Máte poruchy hypofýzy a podarilo sa vám otehotnieť?

noemi1996
28. sep 2022

Dobrý deň prajem.
Chcem sa Vás opýtať, milé žienky, má niektorá z Vás poruchu hypofýzy? ( nefunkčné vaječníky, vzhľadom na poruchu hypofýzy- žiadne hormóny.. menštruácia len vďaka liekom.) a napriek tomu umelo otehotnela ? Čaká ma umelé oplodnenie v gyv centre, stimulácia vaječníkov.
Ale rada by som vedela, niečo zo života či nás je viacej, a či sa podarilo. Ďakujem za odpoveď 🙂

nina004
28. sep 2022

@noemi1996 Mám to lepšie ako ty. Mám prolaktínom na hypofýze,takže vylučuje veľa prolaktínu,ktorý blokuje ovuláciu. Brala som na to prášky, ale robili mi zle ,tak som ich vysadila. Cykly mám dlhé, občas musím na vyvolávačku ,ale ovulácia zrejme chodí aj keď asi nie pravidelne, lebo už som tehotná po druhý krát. O syna sme sa snažili štyri roky, boli sme aj v centre atď, ale nakoniec sa podaril prirodzene. A teraz druhý krát to vyšlo nečakane aj cez ochranu. Držím ti silno prsty. Je to dlhý a aj psychicky náročný boj ,ale výsledok stojí za to ☘️✊

noemi1996
autor
28. sep 2022

@nina004 ďakujem ti, pevne verim ze sa podarí🥺

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre