KET alebo ET cez vianočné sviatky

tinna1308
30. dec 2021

Ahojte , pridáte sa Tie čo boli na transfere cez vianočné sviatky?
Ja 28.12. Vklad😉 nech sa trosku povzbudíme a odovzdáme si skúsenosti 😉

karolinka82
2. jan 2022

Ahoj, pozerám, že zatiaľ nikto neprispel. Ja som bola na ET ešte pred sviatkami 12.12. a teda vyšiel mi pozitívny tehotenský test. Mali sme krásny vianočný 🎁 Stihla som už prvú prehliadku u lekára, HCG bolo potvrdené aj z krvi 🙂 na sone ešte nebolo nič vidieť a ďalšiu kontrolu mi dali až o dva týždne. Príde mi to ako celá večnosť čakať na ďalšiu kontrolu😕

tinna1308
autor
2. jan 2022

@karolinka82 ahojky Vítam Ťa v skupinke 😁, akosi sa fakt nikto neozyva😉
Gratulujem Ti a držím palčeky , nech len rastie a je zdravucke🙏❤️🍀
Dostali ste krásny darček.
A kolky to bol tvoj transfer, či prvý ?

karolinka82
2. jan 2022

@tinna1308 ďakujem, že si sa ozvala 🙂bolo to moje 5.IVF a aj 5. transfer a ty ?

tinna1308
autor
2. jan 2022

@karolinka82 ja 5transfer a týmto končím aj 2IVF .
Tak toho máš tiež dosť za sebou. 😔 Chápem to…a teším sa s Tebou, že aj HCG bolo potvrdené.
Teraz ešte srdiečko 🙏 a bude dobre.
To čakanie je neskutočné, ty čakáš na ultrazvuk , ja na test, či vlastne to vyšlo. Už neviem , čo mám robiť lepšie , aby konečne sa to podarilo. Prešli sme si všetkými vyšetreniami a všetko ok , nechápem to 🙈 no stále verím 🙏❤️
Kedy máš druhu kontrolu? Ja idem na prvú krv 11.1. 😉

karolinka82
2. jan 2022

No máme toho za sebou dosť. 3 roky sme sa pokúšali prirodzene a ďalšieho 2,5 roka cez IVF. My máme tiež všetky možné aj nemožné vyšetrenia za sebou a v podstate pravú príčinu, prečo sa nedarí, nezistili. Mám 39 rokov, aj preto sme sa to už rozhodli riešiť v ČR. Ďalšiu kontrolu mám u svojho gynekológa 17.1., tak verím, že všetko bude OK 🙏 Povedala som si, že urobím pre to maximum, preto som si 1.krát po transfere zobrala aj dovolenku až do ďalšej kontroly. A ako sa zatiaľ cítiš ? Plánuješ aj testovať ?

tinna1308
autor
3. jan 2022

@karolinka82 tak na tom sme podobne, ja som s manželom už 16rokov vôbec asi cca 13r bez antikonc. 9rokmi potrat v 9tt musela som ísť aj na zákrok a od vtedy nič 😔 umelé oplodnenie riešime už 5 rokov najprv 7krat IUI a potom postupne IVF. Jedine po tých rokoch predchádzajúci KET biochemické ale nič viac za tie roky. Bojujem a tiež som si povedala, že spravím všetko preto, lebo nechápem , všetko ok a nedarí sa. Preto aj ja som di povedala, že keď toto už nevyjde, tak ideme do Brna. Veľa ľudí odporúča 👍 Ja som tiež doma, nestojí mi nespravím preto všetko kvôli práci a aby potom má to mrzelo.
Neboj, si na dobrej ceste, hlavne musíme myslieť pozitívne 😉 určite na kontrole už budeš počuť srdiečko❤️ Určite🙏. Chcem sa testovať , no ešte je to asi skoro dnes 6den po KET no pripadá mi to ako cela vecnosť ako aj Tebe 🙈
A kde chodíte v Brne do centra nech si dám poradiť ? Aké vitamíny si od začiatku užívala a aj hormóny?
Som rada, že si mám s kým takto napísať v tejto dobr 🌟

karolinka82
3. jan 2022

@tinna1308 my sme chodili 1,5 roka do ISCARE v BA. Tam sme aj vyčerpali všetky 3 možnosti cez poisťovňu. Potom sme prešli do menšieho CAR v BA, Repromedica. Tam nám to vyšlo na 1.krát v 7/2021, ale žiaľ nedopadlo to dobre a ja som začiatkom septembra potratila. HCG rástlo, ale embryo nebolo vidieť, čiže anembryomola. Po tejto skúsenosti a aj vzhľadom na vek som si povedala, že už chcem ísť len k nejakému fakt top lekárovi. Pôvodne sme chceli ísť do Brna, ale nakoniec nám bol doporučený Dr.Macháč. On momentálne pracuje v IVF Clinic Olomouc, takže my chodíme tam. Vraj spoluzakladal to centrum Reprofit v Brne, ktoré si baby asi tak najviac chvália. Hovorí sa o ňom, že je topka v celej ČR a SR a chodia k nemu úplne beznádejné prípady. Za tých 5 rokov som užívala ja aj manžel nespočetné množstvo vitamínov, ale v poslednom roku Inofolic combi, na ktoré mi však Dr.Macháč povedal, že je to len marketing a mám sa na to vykašlať. Tak som ich už len doužívala. Čo sa týka hormónov, ja užívam dlhodobo iba L-thyroxin, kvôli štítnej žľaze.
Ja som sa testovala na 5.deň, samozrejme bolo to skoro, test biely, aj tak ma to úplne zobralo a preplakala som pol dňa. No už na 6-7 deň som začala mať zvláštne pocity v podbrušku, ktoré boli podobné ako vtedy v lete, tak ma to už nejak povzbudilo, urobila som si test na 8.deň a už tam bola slabučká čiarka. Ideálne je však testovať tak na 10.deň, to už test ukáže, i keď v niektorých prípadoch ešte nemusí...
Snažím sa myslieť pozitívne a v duchu si hovorím ,,budeme mať zdravé a silné dieťatko,, ❤

tinna1308
autor
4. jan 2022

@karolinka82 dobre ranko, neboj sa mysli pozitívne a verím, že je to na správnej, ceste a o pár mesiacov sa budeš tešiť s prírastku . Moc ti to prajem 🙏❤️
Ja som si dnes ráno spravila test, síce na siedmy deň a ani náznak, upne biely😔 trosku som ostala smutná, lebo sama vieš , dúfame , že už tam bude aspoň náznak 😔 no stále verím 🙏 a dúfam v pozitívne pretože už po tom všetkom to aj Tebe musí vyjsť a verím , že aj mne😉
Niektoré píšu do fór, že už na 5ty deň majú slabú čiarku , preto som si hovorila, prečo ja niesom ta šťastná …, nič ideme ďalej deň po dni. 🙏❤️ A ty sa ako cítiš?
A ani žiadne vitamíny neješ? Ani hormóny , okrem toho na štítnu žľazu? Už sa aj ja mysľou pripravujem, že idem asi do tých Čiech, lebo nemám žiadne ani pocity ako ty napr: v podbrušku alebo príznaky. 😉

karolinka82
4. jan 2022

@tinna1308 ahoj, presne tak, treba stále veriť a dúfať, hoci je to extrémne náročné a dokáže to pochopiť len ten, kto si tým prechádza alebo prešiel...Prípadne skús testovať o dva dni...Ja som v pohode, myslím na to, čo sa tam dole deje 🙂, príznakov mám viacero, priebežne si kontrolujem prsia, či stále bolia 🙈 z vitamínov si teraz dávam Femibion a z hormónov užívam Progestanelle a Estrofem + si pichám Fraxiparine...
Ďakujem za tvoje povzbudivé slová a držím aj ja tebe veľmi palce, aby vám to vyšlo ❤

tinna1308
autor
7. jan 2022

@karolinka82
tinna1308

Dnes o 07:14

… Ahojky, tak dnes som testovala 10 deň po KET a nič 😔 ani duch. Tak veľmi dúfam, no už postupne sa zmierujem s tým, že to nevyšlo 🥲. A tak dom tomu verila, že to vyjde po toľkých razoch a ešte aj som doma cely čas oddychujem nestresujem sa, tento čas som venovala len oddychu čítaniu žiadnej práci v robote a zatiaľ nič. 😔 ťažko sa mi ešte pozitívne mysli.
Moja , už aby som nestrácala čas pretože musím podstúpiť na novo IVF už nemáme zmrazené , ako postupovať? Najprv sa objednať alebo nejaké tlačiva si stiahnuť a vypísať? Ísť do reprofitu, či k MuDR. Machačkovi?
Keby aspoň po odbere mi ostalo viac blastocyt a nie jedna ako naposledy. 😔 som si myslela, že to na mna tak nedoľahne, bývam silná, no dnes ráno som si už aj porevala a stále mi je do revu, akási som precitlivena.🙈

krkavcia_mater
7. jan 2022

@tinna1308 Žienky, máte môj obdiv...

tinna1308
autor
7. jan 2022

@krkavcia_mater Ďakujeme…každá jedna keď si tým prejde , čo i len raz má obdiv. Tí, čo si to neprešli nevedia o com to je.😉

karolinka82
7. jan 2022

@tinna1308 ahojky, už som na teba myslela, že ako sa máš ? Ach, čo napísať. Po toľkých sklamaniach... Posielam ti virtuálne objatie, moja. Viem presne, čo prežívaš. Ja som to mala podobne. Po každom neúspechu som sa riadne vyrevala, držalo ma to ešte pár dní a potom sa začal proces obnovovania síl a energie do ďalšieho pokusu. Z tvojich riadkov je cítiť, že si silná žena a že to jednoducho nevzdáš. Tiež sme do ČR išli s nulovou ,,zásobou,, . Ja myslím, že si tam stačí zavolať a potrebné dokumenty ti už dajú oni na mieste. Ak rozmýšľaš aj nad Brnom, môžete sa objednať naraz v jeden deň do Brna, aj do Olomouca. My sme v Brne neboli vôbec, ani na konzultácii, takže k Brnu sa ti neviem vyjadriť. Uvidíte, aký pocit z toho budete mať a rozhodnete sa. Za seba radím Dr.Macháča v Olomouci, kde to nám vyšlo na 1.krát...klop klop klop...Ja som mala 1 zrelé vajko, z toho jedno 3-dňové embryjko, ktoré sa ujalo...Dr. Machač nerobieva pondelky a piatky, ale časovo nám vždy vedeli vyhovieť. Na 1. a 2. konzultácii sme boli u neho. Chcela som aby mi on nastavil stimulačný protokol a ďalšie kontroly som už absolvovala u iných lekárov. Ale tam sú všetci lekári v pohode.
Vieš, ja ani teraz nie som úplne kľudná, človek sa stále sleduje a myslí na to, či je tam dole všetko OK. Hovorím si, že budem kľudnejšia, keď už na kontrole uvidím bábätko aj s bijúcim ❤ Do tejto fázy sme sa ešte nikdy nedostali. Ale tým to rozhodne nekončí, lebo ten strach o bábätko tu už bude navždy - to je údel nás - žien - matiek...

tinna1308
autor
8. jan 2022

@karolinka82 ďakujem za povzbudenie 🤗 moc si to vážim 🙏 v pondelok si zavolám do Brna a uvidím. To môžem ísť aj na dve konzultácie? Nebude to vadiť ak sa nahodou nerozhodnem pre toho druhého?
V utorok idem na krv, no podľa mna zbytočne , ale splním si to ani dnes nič, čo už.
Viem čo pociťuješ, najprv veľká radosť, že máš // čiarky, potom že je HCG a následne začína strach po toľkých skúsenostiach , bude bit srdiečko, bude zdravé, čo ak …
Je to ťažké , no aj krásne obdobie.
Ty si tiež silná osôbka a určite už teraz To vyjde a budeš konečne plnohodnotne šťastná. Prajem Ti to moc a myslím na Teba pozitívne. 🙏❤️
Musíš si hovoriť, že všetko je v poriadku a konečne aj ty si zaslúžiš prežívať to krásne i keď v strachu , no nepopisatelne obdobie 💪
17.1. Ide na kontrolu a viem , že všetko bude tak ako má byt a srdiečko krásne bude bit 🙏🙏🙏
Ak mi aj bude niečo nejasne s CR a tlačivami a otázkami na zahr.IVF môžem sa tiež na Teba obrátiť? Aj iné otázočka?
A tvoj manžel jedol niečo na podporu spermií pred odberom? Respektíve keď ste sa pripravovali na IVF v CR? Už neviem čo užívať aj ja aj manžel. 🙈

karolinka82
8. jan 2022

@tinna1308 ahoj, veď to jedno CAR v ČR nemusí vedieť o tom, že zvažuješ aj iné CAR. My sme tlačivá na preplatenie na SK neriešili, lebo my sme mali už 5.IVF, čiže sme si všetko platili sami. Ale samozrejme, keby niečo, kľudne sa ozvi, budem len rada 🙂 My sme za tých 5 rokov už pojedli všeličo, od rôznych detoxikačných kúr, očistných nápojov, cez bylinné tinktúry, vitamínové tablety, užívali sme selen, vitamín E, koenzym Q10, ja som užívala probiotiká 🙂 ale teraz za posledné obdobie viacmenej všetko len na imunitu (kvôli korone), napr. Zinkorot, Vit.D, Vit.C. Ja som užívala niektoré vitamínové komplexy značky Advance. Môj manžel má však spermiogram dobrý, takže v podstate nič špeciálne na to nepotreboval. Veľmi vám držím palce 🙏

andyds
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janie7
18. dec 2022

@karolinka82 Ahojky, mohla by som ti napísať IP? Ja chodím do Brna, všetci sú tam skvelí, len môjmu Dr. už nieako dochádzajú riešenia😕 Rozmýšľam nad zmenou a zvažujem Mudr. Grossovú vs Mudr. Machača.

karolinka82
19. jan 2023

@janie7 ahojky, kľudne napíš 🙂

janie7
20. jan 2023

@karolinka82 Ahoj Karolínka, vďaka, že si sa ozvala, píšem IP😉

nikitata
29. jan 2023

@karolinka82 ahojky ako dopadlo sono? 🍀

karolinka82
18. feb 2023

@nikitata dopadlo veľmi dobre. Má už 5 mesiacov a spinká vedľa v izbičke 👶

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre