Magnetická selekcia spermií verzus fyziologická intracytoplazmatická injekcia spermie

narciska3
29. sep 2016

Ahojte snažilky, prosím, chcela by som sa spýtať, aký je rozdiel medzi MACS a PICSI. Chápem správne, že MACS odfiltruje čerstvé, nedozreté spermie, zatiaľ čo PICSI odfiltruje aj spermie s genetickou vadou? Ďakujem.

xxxxxnnnnn
29. sep 2016

PICSI (fyziologická intracytoplazmatická injekcia spermie). PICSI je modifikovaná metóda ICSI oplodnenia, pri ktorej sa k oplodneniu vajíčka používajú iba zrelé spermie. U zrelých spermií je výrazne nižší výskyt chromozomálnych anomálií, čo znižuje riziko potratov.

MACS® - Magnetická selekcia spermií - Táto technika slúži na odseparovanie poškodených foriem (apoptotických, s fragmentovanou DNA) spermií od zdravých. Poškodené formy spermií sa označia pomocou magnetických nanočastíc, ktoré sú následne pomocou pôsobenia magnetického pola vychytávané zo vzorky.
Využitie tejto metódy sa odporúča v prípadoch horších parametrov spermiogramu, opakovaných zlyhaniach implantácie embryí, zastavenia vývoja embryí ešte pred embryotransferom a nevysvetliteľnej neplodnosti.

narciska3
autor
29. sep 2016

@xxxxxnnnnn Ďakujem. Z cytogenetiky mi opakovane vyšiel zle deliaci sa chromozon, čo bolo príčinou tehotenskej straty. Snažím sa teraz pochopiť, že ktorá metoda je pre mňa teda vhodnejšia. Znamená to že PISCI?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre