Krvácanie po embryotransfere

tamburetka
6. apr 2012

Ahojte. Zaujímajú ma vaše názory a skúsenosti, podeľte sa prosím o ne. 22.3. som bola na embryotransfere po IVF, prvý týžden po vložení som začala mať akoby tehotenské príznaky, naliali sa mi prsia, boli veľmi bolestivé, bruško vyduté, vôbec som nemala chuť do jedla. na další týžden mi všetky tieto príznaky akoby odozneli. včera, t. j. 5.4. som bola na teste HCG, výsledok bol neistý, mala som hranicu 9,49 z 10, idem v utorok na opätovný test. akurát včera poobede som začala krvácať akoby sa mi spúšťali krámy. najskôr to bol len slabý výtokový fliačik, potom to už silnelo, aj bolesti sa pridružili. dnes mám už viacmenej akoby klasický krámový stav. v Iscare tvrdia že aj ked žena menštruuje môže byť stále tehotná...ale ja teda neviem...krámy som mala dostať 31.3, prišli o 6 dní neskôr.
napíšte aké sú vaše skúsenosti, prípadne ked niektorá prešla niečim podobným ako ja,aký bol výsledok alebo tak. ja som skôr praktický človek, mne to akosi nejde dokopy, ale viem že môže to byť aj tak. len teda fakt neviem...napíšte

strapulienka
6. apr 2012

@tamburetka ahoj, ja som prežila niečo podobné, tiež tehotenské príznaky, potom akoby odozneli, dokonca som ani nekrvácala, po 13 dňoch po vklade som bola na Hcg, mala som hraničné hodnoty, objednali ma o pár dní znova na krv, ale po 2 dnoch som začala slabo krvácať, potom viac a viac a nakoniec keď som šla na krv nič tam nebolo, aj tehu test keď som si robila, zrazu druhá čiarka zmizla, je to zvláštne ako môže to takto skončiť, ale ja si vravím, že radšej na začiatku, ako neskôr - uvidíš ako dopadneš veľmi ti držím palce, možno to bude u teba inak 😉 😉
ako dlho sa snažíš o dieťatko a koľko et-ou, ket-ou si podstúpila???

tamburetka
autor
6. apr 2012

@strapulienka ahoj. no presne, takmer úplne presne ten istý priebeh ako u mňa. ja sa tiež tak isto pýtam, čo sa stalo a prečo a nechápem. stále sme si s mužom hovorili, aj všetci čo to s nami prežívali, že sme predsa zdraví, iný problém nemáme /ja mám neprechodné vajcovody/, že to sa určite musí podariť. a vidíš...tiež tomu vôbec nerozumiem a nie som v tomto smere moc optimistická že v utorok bude krvný test stále HCG pozitívny. krvácanie je už krvácanie, aj ked niektoré kočky tu na fore písali že špinenie tiež môže súvisieť s tehotenstvom.
ja som bola na IVF prvýkrát, vkladali mi 2 embrya. som z toho celého veľmi rozladená... 😒

nitrankanr
6. apr 2012

@tamburetka to bol aky test HCG so stupnicou do 10? Mohlo to byt mimomaternicove. Tehotenske priznaky si preto mohla mat, to vsetko robia hormony.

tamburetka
autor
6. apr 2012

@nitrankanr ahoj. to nebolo že do 10 max, len v iscare považujú ženu za tehotnú pri hodnote 10, ja som mala 9,49. asi som to zle napísala hore.to ako myslíš že mimomaternicove??? takže som kvazi nebola tehotná? a to ked by aj bolo mimomaternicove, nie je to teraz nebezpečné?

nitrankanr
6. apr 2012

@tamburetka ja nie som lekar. Vajicko sa nezavrta v maternici, ale ide dalaj do vajcovodu. Test moze ukazovat //, lebo vlastne su zvysene hodnoty HCG aj krv moze byt pozitivna, ale ono potom same odide. Pozerala som, ze na 14.den ma byt HCG 3-400, no v utorok budes mudrejsia. Ked uz normalne krvacas, tak asi je to negativne. ☹

gelinka75
6. apr 2012

@nitrankanr az nato, ze ak sa uchyti vo vajcovode tak neodide, lebo tam sa nezlupuje vystelka, takze to musia operacne, zial je to tak 😉 ale neviem naco tu rozoberate mimomaternicove, ja som mala pri mimomaternicovom HCG okolo 400 potom okolo 600 ale to uz som krvacala, ja si myslim, ze sa kludne moze chytit embryjko zacat vytvarat hcg, ale potom dojde k niecomu a nepokracuje vo vyvine preto take nizke HCG a potom sa odplavi prec s vystelkou ☹

bettypo
6. apr 2012

Ahojte, zbytočne sa tu strašíte mimoternicovým podľa mňa. V prevažnej väčšine prípadov nízke hcg v testovací deň neveští nič dobré. 😔 Aspoň u mňa to tak bolo

nitrankanr
6. apr 2012

@tamburetka tak uz ti to gelinka vysvetlila.

tamburetka
autor
6. apr 2012

ahojte. ja mám teraz kopu otázok, lebo si to neviem akosi vysvetliť, čo sa vlastne stalo, aj ked tiež viem že poriadnu odpoved mi asi nikto nedá... je to asi všetko hra prírody...akurát trochu neférová 😒 len mi nie je jasne, ked sa aj uchytilo, prečo sa prestane vyvíjať, určite to je podmienené nejakými dôvodmi? ale akými? máte s tým nejakú skúsenosť?

gelinka75
6. apr 2012

@tamburetka no to ti asi nikto nevysvetli, su veci medzi nebom a zemou, zial stat sa moze hocico, aj pri normalnom pocati, casto embryjko odide a zena o tom nevie, lebo dostane menzes mozno aj oneskorene ☹ co sa tyka ivf tam manipuluju s embryjkami a akokolvek sa snazia vytvorit im dokonale prostredie, podla mna nikdy to nie je uplne take ako v tele matky bez zasahov, moznosti je vela preco sa plodik nevyvija, od manipulacie po rozne choroby, ale to by lekar mal navrhnut nejake geneticke vysetrenie alebo co, ved sa popytaj lekara nato 😉

tamburetka
autor
6. apr 2012

@gelinka75 inak ja som presne toho názoru ako si Ty napísala, že takto umelo to je také čudné...ja som to tvrdila po celú dobu stimulácie a proste po celú túto tortúru, ktorou si veľa žien musí prejsť. ja by som dala všetko za to keby som mohla otehotnieť prirodzene...moja diagnoza je neprechodne vajcovody, tak s tým sa asi veľa robiť nedá...aj ked počula som aj o takých ktorým sa to podarilo napriek tomu, proste zasiahla vyššia moc? 😉 som zvedava čo povedia po dalšom teste krvi a ked zistia že krvácam, aké bude ich vysvetlenie, na začiatku mi tvrdili že u mna by nemal byť žiaden problém. viem že isté nie je nič a nikto mi nič nezaručí,ale vieš asi sama, ako to je...

kveta
6. apr 2012

@tamburetka ja som toto zazila, bola som chvilku tehu.. Pointa: partner mal geneticku poruchu spermii, takze mebria boli neschopne zivota a po par dnoch to vzdavali.. Btw mam dieta prirodenou cestou napriek nepriechodnym vajcovodom /potvrdene laparoskopicky/. Dufam, ze Ta postretne taky zazrak tiez...

tamburetka
autor
6. apr 2012

@kveta Ahoj. to vážne??? podarilo sa ti pri tejto diagnoze? to je super!!!!! mne robili tiež laparku, kde mi toto zistili min. rok v novembri a taaaak strašne som chcela aby nám to potom vyšlo. možno sme mali viac skúšať a nie sa hned po pár mesiacoch vrhnúť na umele. ja už fakt neviem. moje telo celkovo nespolupracovalo s celým týmto procesom, nereagovalo dobre na hormony, furt som mala nejaký problem. nakoniec som podstúpila všetko...a takýto výsledok. ale táto správa od teba ma nesmierne vnútorne nakopla...dakujem moc za ňu 🙂

tamburetka
autor
6. apr 2012

@pink_lady dakujem za info na odkazy, určite kuknem. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre