Odber oocytov bez narkózy

jarrys
9. máj 2022

Baby dali ste si niektora odobrat oocyty bez narkozy? Ak ano, bolelo to alebo to bolo v pohode?

ceklis
9. máj 2022

@jarrys ja som to absolvovala dvakrát. Dokonca ten druhý krát našli ešte jeden, čiže to boli dva oocyty, čo keby videli skôr, idem zevraj do narkózy
Neboli to, je to trochu nepríjemne, ale neboli to.

karhu
9. máj 2022

jasne ze to boli, velkou ihlou ti prepichnu stenu posvy a odsavaju oocyty z vajecnikov..mozu byt 2 a moze ich byt 20

jarrys
autor
9. máj 2022

@ceklis mne vravel doktor ze ja mam malo tak by sa to dalo bez narkozy. ze tak 3-4 sa da zvladnut v pohode. prvykrat ked som mala IVF cyklus ale na inej klinike tak tam iba v narkoze robili. na tejto mi navrhli aj bez narkozy. ale neviem co mam ocakavat aku bolest tak preto sa pytanlm

mimicka2013
9. máj 2022

@jarrys a v ktorom car to robia bez narkozy? Mala si nejaku stimulaciu ci bez kedze ich mas malo?

jarrys
autor
9. máj 2022

@mimicka2013 mala som stimulaciu ale ja mam nizske amh, takze zazraky sa neocakavaju. AMH mam 0,46. V Ziline v Gynfive.

jarrys
autor
9. máj 2022

@karhu tak zase velky rozdiel tam nebude. Na sone vidia kolko priblizne velkych folikulov sa nachadza v tele. Len ma zaujimalo asi ako je to bolestive, kedze mam skusenosti zivotne ze lekari sa rozhoduju na poslednu chvilu ze urobia veci ako celkovu kolposkopiu ci biopsiu cervixu a bez uspatia, bez nicoho. Takze vycvik uz mam 😀

ceklis
9. máj 2022

@jarrys radšej mat menej a kvalitne ako veľa a prázdnych. A zase, lepšie mar 3-4 ako žiadne. 3-4 by som bez narkózy nešla. Nejde o bolesť, ide o to, že tam stačí keď sa len trochu pohnes a môže folikul prasknúť. Nestihnú z neho vysať tu tekutinu kde je vajíčko a to by bola škoda. Ja čo som počula tak bez narkózy vyberajú jedno, max dve.
A je problém vypytat tu narkozu? V tomto prípade to bude pre teba jednoduchšie. Držím palce.

ceklis
9. máj 2022

@jarrys mna to nebolelo, asi je to o prahu bolesti každého z nás. Prišlo mi zbytočne aby ma uspavali kvôli jednému oocytu. Tak som mohla ísť hneď domov a nemusela som tam ležať na pozorovaní. Moje amh bolo vtedy 0,16 a riešila som len nativ ivf a ja by som na ten nativ chodila kľudne aj každý mesiac. Nebolo to nič hrozne. Len teda 🙂 je veľa doktorov, ktorí práve nativ neodporúčajú. Pre mna to bolo však najlepšie riešenie, lebo na stimulku som nikdy nereagovala.

jarrys
autor
9. máj 2022

@ceklis mam zatial narkozu. ale zvazujem aj moznost bez narkozy. Vyzeralo to na 3oocyty ale dnes na kontrole vyzera ze ixh bude 6 ak stihnu este dorast kusok. pojdem tedado narkozy. navyse ja mam zrasty na pravo v podbrusku kde mam zrastami fixovane crevo s vajickovodom a mavam bolesti. tak pojdem cez narkozu. dakujem za info 🙂

juliet86
9. máj 2022

@jarrys pozri ja som bola v nativnom cykle na 1folikul. a uprimne ano booelo to ale tak dalo sa to vydrzat tych par sekund prirovnala by som to k hyfosy alebo nieco tak podovne. ale ja som sa hbed potom dozvedela zle spravy a stala som vtedy a prislo mi zle a takmer som odpadla museli ma zobrat vozickon a nechat lezat a tak .kombo booesti a stresu. pritom v zivote som neodpadla. a kazdy doktor je inak sikovny citlivy. ta narloza je jemnaparminutiva...

zadana19
16. máj 2022

@ceklis ahoj a podarilo sa v natívne cykle?

ceklis
16. máj 2022

@zadana19 nie, ale problém bol
Reproimunologicky. Začala som riešiť ten, išla do Brna. Tam neuznávajú vôbec nativ a tak som mala
Soft stimuláciu a z nej sa podaril hneď prvý pokus. Teda moc iný ani nebol, mala som len jedno embryo.

lejla999
3. jún 2024

Baby ahojte píšem ohľadom odberu oocytov bez narkózy. Mám naplánovaný odber na štvrtok a dnes mi v Reprofite v Brne oznámili, že ma anestéziológ neuspí, kvôli operácii mozgu, ktorú som mala dávnejšie. Pritom som od operácii bola na SK uspávaná už viac krát aj pri odbere oocytov. Majú dokonca aj od neurológa správu, že narkóza je pre mňa úplne v poriadku. Keby ide o jeden folikul ale mám ich 20 a naozaj sa bojím tej bolesti. Keby toto viem dopredu neviem či by som neostala na SK s IVF tam vôbec nebol problém. Čo by ste robili ? Ďakujem za rady ☺️

ceklis
5. jún 2024

@lejla999 neviem vôbec čo na to napísať. Moc moc držím palce. Ono to nie je bolestivé. Len nepríjemne. Nemusíš sa bat, dáš to.

jarrys
autor
6. jún 2024

@lejla999 ja uprimne by som 20 bez narkozy nesla. Ja som nesla bez narkozy ani pri mojich 4och folikuloch. Aj koordinatorka mi vravela ze si mam dat narkozu, ze naco sa stresovat a mozem to mat bezbolestne. Nechapem preco ta nechcu uspat ked mas aj papier od lekara ze mozes byt uspana. Skus im tam este napisat. Ci to mali byt uz dnes? Tak ako si nakoniec dopadla ak to bolo dnes?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre