Má sa Utrogestan užívať perorálne alebo vaginálne?

kominar
31. jan 2016

Má sa užívať perorálne alebo vaginálne ? Pred KET. Ďakujem

motycka84
31. jan 2016

@kominar Vaginálne. Len v deň vkladu ráno sa podáva perorálne, o prvej dávke po vklade sa poraď s lekárom. Ak nie si na PN, ale chodíš normálne do práce, tak niekedy užívajú dievčatá druhú dennú dávku perorálne, ale to sa neodporúča (len zabrániš "vytečeniu", keďže si nemôžeš ľahnúť a vyložiť nohy). Inak na vaginálne užívanie mi poradili kúpiť si jednotabletkový Canesten - k nemu je taký aplikátor, že akurát na dva utroše ... ale najlepší spôsob si musíš nájsť sama. Mne ten aplikátor tak úplne nevyhovoval.

koka231
31. jan 2016

Aplikator ani mne nevyhovuje zacalo ma dole.trosku stipat asi som si poranila nieco dole tak som zacala utros zapijat a nieje mi nic z neho

kominar
autor
31. jan 2016

@motycka84 Ahoj ja mám užívať 3x2 preto neviem či perorálne alebo vaginálne . V iskare keď som bola tak povedali vaginálne v gyn fiv len 3x2 užiť ale nepovedali ako, preto sa pýtam . Som PN

motycka84
1. feb 2016

@kominar určite vaginálne - tak sa dostane najviac účinnej látky presne tam, kde je potrebná. Jediná zmena je tesne pred KET. Inak - presné užívanie by si mala mať aj v materiáloch, čo Ti v GF dali

kominar
autor
1. feb 2016

@motycka84 Ahoj moja .
GF v protokole je uvedené Utrogestan 100mg tablety -užívať 3x2 tablety denne od 14 md .V Iscare to bolo v protokole presne uvedené tak povediac polopate. Ďakujem budem užívať vaginálne. Ďakujem

lucianemcova
2. feb 2016

Snazilky mam zvysny utrogestan a estrimax na predaj.

elanor
2. feb 2016

vaginalne, v den transferu zapit, potom zase vaginalne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre