Náhradná matka

15. máj 2023

Dobry den je tu niekto kto riesil nahradnu matku alebo o tom zistoval nieco? Viem ze u nas Na slovensku to Nieje legalne aby niekto vynosil dieta ale citala som ze v cr ci na ukrajine to legalne je.
Je tu x diskusii ohladom toho no v podstate som sa nic nedocitala lebo hned zacala tema ake to je nespravne a nech si radsej dieta par adoptuje.. hladam Len nejake info a sumu aspon cca kde hladat co hladat ci by som to financne zvladla ak by som sa rozhodla do toho ist vopred dakujem za kazdu radu skusenost

nafka0483
15. máj 2023

V CR a v USA sa to riesi cez CAR, musis sa informovat v prvom rade tam.

anjelicek26
15. máj 2023

Treba sa prestahovat do ciech... a ja ta uplne chapem, vlastne a adoptovane je jednoducho rozdiel a tato moznost je pre mna uplne v poriadku. Nie kazda zena ma to stastie mat zdravotne predispozicie porodit dieta, bohuzial. Nam s vlastnymi detmi sa to keca a nemame na to vobec pravo sudit cloveka, co si vyberie inu cestu. Takze zdvihnut telefon a zavolat do CAR do Brna napriklad a informovat sa, nebudete prvy slovensky par u nich, verim tomu.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annm81
15. máj 2023

Na Ukrajinu by som v súčasnej situácii zabudla - majú tam dosť detí, ku ktorým sa momentálne pre vojnu ich náhradní rodičia nevedia dostať. V ČR to legálne nie je, využívajú sa len legislatívne medzery. V praxi si teda musíš najprv sama nájsť ženu ochotnú vynosiť pre teba dieťa, ale nemáš žiadnu záruku, že po pôrode sa nerozhodne dieťa si nechať. No a potom je tu samozrejme morálna rovina, či ste s mužom pripravení prevziať zodpovednosť aj za dieťa, ktoré nebude práve podľa vašich predstáv. Čo ak sa ukáže vážne postihnutie po pôrode? Necháte dieťa na krku náhradnej matke, ktorá ho tiež nebude chcieť, alebo zabudnete na svoj doterajší život a staneš sa opatrovateľkou 24/7? Čo ak sa ukáže postihnutie už počas tehotenstva? Si vysporiadaná s možnosťou potratu (a náhradná matka tiež)?

autor
15. máj 2023

@annm81 a keby ze som tehotna ja a sa nedaj boze ukaze ze dieta bude postihnute tak ho hodim do Kosa? A keby ze si adoptujem novorodeniatko a sa po roku ukaze nejaky zdravotny problem ho vratim??
Zena ktora sa rozhodne alebo staci ze uvazuje aj nad nahradnou matkou… si bud ista ze si je vedoma vsetkeho a presla si uz toho tolko ze je schopna vsetkeho len nech Ma dieta a nedaj Boze ak By sa Malo nieco stat tak sa to stane ci budem tehotna ja ci si adoptujem alebo ci mi moje dieta vynosi

annm81
15. máj 2023

Možno sa budeš čudovať, ale toto je pomerne častý problém - dieťa v takom prípade často nechce ani jedna strana. Keď si tehotná a ukáže sa nejaký vážny zdravotný problém, len ty sama rozhoduješ o tom, či v tehotenstve budeš pokračovať. Rovnako si z pohľadu zákona matkou ty a vzťahujú sa na teba všetky práva a povinnosti rodiča. V prípade, že sa rozhodneš pre ČR, nemáš ty osobne na dieťa žiadne právo ani zaň nemáš žiadnu zodpovednosť - z pohľadu práva je matkou dieťaťa žena, ktorá ho porodila. Ak si s týmto uzrozumená, a chceš to napriek tomu podstúpiť, potom musíš len nájsť niekoho, kto bude ochotný pre teba dieťa vynosiť a medzerami v zákone ho odovzdať tebe a tvojmu mužovi.

dominikahr
15. máj 2023

Na fb je skupina o náhradných matkach v CZ

autor
15. máj 2023

@dominikahr ako ju najdem

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominikahr
15. máj 2023

Skúsim ti skopírovať link

chances
15. máj 2023

Žijem v ČR. Nie je to legálne a je to veľmi komplikované z pohľadu administrativy, uradov, sudu atd. Viem o jednom prípade v okolí, keď sa náhradná mama rozhodla dieťatko si nechať a neodovzdala ho podľa pôvodnej dohody novej matke. Vedu o tom dlhý smutný konflikt...

autor
15. máj 2023

@dominikahr dakujem 🙂

autor
15. máj 2023

@chances a nevies ako sa pohybuju ceny? Moja byvala suseda.. som sa dozvedela ze
To riesila takto a ze si nasla sama nahradnu Matku
No nejaka bola odmerana a nepovedala kolko ju to stalo

creativeexplorer
18. máj 2023

Dobrý deň, náhradne materstvo na SR aj v zahraničí skúmam kvôli svojej práci. Vedela by som Vám poradiť, ak potrebujete. Ak máte záujem, napíšte mi správu. 🙂

kristin2828
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katesr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre