať ale teraz v marci ideme do toho zase máme ešte tri zmrzlinky😊tak sa nevzdávame a ideme ďalej.

gabikamarko
1. mar 2020

@pipina00 koľko Vás vyšiel IVF. Som samoplatca. Tiež rozmýšľam o ISCARE

katrin21
1. mar 2020

Helios MT

pipina00
1. mar 2020

@gabikamarko keď to tak rátam so všetkým aj injekcie a lieky cca2600€

nkf
3. mar 2020

@gabikamarko my sme 2x absolvovali ISCARE BA, ťahači peňazí, minuli sme 5 000e a ku vkladu sme sa ani nedostali, neskoro vybrali vajíčka, až na môj vek 43 nemáme žiadnu diagnózu, teraz ideme skúsiť do Brna

pipina00
3. mar 2020

@nkf mne v BA ISCR neodporučil môj gynekológ ale poslal nás do Martina pozná tam primára vraj je lepšie ako BA tak uvidíme,pre mňa je Brno ďaleko starám sa o maminu takže tak dlho by to doma sama nezvládla,Brno aké viem že veľmi chvália

gabikamarko
4. mar 2020

@nkf tak to je celkom dost 5000e za nic ☹ Brno skuste urcite a drzim prsty 🙂

janie7
23. apr 2020

Ahojte dievčence, chcela by som Vás poprosiť o info, ktoré ste absolvovali IVF ako to prebiehalo a v ktorom centre ste ho absolvovali. Ja som mala IUI v Ginfive v BA, samozrejme nula bodov a minulý rok sme boli v Reprogenesis v Brne na konzultácii - Mudr. Koukal ma potešil, že som vo veľmi dobrom zdravotnom stave🙂, no kvôli korone som na vážkach či tam cestovať alebo absolvovať ivf tu v BA

szkatuska
autor
25. apr 2020

@katrin21 ahoj! Ktory Doktor?

janie7
14. máj 2020

@nkf Ahoj, ak sa môžem spýtať, máš už deti?

nkf
21. máj 2020

@janie7 áno mám, dvoch synov z prvého manželstva

nkf
21. máj 2020

@janie7 s novým partnerom sa nám však nedarí otehotnieť i keď sme obaja ok, až na ten vek

janie7
23. máj 2020

@nkf A na imunologické testy ste skúšali ísť? Či si náhodou tvoje telo nevytvára protilátky, proti partnerovým spermiám. Cez IVF sa to dá, že vraj obísť. Ja mám dilemu, či na to neísť.My sme boli akurát na vyšetrení na genetike a lekárka mi povedala podľa výsledkov z hormonálneho profilu, že mám zásoby vajíčok ako 30ročná. Stále tvrdím, že dôležité je myslieť pozitívne a neriadiť sa vekom, ale tým ako sa tvoje telo cíti.

nkf
28. máj 2020

Dúfam že dám niekomu nádej, stal sa malý zázrak a po mesačnom užívaní inofolic combi som otehotnela, bola som 2x na IVF a nakoniec prirodzene, to je šupa 🤗👍❤️

eliska13
28. máj 2020

@nkf to je super mne minulý týždeň porodila kamarátka ma čerstvých 44 r a prirodzene a veľmi rýchlo otehotnela držím palce👍

majinka81
28. máj 2020

@nkf Gratulujem.Krasna sprava👍👍👍

nkf
28. máj 2020

@eliska13 až to vynosim a porodim budem mať tiež 44😁

nkf
28. máj 2020

@majinka81 Ďakujem, len aby sme vydržali až do pôrodu

majinka81
28. máj 2020

@nkf neboj sa.Drzim palce.

nkf
28. máj 2020

@majinka81 Ďakujem 🤞

janie7
29. máj 2020

@nkf No velka gratulacia, ja beriem tiez Inofolic, ale ten klasicky a momentalne mi meska mrcha - ktoru mam pravidelnu ako svajciarske hodinky, ale test som mala negativny, tak som zvedava co bude dalej, kedze dnes idem pozriet ako sa ma moj gynekolog😉

majinka81
29. máj 2020

@janie7 Aj ja beriem inofolic a super.Baby dufam,ze sa nam vsetkym podari.

janie7
29. máj 2020

@majinka81 mne vlozila@nkf chrobaka do hlavy s tym Inofolicom Combi, ale uvidim, co dnes povie doki, drzim silno palcaky🙏

majinka81
29. máj 2020

@janie7
Aky je medzi tym rozdiel?

nkf
29. máj 2020

@janie7 držím palce 🤞

nkf
29. máj 2020

@majinka81 inofolic combi je určený pre ženy s nadváhou,

majinka81
29. máj 2020

@nkf aha,no ja mam tak normalne vahu.

janie7
29. máj 2020

@majinka81 No mna skor zaujalo to, ze Inofolic Combi je odporucany zenam po 35ke, ja mam hranicne hodnoty BMI, cize 2 kilka dole a som OK😉 Len teraz radsej nejdem skakat na steperi🙂

janie7
29. máj 2020

@nkf Dakujem krasne, v utorok mam volat ohladne vysledkov HCG, ale som z toho mojho tela zmatena, tak uvidim. Uz som bola 2 krat "tehotna" a nakoniec z toho bola histaminova intolerancia

nkf
30. máj 2020

@janie7 hádam bude do tretice všetko dobré 🤞

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre