Máme ešte šancu na prirodzené otehotnenie pred IVF?

janickamalicka1988
18. feb 2022

Ahojte, dnes nam prisli vysledky z reprodukcnej imunologie. Dr.napisala, ze mam zvysene NKbb.
CD4+ 0,581 x10^9/L (0,7-1,10)
CD3-CD16+56+ 27,3% (6-25)
CD3-CD16+56+ 0,476 x10^9/L (0,17-0,44)

a v odporucani mam, ze: podavat intralipidy tyzden pred, tyzden po IVF , po pozitivnom teh.teste a kazde 2tyzdne do 18t.g.

To znamena, ze moze byt aj toto problem, kvoli ktoremu neviem otehotniet? Uz nemame inu moznost, ako len IVF a predtym podavat intralipidy? Dakujem za rady, dnes sme sa totiz nedovolali ku dr a ide vikend :(

marinecka95
18. feb 2022

@janickamalicka1988 ahoj, môžem sa opýtať ako prebiehalo vyšetrenie na reproimuno? Ako dlho ste čakali na vyšetrenie?

smileba
18. feb 2022

@janickamalicka1988 aj my sme boli na reprodukcnej imunologii, mala som zvysene cytokiny a predpisali mi medrol. Ja som otehotnela do 2 tyzdnoch od brania medrolu a to sme tiez planovali ist na ivf hned na dalsi mesiac a zrazu sa stal zazrak. Je tomu 3 roky co sa tesime z nasho krpca 😉 cize sanca tam urcite je, a ja verim, ze to pride ked to budete najmenej cakat

zuzzi18
18. feb 2022

@janickamalicka1988 zvýšené NK bunky v krvi nie sú prekážka aby si mohla otehotnieť a intralipidy ti pomôžu. Otázne je či máte spravené ostatné vyšetrenia a či tie sú ok.

janickamalicka1988
autor
18. feb 2022

@marinecka95 ahoj. Vzali nam obom rano nalacno krv a cakali sme 2,5tyzdna. Dr sa pytala na predosle vysetrenia, ake mame choroby, alergie, choroby v rodine….

janickamalicka1988
autor
18. feb 2022

@zuzzi18 mame spravenu genetiku, ja hormonalny a tuto repro. Muz mal vyse roka dozadu len 2% morfologiu, ale mal cez 210milionov spermii. Odvtedy bral vitaminy, zmenil zivotospravu, zacal sa viac hybat. Na kontrolnom este nebol. Hned nas totiz poslali na IVF. Zatial sme si spravili navyse aj tuto imunologiu a zistili mi tieto Nkbb. Tak ci aj toto nemoze byt dovod, ze sa mi ani raz nepodarilo otehotniet. A ci mozem este nieco skusit pred IVF.

krisbar
18. feb 2022

Ja som 14r nemohli otehotniet. Potom mi zistiki tento isty lroblem. Brala som pol roka medrol a po vysadeni sup ho tam.
A idpoved na otazku ci sa to da....vsetko sa da. Ale ci to bude tvoj pripad? To ti my nepovieme. A ani ta doktorka.

valentina12345
18. feb 2022

@janickamalicka1988 nk bunky mozu robit problemy, ale zevraj najlepsie ked ich zistuju z maternice - to robia v CR.
zisti si, ze kolko stoja + kolko ta bude casovo stat podanie a vyrataj si, kolko ich potrebujes. mne hovorili ze kym jedna infuzka stecie, tak take 3 hodinky. plus vysledok nemas isty - teda ze aj kebyze Nk je problem, ktory vyriesis intralipidmi tak to nemusi ten mesiac vyjst. ani uplne zdravym ludom sa nemusi podarit otehotniet v jednom cykle.
Ja som mala takisto zvysene nk bunky, riskli sme ivf bez intralipidov. Mna odradila casova narocnost, pri praci sa mi to jednoducho nedalo. ivf vyslo na prvy pokus bez intralipidov, som v 29tt.

janickamalicka1988
autor
18. feb 2022

@valentina12345 jej to je krasne citat, ze sa niekomu s podobnym problemom podarilo otehotniet 🙂 zatial som nezistovala, kde by mi tie intralipidy davali, ci len v Brne, kde planujeme IVF . To by sme sa strasne nachodili, kazde 2tyzdne do 18t.g- 3hodiny cestovania tam a 3hodiny nazad :( nezistovala si, ci sa nedaju tieto hodnoty NK nejako inak zlepsit? Vitaminy, zmena zivotospravy…? Dost som smutna ze musime ist na IvF a k tomu este dnes toto pribudlo, psychike to veru nepomohlo :(

valentina12345
18. feb 2022

@janickamalicka1988 verim ze aj vam sa podari, budem velmi drzat palce🤞
skus tuto skupinu, baby tam maju skusenosti, tak urcite poradia

janickamalicka1988
autor
18. feb 2022

@valentina12345 ty si poklad! dakujem, o takej skupine som vobec nevedela. Dakujem, aj tebe prajem, nech to dotiahnete do stastneho vitazneho konca 🙂

matus7030
19. feb 2022

@janickamalicka1988 neviem odkiaľ presne si, ale intralipidy dávajú aj v Nitre na repro- imunológii.

lienka_9
19. feb 2022

Ahoj ja som mala tiež vyššie NK bunky 27%.... Dva roky sme sa prirodzene snažili a nič a teraz nám vyšlo 1 ivf samozrejme aj s Intralipidami...ale ja som mala predpísané aj nazaciatku cykly aj týždeň pred aj týždeň po...a teraz každé 2 týždne zatiaľ do 13tt

janickamalicka1988
autor
19. feb 2022

@lienka_9 takze bez intralipidov si IVF ani neskusala? My sme momentalne z MT a neviem, kde vsade intralipidy davaju. Sme objednani do Brna na IVF, rozmyslam, ze mozno aj v Ostrave kde maju pobocku by mi ich mohli davat, maju to v cenniku. Chcela som si o tychto nk bunkach nieco nastudovat, zatial je to cela veda.

lienka_9
19. feb 2022

@janickamalicka1988 ja chodím do Reprofitu v brne a tam ich nepodavaju.. Ja som bola na prvej infuzii v nr a ostatné mi pichá známa 🙂 len ich je na predpis ťažko zohnať, muž musel ísť preto do nr

lienka_9
19. feb 2022

@janickamalicka1988 nie neskúšali, my sme mali problém otehotnieť, vysoké amh takže pochybujem že bez ivf by to išlo

krisbar
19. feb 2022

A neodporucali ti medrol? Ja som intralipidy mala sz ked som bola tehotna. A prislo mi to zbytocne...skor tie hladiny treba upravit.

zuzzi18
20. feb 2022

@janickamalicka1988 spytaj sa Dr, aky je dovod, preco Vas na IVF posielaju, podla mna nejaky dovod mat budu. Zaroven este je dobre mat vysetrenu endokrinologiu a hematologiu, tam sa moze najst dovod ze si este prirodzene neotehotnela. Osobne si myslim, ze NK bunky v krvi to nie sú. To doposial nebolo dokazane, ze by sposobovali neplodnost. Skor potom NK bunky ktore sa nachadzaju priamo v maternici to mozu sposobovat. Ich pritomnost sa zistuje biopsiou endometria (ambulantny chvilkovy bezbolestny zakrok) ale skor sa to robi uz po neuspesnych IVF pokusoch. Mne to robili hned po prvom neuspesnom. Pri imunologii je skor dolezite, ci nemas zvysene embryotoxicke cytokiny alebo netvoris protilatky proti partnerovym spermiam. To pokial mas ok vo vysledkoch, tak je dobre 🙂 Drzim palce nech to vyjde akoukolvek cestou!

janickamalicka1988
autor
23. feb 2022

@zuzzi18 muz ma 2% morfologiu takze preto nas hned poslali na IVF. Moja dr ked zistila ze ma muz zly spermiogram ani mi nechcela spravit ziadne vysetrenia. Ze vo mne chybu nevidi a ze mame ist hned do CAR. Tak sme si vybavili CAR Brno a ked nam mala podpisat papiere do poistovne, robila ofuky, ze preco Brno, preco nie SR. Ofuky teda robila aj ked som jej povedala, ze potrebujem hormonalny a genetiku kvoli CAR. Takze na nejake dalsie vysetrenia sa uz od nej asi nedostanem. Aj toto imuno som ju presvedcila ze potrebujeme do CAR. Cytokiny mi vysli v poriadku, aj vsetky protilatky mam v norme. Ale tiez som citala ze tieto zvysene Nk bunky nemusia robit problemy pokial to nie su NK bunky z maternice.

eetynka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz