Kedy Vám klesla hodnota TSH po nasadení Euthyroxu pred KET?

zuzzi18
29. okt 2020

Ahojte, som po prvom neuspesnom vklade s darovanymi vajickami a zistili mi zvysenu hodnotu TSH (5,4). Protilatky mam v norme. Beriem šiesty týťdeň Euthyrox 50 celú tabletu denne. Prosím aké máte skúsenosti s úpravou hladiny TSH? Za ako dlho sa Vám hladina upravila? Cakám akurat na vysledky z krvi od endokrinologicky. Na KET mozem ist az ked bude hodnota okolo 2.

brana512
29. okt 2020

Ja keď som bola tehotná tiež mi vybehla hladina prišli mi na to v tretom mesiaci a odvtedy som chodila na endokrinologiu každý mesiac a za každým mesiac mi menil dávkovanie až som skončila na 75ké upravilo sa mi to asi až v ôsmom mesiaci, mala som to brat aj po narodení dcérky tak som to brala a musela som ju prestať kojiť po týždni lebo sa chudatko celá vyhadzala tak som tie tabletky vysadila a keď som išla na kontrolu tak sa doktor čudoval že sa s tým ešte nestretol aby sa tie hormóny upravili po vysadeni

sense
29. okt 2020

Keď som bola tehu tak mi to kontrolovali každý mesiac... Inak kontrola raz za rok ak upravuje dávku tak po 4-6tyzdnoch vždy kontrola ci je to v norme

zuzzi18
autor
29. okt 2020

ja ale neviem otehotnieť práve kvôli TSH tak zisťujem, kedy sa upraví..v tehotenstve už stúpa a treba to strážiť, to je iná situácia..

sense
29. okt 2020

@brana512 inak mne pred tehu zrovna zistili zníženú funkciu začala som na 25 počas tehu som prešla na 75....po tehu úplne bez, keď mala dcéra asi 2 roky som bola na prehliadke a začala opäť na 50, momentálne som na 100... Počas ďalšieho tehu som prešla na 125.potom MA a potom stačila zas 100

barus26
29. okt 2020

@zuzzi18 do 2 mesiacov som mala zo 7,3 1,12

zuzzi18
autor
29. okt 2020

@barus26 dakujem to je velmi pozitivna sprava pre mna 🙂 a aku davku si brala?

barus26
29. okt 2020

@zuzzi18 mesiac som brala 50tku a další mesiac 75tku 😊 tu beriem aj doteraz a momentálne som 31tt.. počas tehu sa mi krásne drží tsh, mám ho lepsie ako pred tehu, pod 1

zuzzi18
autor
29. okt 2020

@barus26 to je super a bola si na IVF alebo sa ti podarilo prirodzene otehotnieť? Hneď po tých dvoch mesiacoch si otehotnela?

barus26
29. okt 2020

@zuzzi18 začala som brat lieky v juli 2019 a otehotnela som tento rok v apríli prirodzene.. No u mna väčší problém ako tsh boli polycysticke vajecniky a inzulinova rezistencia..Keď mi nasadili lieky na IR na konci februára tak v apríli som už aj tehotná bola😂

zuzzi18
autor
29. okt 2020

@barus26 rozumiem, tých diagnóz je milión a každá niečo iné riešime 🙂 želám úspešne tehu 🙂

barus26
29. okt 2020

@zuzzi18 ďakujem a ja držím palce aby sa podarilo 😊 nám sa podarilo po 2,5 roku..

majamat
30. okt 2020

@zuzzi18 TSH si nemala velmi vysoke,s kor hranicne, tak by ti to malo klesnut pomerne rychlo a mas aj dost vysoku davku Euthyroxu. za normalnych okolnosti sa zacina vacsinou polovicnou davkou apri takom TSH niekedy dokonca ani leiky nenasadia vobec.
u teba je to koli tehu, tak ti nasadili hned vyssie davky. mozno uz aj za mesiac bude nizka.

zuzzi18
autor
30. okt 2020

@majamat dakujem 🙂, v to presne aj dufam..isla som k endo presne s tym, ze sa snazime a pred dalsim vkladom by mala byt ta hodnota aspon polovicna aby ma Dr. pustila na vklad. 9.11. mi zacína menzes, tak dufam ze sa uz budem moct zacat pripravovat na vklad, cakam vysledky

majamat
30. okt 2020

@zuzzi18 uvidis podla vysledkov, ale urcite to pojde dole rychlo.
teraz som pozerala na vysledky mojej dcery. ona mi skryvala lieky na stitku. sikovne tbl hodila medzi chladnicku a kuch, skrinky - do tej medzierky. nasla som ich ked som chladnicku umyvala a rozmrazovala. na kontroky obycajne chodime kazde 3m.
ked mala 5,5r, zacala brat Euthyrox 25 1tbl lebo jej TSH zacalo stupat. po 6m mala TSH nizke, ale este v norme, no T4 uz mala zvysene, tka jej dr. znizila davku na Euthyrox 1/2R.
po par mesiacoch, to bolo v septembri ( uz mala 6,5r ) jej TSH vyskocilo na 6,9, tak jej zvysila Euthyrox na povodnu davku 1R. za dlasie 3m v decembri sa jej TSH drzalo na 6,3, tak jej opat zvysila davku na 1 1/2R. potom som nasla tie liky a dala som si pozor na to,a ko ich uziva. a o mesiac zas kontrolne odbery a TSH uz 1,98.
cize po poslednom zvyseni davku o 25ug za mesiac pokles TSH z 6,3 na necele 2. ty mas davku dvojnasobnu a TSH o kusok nizsie.

zuzzi18
autor
6. dec 2020

ahojte, hodnota klesla k 29.10. na 2,13. Dnes som 11ty den po KET a na teste sa objavila druha ciarka 🙂

majamat
6. dec 2020

@zuzzi18 super, silno drzim palce, ench to diklepete do zdarneho konca ❤

zuzzi18
autor
17. dec 2020

@majamat bohuzial, uz je aj koniec..HCG bolo na 14.den po KET 570 ale nasledne o dva dni uz len 217, takze biochemicke tehotenstvo ☹

majamat
17. dec 2020

@zuzzi18 to mi je luto. drzim palceky, nech to nabuduce vyjde.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre