Na koho sa podobá vaše dieťa z darcovského vajíčka?

mamandyka
24. mar 2021

Žienky, tie čo máte bábätko z darcovských vajíčok, na koho sa dieťatko podobá? Vážne uvažujem nad IVF z darcovských nakoľko mám 43 rokov a AMH len 0,44. Ako to vnímate hlavne tie, ktoré máte väčšie detičky? Ak sa bude podobať na otca tak super ale mám strach ako tam nebude podoba ani z jedného z nás.

pribinak
24. mar 2021

Mam svoje vlastne dieťa, čo ti poviem? Nepodobá sa ani na mna a ani na muža, Moji rodičia tvrdia že to je cely dedko, teda jeho pradedo.
Toho si už nepamätám ani ja
Jedine čo má po mne a mužovi je výška

bykaterina
24. mar 2021

@mamandyka ved dieta sa nemusi na nikoho podobat 😉 presne ako pise
@pribinak moze aj na tetu podobat z 3 kolena.. nie vzdy to je tak ze ked sa vedla seba niekto postavi hned vies ze to je z rodiny alebo kamos alebo sused

cookie29
24. mar 2021

no tak moje dieta je vlastne a nepodoba sa na nikoho... uz sa ma aj parkrat opytali, ci sme adoptovali... to je podla mna nesmierne individualne... ale povedala by som, ze to si musis najprv vysporiadat sama so sebou, pretoze aj keby to hned bolo na 100% vase geneticke dieta, tak podobne poznamky schytat mozes. Akurat ak to bude z darcovskeho a ty s tym nebudes vysporiadana, tak to moze byt problem

janai1
24. mar 2021

@mamandyka zajdi si k psychológovi - vyrozprávaj sa... porozprávaj sa s manželom co si mysli on
Inak, ja sa na rodičov tiež nepodobám 😀

luccija
24. mar 2021

@mamandyka ak by som mala taký vek a túžbu po dieťati vôbec by ma netrápilo či sa bude na niekoho podobať.Ak chces, tak chces a všetky ostatné ide bokom

zuzkalujza
24. mar 2021

@mamandyka pri darcovskom programe si môžeš dať požiadavku na vzhľad darkyne, aby sa čo najviac tebe podobala (farba vlasov, očí, výška...). Ale tu na SK rátaj tým pádom s dlhším čakaním na vhodnú darkyňu. V CZ sa nečaká až tak dlho čo viem.

ab727
24. mar 2021

@mamandyka prečo myslíš,že nemôžeš mať ešte vlastné dieťa z vlastných vajíčok?

alexandra2010
24. mar 2021

das zivot, jedno na koho sa podoba. Je to dar ked sa podari.

andreatytler
24. mar 2021

@mamandyka Moja zata, viem presne ako sa citis. Mala som take iste pocity pred IVF s darovanymi vajickami. Velmi ma mrzelo ze nikdy nebudem vydiet vo svojom dietati svoju podobu. Aj pocas tehotenstva ma to este drzalo. Normalne sa zeny nevedia dockat aby vydeli svoje dieta, ale mna to nezaujimalo. Po porode, som sa do syna zalubila a vobec, ale vobec neriesim na koho sa podoba. Nijak ma to netrapi ze nema moju geneticku vybavu a ked niekto spomenie ze: Aha tie vlasy... no to je cely otec". Tak len s usmevom poviem, ze nie je lebo syn je z darovaneho embrya (VF s darovanymi vajickami bolo neuspesne) a teda nema z nas nic, ale ze je to uzasne ako ma presne take iste vlasy ako manzel. Alebo ze zboznuje chleba presne ako ja. A takych veci je neurekom. Kazde dieta je jedinecne, individualne.
Ale citala som uz aj prispevky od mamiciek co neustale videli tu cudziu zenu (darkynu) ked sa pozreli na dieta. Takze na tychto pocitoch popracuj, kludne aj s psychologom a chod do toho az ked budes s tym vyrovnana.

tamvtme
24. mar 2021

Musis byt s tym na 100% vyrovnana aby si bola nad vecou, ked budu mat ludia poznamky, lebo ver, ze budu mat...nasa dcera je cely tato a uz v porodnici mi sestricka zadelila, ze mala je cely otec, akoby ani moja nebola...a mna vtedy napadlo, ze keby bola z darovaneho vajicka, tak by ma.to asi ranilo...a odvtedy stale.pocuvam ze zo mna nema nic...proste okolie vzdy musi mat kecy...

cookie29
25. mar 2021

@tamvtme
@andreatytler

presne suhlasim. Okolie ma vzdy reci a presne pre toto s tym musi byt clovek vyrovnany.
Kazde dieta je jedinecne, vzdy budu veci, ktore budu ine a vzdy budu ludia, ktore budu hladat podobu pretoze to tak je zabehane, ale deti su jedinecny koktejl 🙂 a mna zaraza, ze moje dieta zboznuje cokoloadu, zatial co ja mozem mat otvorenu bonbonieru pod nosom a cely tyzden zostane nedotknuta... a na druhej strane obcas vidim v jeho gestach samu seba, alebo muza, az to zarazi...ako by sa clovek do zrkadla pozeral... a tato cast, gesta, posunky atd nema nic spolocne s genetickou vybavou... takze dieta sa na Teba bude podobat, ci je geneticky Tvoje alebo nie, pretoze ono sa uci pozorovanim....

andreatytler
25. mar 2021

@cookie29 Ano tie gesta a mimika su uzasne... uz aj v tak utlom veku ako 15 mesiacov. Mna to uplne fascinuje aka podoba je medzi nasim synom a mnou a muzom. Nie taka vyditelna na prvy pohlad ale v tych detailoch.
A este jedna skvela vec pri dietatku od darcu... ak urobi nieco fakt zle, mozes si povzdychnut ze toto su urcite tie darcovske geny.😀

pribinak
25. mar 2021

@andreatytler akurát som minule pozerala ako ten tvoj chlapček vyrástol. Hovorím že noštek má úplne na teba. Evidentne som mimo 🤣🤣🤣

adara777
25. mar 2021

@andreatytler krásny chlapček 😉, ale veď aj ty máš husté vlasy, len svetlejšie 😉

andreatytler
26. mar 2021

@adara777 Dakujem
Tie vlasy si kazdy hned spoji s muzom. Jednak ich ma (alebo teda mal) tmave ale stale ich ma huste a dlhe a to sa len tak nevidi pri 59 rocnom chlapovi.
@pribinak ha, ha... uplne mimo.😀 ale vies co, ludia co spolu dlho ziju sa na seba zacnu podobat, tak mozno o 20 rokov aj budeme mat spolocne crty.🙂
Ja skutocne nepotrebujem aby sa na mna syn podobal ani trosicku. Je to akoby som dostala to dieta darom od boha, alebo od darcov a je to ten najcenejsi dar aky moze byt.

majuska167
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre