Oplatí sa absolvovať IUI?

emv
3. apr 2021

Ahojte. Pred dvoma rokmi sme podstúpili s manželom 3x IUI, po dvojročnom snažení- neúspešne. Manžel mal zlú motilitu A- 20%. Keď sme začali plánovať IVF, otehotnela som prirodzene. Zadarilo sa.
Prešli dva roky a my sa znova snažíme, a znova neúspešne. Manžel si dal urobiť znovu spermiogram, a znova má zlú motilitu A, ale tentoraz 30%. Minimum je 32% aby sme mali vraj šancu.
Je podľa vás zbytočne absolvovať znovu IUI, alebo sa máme rovno informovať o IVF? Budúci týždeň máme konzultácu. Neviem či ísť, alebo sa ešte pokúšať normálne. Predsa len spermiogram máme lepší ako pred dvomi rokmi. A vtedy sa nám nakoniec podarilo. Zasa ale nemáme roky na to, aby sme si mohli dovolit čakať. Ďakujem za každú jednu odpoveď.

dominikac321
3. apr 2021

@emv skus si povedat, ze budete skusat do vtedy a vtedy a ak to nevyjde tak ivf. lebo asi nikto ti neda na to presnu odpoved

007sindy007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mikasz
3. apr 2021

@emv presne ako pise @dominikac321, dajte si cas dokedy budete skusat a podla toho sa rozhodnite.
Mam kamosku, ktorym iui vyslo na 1x a aj taku, ktorym nevyslo ani na 4x, nakoniec maju dieta z ivf
IUI ma uspesnost okolo 10-15%, IVF 40-60%

petkasaurus
4. apr 2021

Ahojte, idem buduci tyzden na hyfosy.. Este teda predbieham, ale chcem sa spytat, tie imunologicke a hematologicke vysetrenia sa absolvujú pred IUI, IVF alebo az ked tieto nevyjdu?ďakujem a držím vam vsetkym palce

007sindy007
4. apr 2021

@petkasaurus ahoj. Ja sa tiez chystam na Hyfosy , potom na iui a dobre je mat vsetky vysetrenia predtym aby vedeli aku mas zrazanlivost krvi,alergie,ci nemas mutacie ... neviem co vsetko. A ci vobec sa sa iui moze podarit. Mne doktorka povedala ze po hyfosy je este dobre spravit postkoitalny test.

26nika
4. apr 2021

Ahojte baby poradte prosim 18.3 som si pichla ovitrelle a 20.3 som podstupila inseminaciu vcera to bolo presne 17dni od pichnutia ovitrelle a 15dni od samotneho zakroku a vysli mi pozitivne testy aj clearblue myslite ze to moze byt este zostatok s ovitirelle Dakujem za precitanie a nasledne odpovede

petkasaurus
4. apr 2021

@26nika ahoj, po ovitrelle sa doporucuje testovat 14dpo, takze myslím, ze sa zadarilo.. Snad sa nemylim.. 🙂

26nika
4. apr 2021

@petkasaurus dakujem krasne stale som taka neista ako ze priznaky mam je mi zle mam taky tazky zaludok obcas mam krce v podbrusku a bolesti v krizoch tesne nad zadkom a o bolestiach bradaviek ani nevravim 🙈🙈😍

eua
4. apr 2021

@26nika Blahoželám 🙂 ==je to jasné tehotenstvo 😉

26nika
4. apr 2021

@eua baby dakujem vam krasne za odpoved len jeden pan dr na online ma zneistil ked mi odpisal ze si mysli ze je to este ovitrille ze sa nemam hned tesit 😕 ale co viem tak ovitrille sa drzi tak 10 az 12 dni v tele

26nika
4. apr 2021
007sindy007
5. apr 2021

@26nika urcite si tehotna 👍🍀♥️

26nika
5. apr 2021

@007sindy007 jeeej dakujem no snad sa uz aj na nas nalepilo to male stastie po 5rokoch snazenia 😊😊😕

lilien2
5. apr 2021

@26nika ja som to mala presne tak isto a uz som 6+5gratulujem a drzim palce🙂

26nika
5. apr 2021

@lilien2 jeeeej gratulujem a bola si na inseminacii ci prirodzene sa vam podarilo?teda ak ti nevadi o tom napisat 😊

lilien2
5. apr 2021

@26nika na inseminacii som bola prvy krat aj sa teda podarilo ale este nieje vyhrate ja som po 2 potratoch a teraz si picham injekcie na riedenie krvy a beriem progestenalle tak dufam ze v piatok uz bude ❤ vidno 🙂a tiez sme sa snazili 4 roky ale prirodzene to bohuzial nešlo tak nam museli pomôct🙂a presne som to malo ako ty najskôr len taky duch a postupne krasne 2 ciarky aj z krvy mi to hned potvrdili 🙂tak si myslim ze sa vam zadarilo tiez budem držat palce aby to dobre dopadlo🙂

26nika
5. apr 2021

@lilien2 oooch neboj vsetko bude ok a verim ze aj mne potvrdi v piatok a budeme v podstate spolu tehulkovat 😍😇 ja aj verim ze som ale ten pan dr vyssie co som pridala skrin ma troska zneistil 😕ze to vlastne moze byt este ovitrelle

lilien2
5. apr 2021

@26nika ja som skusala na 10ty den od pichnutia ovirtelle a mala som cisto biely test podla mna sa drzi tak 10 dni v tele🙂vôbec si nevšimaj čo tam napisal 🙂aj ty ideš v piatok?? A kam chodiš??🙂

26nika
5. apr 2021

@lilien2 ja chodim do Nitri k pani doktorke Vondrakovej hej ved ja ked som si robil clearblue tak to bolo 17dni od pichnutia ovitrelle 😊😊

petkasaurus
5. apr 2021

@26nika vies, ten doktor to musi tak salamunsky napisat, aby bol kryty, kedze je to verejne..

lilien2
5. apr 2021

@26nika tak mi potom daj vediet ako si dopadla🙂

26nika
5. apr 2021

@lilien2 jasne hned ako budem vediet sa ozvem 😍😍

majka_3
5. apr 2021

@26nika ja som tiež po inseminacii 17dni a 15dni od ovitrelle... Aaa určite toto ovitrelle nieje 😊🍀 a ani u teba 🍀
A tiež chodím k Vondrakovej 😊

26nika
5. apr 2021

@majka_3 jeeeej to fakt super tesim sa tak snad nam obom potvrdi 😍😍😇drzim ti silno palce

26nika
5. apr 2021

@majka_3 lenze ty mas tie ciarky fakt pekne ale ja uplne slabunke a to ma desi 😕😕😥

26nika
5. apr 2021

@majka_3 ja som dnes 19dni od ovitrille a 17dni od inseminacie a neodolala som a spravila som poobede test a je silnejsia veru tak neviem mame strasne zmiesane pocity 🙈🙈

majinka81
5. apr 2021

@emv Presne stanovit termin cca do kedy prirodzene a ked skusit najprv iui a potom ivf.Kolko mas rokov ak sa mozem opytat?My sme vahali aj sa snazili a teraz neviem....dobehol nas vek🙄

majka_3
5. apr 2021

@26nika anoo, ja som to poplietla.. Aj ja som 17dpi a 19 ovitrelle... 😊
Čiže si bola 19teho marca na inseminacii? To sme presne na rovnako.. Bud v kľude pekne stmavnu 🍀 na krv ideš kedy?

26nika
5. apr 2021

@majka_3 zajtra budem volat sestricke tak uvidime ale asi az piatok ja som bola 20.3 na samotny zakrok a 18.3 som pichala injekciu ach je to hroza ta neistota cakt ci sa to potvdi ci nie 😇ale snad ano a budeme spolu tehulkovat 😍

majka_3
6. apr 2021

@26nika testy ti to jasné potvrdili 😊Bud v kľude 😊
A prvý deň iui sa neráta takže dnes si 17dpo.cize deň je rozdiel medzi nami... Ja idem na krv zajtra...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre