Nižšia hladina AMH pred IVF

nina0303
30. júl 2022

Ahojte, mám 31 a nižšiu hladinu AMH - 1,39 ng/ml, čo táto nižšia hladina môže spôsobiť pri stimulácii? menej vajíčok? mali ste niektorá tiež nižšiu hladinu? čo vám povedali?

miskamicha
30. júl 2022

@nina0303 No...mas to este dobre. Ja nemam ani 30 a AMH mam 0.8. Zalezi aka je hodnota FSH na 2.-5.den cyklu. Podla toho sa odvija aj samotna stimulacia. Ak by bolo FSH nad 20 /vo u teba isto nie je/ tak v tom pripade by uz bolo velmi tazke nastimulovat vajecniky. AMH odraza zasobu vajicok. Nemusi ich byt pri odbere malo.

Neviem aky mate problem..ja som otehotnela prirodzene /sancu minuz nedavali/ mam dcerku a teraz cakam dvojicky

sweat
30. júl 2022

@nina0303 takáto hodnota AMH je úplne v poriadku vzhľadom na vek (po 30-tke klesá) . Matkami sa stali ženy s podstatne nižším AMH. Odporúčam vypustiť to z hlavy a nehladat problém tam kde nieje.
Držím palce

smeja1981
30. júl 2022

@nina0303 AMH mas super 👌🏻. Ja mam 40 r, AMH cca 0,6 a cakam dvojicky ( IVF).

nina0303
autor
30. júl 2022

@smeja1981 @sweat @miskamicha dakujem 😘 už je to aj z hlavy vypustené 😊 len dr mi povedal že vzhľadom na moj vek je nižšia hodnota vraj by mala byt 2-2,5, problémom je, že vajcovody nemám priechodné 😕 ale už aj my mame jednu dcerku 4 ročnú, vtedy som otehotnela bez problémov, prirodzene…. a teraz sa zistilo toto…. 😕

zuzzi18
3. aug 2022

@nina0303 super AMH, bola by som za také vďačná. Mne v 31 rokoch zistili AMH opakovane 0.12

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre