Máme absolvovať mimotelové oplodnenie?

kuki23
2. jan 2014

S manželom sa snažíme o dieťa 3 roky. 4x sme boli na IUI a neúspešne. Nevieme čo ďalej. Máme ísť na IVF-bojím sa toho, čo to obnáša- dopovanie hormónmi, pichanie injekcií, odoberanie vajíčok v narkóze, vkladanie embrya, mrazenie...
Koľko vajíčok sa odoberá? Koľko embryí sa vkladá?
Môžeme si samy určit, koľko vajíčok chceme odobrať- napr. len 5 a že nechceme žiadne mrazenie?
ďakujem 😒

awalancha3
2. jan 2014

su tu viacere specialne diskusie na tuto temu....... 😉

trulinka
2. jan 2014

@kuki23
ahoj, ja som po svojom prvom IVF, predtym som mala 3 neuspesne IUI. Ja som sa tiez najprv bala, co to vsetko obnasa a hlavne nebolo mi po voli, to pichanie tych injekcii, ale uplne v pohode som to zvladla. Dobre som zareagovala na hormony, tak sa mi vytvorilo 25 vajicok, vsetky mi vybrali, oplodnit sa podarilo 15, z toho 3 pomocou metody ICSI - cize priamo oni vybrali spermiu a vstriekli ju do vajicka. Vlozili mi 1 embryjko, ktore sa zatial pekne vyvija a rastie v brusku, snad to aj dobojujem do uspesneho konca. Zamrazenych mame este 6 embryjok...
Tak odobrat ti musia zrejme vsetky vajicka z tela, ale kolko embryi si chces dat vlozit, je na tebe. Mne aj odporucili dat si len 1 vlozit. A to ci chcete nejake zamrazit, sa tiez rozhodujes ty s manzelom...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre