Letrozol a folikuly

5. apr 2024

Ahojte chcela by som sa spýtať aké máte skúsenosti s tymto liekom ...ja som ho brala pred IUI od tretieho do siedmeho dňa cyklu IUI bolo na 12 deň cyklu bohužiaľ nevyšlo, po konzultácii v centre sme sa rozhodli vyskúšať druhýkrát IUI s tým že opäť keed príde menštruácia od 3-7 dňa brat tabletky aj som ich brala dnes som mala mať kontrolu v centre a naplánovať zákrok avšak ráno som bola u svojej dr na prehliadke a povedala mi že mám folikul o veľkosti 23 mm - pričom dvakrát sa spýtala na termín poslednej MS ...volala som do centra že vraj chodiť ani nemám že by to naplánovať nestihli máme sa snažiť doma a potom zavolať ...som veľmi sklamaná že nám IUI nevyšlo ...snažíme sa už 4 roky ...takže tomu šance tento mesiac nedávam ...len mi je záhadou ako môže byť na 9DC už tak veľký folikul a v podstate ovulácia ...máte niekto skúsenosti s tým že vám letrozol takto "skrátil" cyklus ?

hatalka_11
5. apr 2024

Ahoj... v januari som brala letrozol od 4dc 5dni... vtedy mi narastol folikul 21mm (12dc) mali sme planovany styk... nevyslo to... a teraz v marci tiez som uzivala letrozol od 4dc.. a kontrolu som mala 11dc .. boli 2 folikuly .. 13mm a 14mm... kazali mi prist na kontrolu este v pondelok 15dc.. folikul sa jeden nezmenil ostal 13mm a druhy dorastol na 20mm .. a v ten den mi urobili aj iui... zial tiez nevyslo a chystame sa tento mesiac na dalsie iui... len cakam ms.. cize mne letrozol nerozhadzal cyklus 🙂

hatalka_11
5. apr 2024

Ale je pravda, ze ja mam dlhsie cykly 30-32dni

barju
5. apr 2024

Ja som mala 35 cyklus ovulácia na 18 deň a s letrozolom iba 27/28 a ovulaciu na 12 den. my sme boli na 6 IUI . 2. Vyšlo,ale skončilo potratom.

autor
5. apr 2024

@barju mrzí ma že to nedopadlo dobre....akože ja mám cyklus 25 dni...ak na 9 DC bola ovulácia tak sa obávam že to bude ešte kratší cyklus....nečakám že by to teraz vyšlo skôr ma mrzí že tie lieky sú taký bordel a brala som ich zbytočne ...

autor
5. apr 2024

@hatalka_11 budem ti držať palce aby to tentokrát vyšlo 🙂...naše prvé iui ktoré nevyšlo bolo asi tiež s folikulom okolo 21-22 mm...dúfala som že tentokrát to snáď vyjde...a bohužiaľ...ani sme sa k tomu nedostali

hatalka_11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hatalka_11
5. apr 2024

Ďakujem krásne 🤗 ... aj ja tebe držím veľmi pršteky nech sa Vám zadarí aj bez iui tento mesiac 🤞✊... a nech čím skôr si nájdeš na teste 2 // 🤩 my sa už tiež dlho snažíme a už nie som najmladšia tak verím, že raz si tie 2 vysnívané // nájdem aj ja 💗

barju
6. apr 2024

Ďakujem,my sme sa vzhľadom na neuspesnost IUI posunuli k IVF a to sú dávky hormónov, ktorých som sa bála, čo tam nejaký letrozol. Držím palce nech sa k IVF nedostaneš. Ale čo človek neurobí preto, aby mal dieťa že áno

autor
6. apr 2024

@barju máš pravdu ...pre dieťa je človek schopný obetovať aj vlastné zdravie ...neviem ako to u nás bude a úspešnosťou ...ale asi tiež biedne keďže už raz to nevyšlo a teraz sme Sabo tomu ani nedostali 🤦

barju
6. apr 2024

Do tretice všetko najlepšie, už vedia ako reagujes na letrozol a prispôsobia plánovanie IUI tomu. Takže to budú vedieť načasovať. Ono úspešnosť IUI je len 12 % , takže treba veriť že to vyjde ale nebyť sklamaní keď nie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre