Kto je po IUI?

7kristina7
9. aug 2021

Ahojte, je tu niekto kto je po IUI ? ☺️

7lenka11
9. aug 2021

mňa to čaká tento mesiac, ak všetko pôjde dobre 🙂

rybka1985
9. aug 2021

@7kristina7 mna caka tiez tento mesiac

marinecka95
9. aug 2021

Ako dlho prosím trvá od rozhodnutia ísť na IUI a samotného zákroku?

hederamonstera
9. aug 2021

Ja✋🏻

7kristina7
autor
9. aug 2021

@marinecka95 ahoj nam to v iscare v Ba trvalo cca dva mesiace lebo konkretne nasa pani doktorka ktora nas ma nastarosti je tam len raz za tyzden takze to trvalo cele dlhsie, no a somozrejme najprv sme prisli roznymi vysetreniami az potom sme uz isli konkretne na IUI

7kristina7
autor
9. aug 2021

@hederamonstera ahoj ☺️ A kolko si po ? Ja som dnes 10ty den po, v piatok 13tejo 🙏🏻 Mam ist na krv ale bojim sa dalsieho sklamania aj ked snazim sa teda mysliet pozitivne

7kristina7
autor
9. aug 2021

@rybka1985 tak drzim palce 🙏🏻🍀

7kristina7
autor
9. aug 2021

@7lenka11 tak drzim palce aby to vyslo 🙏🏻🍀😊

7kristina7
autor
9. aug 2021

Popripade je tu aj niekto kro mal uspesnu IUI? Cakali ste na krv alebo ste robili aj teho test ?

hederamonstera
9. aug 2021

@7kristina7 ja som uz 3 mesiace po😁 uspesne 🙂 drzim moc moc palce
Cakala som na krv, negativnych testov som uz mala po krk

A tiez sme boli v iscare v ba

7lenka11
9. aug 2021

@marinecka95 my sme boli v Iscare na vstupnom vysetreni v maji + komplexne testy.. chceli sme zacat s procesom v juni, ale boli sme s muzom na ockovani proti Covid, tak nam odporucili pockat, aby ubehli aspon 2 tyzdne od druhej davky.. a v juli sme to skusili doma za pomoci duphastonu, letrozolu a ovitrellu, no nevyslo.. kedze sa snazime viac ako 2 roku, ideme prvy raz na IUI o dva tyzdne, ak nam budu hviezdy priat 🙂🙂

marinecka95
9. aug 2021

@7lenka11 ďakujem za odpoveď. Tie komplexné testy ste absolvovali v Iscare alebo niekde mimo?

esmee3
9. aug 2021

@7lenka11 ahoj, môžem sa spýtať aké testy Vám robili? My sme zatiaľ boli na jednej návšteve kde brali krv, ovitrelle, no cyklus nevyšiel tak ideme v stredu muž na spermiogram a ja na hormonálny profil. Akurát neviem čo potom ďalej mám čakať 😄

7kristina7
autor
9. aug 2021

mne hned brali krv ci nevyzvara moje telo protilatky voci embriu alebo voci spermiam, potom som mala normalne stery ako pri gynek. prehliadle a potom este som mala vysetrenie prechodu vajecnikov. Partnerpvi brali len spermiogram kde zistili zoospermiu co je ze niektore spermie nemajus pravny tvar. Takze nam odporusili najprv skusit IUI kde jeho spermie precistili a tie spravne dali do mna 🙏🏻🍀👶🏻
Tak v piatok 13teho zistime podla krvi ci sa to podarilo. Dufam ze ano, snazime sa uz tri roky

marinecka95
9. aug 2021

@7kristina7 takže je to celkom rýchly proces. Ja som sa už odhodlala navštíviť CAR keďže sa nám takmer 3 roky nedarí, príčina neznáma takže dúfam že IUI bude pre nás výhrou 🙂

7kristina7
autor
9. aug 2021

@marinecka95 musis verit ze ano ☺️ Vraj strasne vela rpbi hlava, ja som osobne clovek ktory sa nevie od tychto veci odreagovat a nech robim co robim stale na to myslim

7kristina7
autor
9. aug 2021

@marinecka95 nam to rpbili prismo tam v Iscare

marinecka95
9. aug 2021

@7kristina7 super, spermiogram sme absolvovali v GYN-FIV ale Iscare máme bližšie (1.5h). Spokojnosť ?

esmee3
9. aug 2021

@7kristina7 no super, aj my tak, len ja nechcem tu priechodnosť vaječníkov 😅 tak som zvedavá čo nám povedia 🙈

marinecka95
9. aug 2021

@7kristina7 no ja mám občas obdobia že kašlem na všetko (ale v hlave to kdesi stále je) nech mi hovorí každý kto chce, z hlavy to úplne nepustí nikto. Bola som na tom celkom fajn kým sme v juni nedostali ranu - potrat na začiatku 8tt. Odvtedy sa strašne sledujem a nemám nervy a ani sily na opätovné putovanie po lekároch a aj tak mám pocit, ze nič neriešia. V CAR nám hádam pomôžu 🙏

7lenka11
9. aug 2021

@marinecka95 ano, v Iscare v BA
Muz tam mal spermiogram. Mne robili hormonalny profil, zakladnu repro imunologii, hematologiu, test na sexualne prenosne ochorenia, inzulinovu rezistenciu, stitnu zlazu a pod. Odporucam dat si urobit testy. My sme sa spoliehali, ze sme ok a tieto testy nam to vyvratili. Ale aspon vieme, na com sme a kde mohol byt problem neuspechu.. 😊

7lenka11
9. aug 2021

@esmee3 muz tam mal tiez spg.. mne robili hormonalny profil, hematologiu, zakladnu repro imunologiu, inzulinovu rezistenciu, stitnu zlazu, stery.. a sme radi, ze sme tam sli, odhalilo nam to veci, o ktorych sme nevedeli

marinecka95
9. aug 2021

@7lenka11 presne o toto mi ide, aby sme aspoň vedeli čo tomu brani. Lekári si ma pohadzujú ako horúci zemiak a za tie takmer 3 roky neurobili nič navyše. Stále dookola sono, folikulometria, duphaston, hormonálny profil a … niečo nemám celkom Ok ale to by nemal byť podľa slov lekárov dôvod preco sa nám nedarí. Ale viac nepátrajú - medzi dverami ma vítajú slovami - stále nič? 🤔 “veľmi príjemné”…
Som odhodlaná navštíviť CAR a riešiť to ihneď.
Ešte sa chcem opýtať - ako často ste museli chodiť do CAR kvôli vyšetreniam atď? Pýtam sa preto, keďže to máme 1.5 hodiny od bydliska. Ďakujem

7lenka11
9. aug 2021

@marinecka95 my sme boli na jednom odbere a ja neskor (myslim na 12. den cyklu) aj na sone.. potom som cakala asi tri tyzdne na vsetky vysledky krvi.. lekarka mi hned po ich vyhodnoteni zavolala, ze mam vysoke TSH /stitna zlaza/ a AMH.. nemusela som cakat na ziadnu konzultaciu, ani nic podobne.. proste necakala a zavolala mi, co treba hned riesit

marinecka95
9. aug 2021

@7lenka11 skvelé 🙂 a smiem sa ešte opýtať koľko vás približne IUI vyšlo?

dominika8590
9. aug 2021

@7kristina7 Ahoj ☺️aj ja som bola v heliose, na priefukoch, inseminacii, jeden cyklus sme mali ivf dlhý protokol, potom sme skúsili aj krátky protokol. Vtedy som aj otehotnela, ale bohužiaľ aj potratila. Potom sme to nehali tak v septembri 2020 som si dala pauzu lebo toto všetko sa ťahalo dva roky ☺️ tak oddych. Teraz som síce zázrakom tehotná, ale ak máte otázky rada poradím, viem ale to je, čakala som 7 rokov a ešte to mám celkom čerstvé 😁

7kristina7
autor
9. aug 2021

@dominika8590 tak to ti velmi gratulujem 🙏🏻🍀👶🏻☺️😘 ja velmi dufam ze to vyjde a ze v piatok mi povedia najkrajsiu spravu v zivote ale bojim sa opaku a neviem ci potom mame skusit IUI este druhi krat alebo ist rovno na IVF

7kristina7
autor
9. aug 2021

@marinecka95 nas 150€ Ale este plus lieky predtym tak cca dokopy asi 200€

marinecka95
9. aug 2021

@7kristina7 to už prosím ťa uvádzaš aj s tými vyšetreniami?

esmee3
9. aug 2021

@7kristina7 ja by som nevydržala čakať do piatku 😄 už v stredu by som robila test 😄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre