Naozaj záleží IVF od veku?

30. okt 2023

Prosím vás , mám 27 rokov a čaká ma KET , doktorka mi pri každom stretnutí povie že “neboj sa hneď budete tehotná ste mladá” , “nevidím dôvod prečo by to nemalo vyjsť na prvý krát ste veľmi mladá” , a podobné reci. Áno teší ma to veľmi ma potešia tieto slova avšak stále mam pochybnosti že to že som mladá vôbec neznamená že to aj vyjde a mala by ma pripraviť aj nato že to možno nevyjde a nie mi na 100% sľubovať že sa to určite podarí , veď sama poznám ženy ktoré majú do 30 rokov a nevyšlo im to , prečo stále spomína že som mladá a preto to vyjde? Naozaj to tak je? Veď bodaj by áno , ale chápete nemusí to tak byt a nemala by take hovoriť a dávať takú nádej možno zbytočne.

sense
30. okt 2023

Niekde som čítala že úspešnosť ivf je 40 perc. Podľa mňa odvážne tvrdenie lekárky, obzvlášť keď je x mladých párov ktorý prešli niekoľkými vkladmi kým sa to podarilo. Poznám jednu co mala toľko co ty a vyšiel im až tretí vklad. Prvy vklad nič, druhý skončil ako MS hoci všetko bolo v poriadku, vyšiel až treti
Samozrejme ti prajem nech vám to vyjde na prvý krát a nemusíš zažívať sklamanie

andromeda818
30. okt 2023

Tady není nikdy nic 100 %, ale ve vašem věku máte nesrovnatelně vyšší šanci, než starší ženy. Pokud nemáte nějakou blbou diagnózu. Úspěch záleží především na kvalitě pohlavních buněk. A kvalita vajíčka je silně závislá na věku.

anjelicek26
30. okt 2023

Kvalita vajicok vyrazne zavisi od veku,v tom ma pravdu. Ale nie je to samozrejme jediny rozhodujuci faktor,ktory staci na otehotnenie a udrzanie tehotenstva. Drzim velmi palce.

stanka562
30. okt 2023

Ja som bola na KET v 24r. a vyšiel na 2x (akt.22tt) 😊 tiež nikto nevidel dôvod prečo by to nemalo na 1x vyjsť a nevyšlo

jj298
30. okt 2023

Prosim ta, ver svojej doktorke. Aj keby to boli len keci, mozno ta chce potesit, nabudit, nastavit pozitivne.

milovnickakvetov
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veselo_neveselo
30. okt 2023

Ano, naozaj tak vela zalezi. Hlavne ked sa presne nevie, kde je chyba. Ale aj ked sa vie, ked si mlada tak vsetko je lepsie.
Mysli pozitivne 🙂
Mne dr vravi presny opak, ale ja uz som stara... 😉 Tak asi maju pravdu 😂

andromeda818
30. okt 2023

@veselo_neveselo posílám pozitivní mysl. Mě vyšlo ivf ve 40 a ještě mám kupu sněhuláčků. Ani jsem ne doufala, že by to mohlo vyjít.

dasty1992
31. okt 2023

Nikto vam nemoze nic zarucit na 100% a uz vobec nie v IVF procese😉... skor si myslim, ze Vas chcela len pozitivne naladit na to,co Vas caka...takze s pozitivnym myslenim do toho, ale ratat samozrejme aj s tym, ze to nemusi vyjst na prvykrat, ani mozno druhy,ani treti..ale nevesat hlavne hlavu..drzim palce

cali2016
31. okt 2023

Zavisi to od mnohych faktorov...Ja som mala IVF v 39.rokoch a vydaril sa druhy vklad.

veselo_neveselo
31. okt 2023

@andromeda818 dakujem, zvnutornujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre