Kde môžem darovať vajíčka??

19. feb 2020

Ahojte dievčatá
Chcela by som darovať vajíčka. Dá sa to v každom meste prosím vás ?
Patrí táto otázka do skupinky alebo nie ? Prepáčte ak
nie a píšemm mimo témy .

amelia000
19. feb 2020

Fiha. A o rizikach si si precitala?

sara07
19. feb 2020

no najskôr si prečitaj nežiaduce učinky a priebeh ked ideš do toho a potom ak to riešiš pre € tak si pozri ako platia v rakusku alebo čechách ešte , ked teda chceš ist do takého rizika a chem. svinstva , hormonov ako prase

nikaaa1982
19. feb 2020

Neviem, ako myslis svoju otazku, ze v kazdom centre, ale je viacero centier na Slovensku, treba sa obratit na nich a urcite ti daju presne instrukcie 🙂

klarissa25
19. feb 2020

Nie neda sa to hocikde... Ja som darovala...

autor
19. feb 2020

@sara07 ďakujem.
Ja som ani nevedela že sa za to platí 🤷

autor
19. feb 2020

@nikaaa1982 písala som že či v každom meste 😊 alebo je len pár centier. Ja som myslela že sa to robí v normálnej nemocnici totiž

autor
19. feb 2020

@amelia000 dnes mi jedna kamarátka zo strednej o tom hovorila.. že nebyť ženy ktorá im darovala vajíčka tak nemajú dcérku atď. A veľmi som sa nad tým zamyslela
Neviem ale čo to obnáša . Samozrejme že nečakám že je to jednoduché ..

autor
19. feb 2020

@klarissa25 a šla by si do toho znova ? Alebo to bolo zle ?

klarissa25
19. feb 2020

Už by som do toho nesla ale to z toho dôvodu ze sa pri tom zistilo že sa mi tvorí malo vajíčok. Ale darovanie som podstúpila ak keď už chceli ukončiť stimuláciu lebo som mala len nejakých 6 vajíčok... Ale bola som pre nich dosť vzácna kvôli krvnej skupine... Takže nie nešla už ale keby som bola zdravá a všetko by bolo ôk tak asi anob

janba
19. feb 2020

Minule tu o tom jedna baba pisala článok, ale nespomeniem si na nick. 🤔 Možno niekto bude vedieť

sara07
19. feb 2020

ak by si darovala vajička len tak lebo chceš pomôct tak to budeš exemplárna vynimka, lebo baby to robia iba pre prachy
najskôr si ako fakt preštuduj čo to pre teba obnaša, že sa ti môže stat že ty nemusíš mat potom dieta
a mimochodom je plno deti na adopciu, neviem prečo tak všetci lipnu že to musí byt moja krv ,ešte v kralovskej rodine v stredoveku by som to chápala ale teraz ? no tak majetok alebo vedomosti, odovzdám dietatu ktoré tiež potrebuje rodiča ale nemá moje geny
toto lipnutie že musí byt moje dieta

autor
19. feb 2020

@sara07 ano. Už pani vyššie mi písala že sa za to platí 😊 ale ja som myslela že ja im nejaký poplatok za to že mi zrobiq vyšetrenia či som vhodný darca atď 🤷😊 ani ma nenapadlo že oni mne lebo veď to je trestné nie ? Platiť za " orgán " či úplne zle to vnímam ?

sara07
19. feb 2020

však oni dalej cez poistovnu a neskôr priamo od rodičov iné prachy dostanu, je to celkom slušny biznis
myslím že ti tu baby dali dost linkov aby si si to naštudovala + ked si zoberieš ktorukolvek web stránku kde sa daju darovat máš tam informacie ktoré potrebuješ
a čo to je to vajíčko ? máš vôbec 18 ked sa takto pytaš lebo ako vekovo pisaním mi nepripadaš , tak ked niečo chcem, alebo o niečom uvažujem naštudujem si v prvom rade,urobím si názor a ked rozymšlam atd tak sa možno spytam na fore
ale neviem prečo by sme ti tu mali radit, ide o tvoje telo , ty si tie linky nečitala vôbec
tak ked prečitaš , napíš

autor
19. feb 2020

Tak v prvom rade..aj keby som mala 18- nást čo nemám je to moja osobná vec predsa. Dostala som len 4 linky a ani v jednom som sa napr nedočítala či je takýto odber vajíčok možný aj v mojom meste. A predsa opýtať sa slušne nie je trestné.
Pokiaľ viem tak priamo zaplatiť žene za vajíčka určite nie je legálne. Ako som už medzi časom čítala sú to tzv peniazky za " výdavky" napr kompenzáciu cestovného atď

Na internete možno má nejaká klinika info ale určite nie také dôverne ako mi poskytne žena na Mk ktorá tým prešla..alebo tam nemajú riziká napísané o kt som sa dozvedela práve vďaka tomu že som dala sem tento príspevok.
Napísala som že ak to sem nepatrí tak sa ospravedlňujem. Niektoré ženy odpovedali slušne a normálne jedine ty máš problém.
Pekný večer

amelia000
19. feb 2020

Vsetly info co potrebujes sa daju vyhladat cez google a potom ti tu osobne pocity a co a ako v skutocnosti prebiehalo vedia opisat zeny na mk...ale hej bolo by super mat o tom aspon nejake vedomosti 🙂

autor
19. feb 2020

Ja som sa pýtala či sa to dá v každom meste😊 nepýtala som si podrobné ifno napr . Takže tak

childuska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
strapec
19. feb 2020

Ach ste tu niektoré nepríjemné 🤔 veď normálna otázka, hlavne že každý deň tu nejaka vycapuje tehotenske testy a pýta sa či je tehotná... čo mi príde totálne od veci a nie tu baba keď sa pýta na skúseností...

autor
20. feb 2020

Ďakujem
Posielam srdiečko
@strapec

Inak chcela som presne toto napísať že tu ženy píšu také veci 🤷 a sa im ľudia venujú a ja sa slušne opýtam a...

laurazma
20. feb 2020

Ahoj..podla mna darovat vajicka mozes v hociktorom centre asistovanej reprodukcie..nerobi sa to bezne v nemocnici🙂 a klobuk dole! Velmi obdivujem ludi, ktori sa na to daju...ja osobne tiez navstevujem CAR uz takmer dva roky...a poviem ti, su kvanta ludi, co to podstupuju..v cechach je velmi vela darkyn..nechapem niektore komentare tu, ale ocividne to pisu zeny, ktore nemaju problem pocat..pretoze inak by takto nehovorili...podla mna je uzasne, ze veda takymto sposobom pokrocila..

balalea
20. feb 2020

Normálne som odpadla z tejto komunikácie.. niektoré ste tu premúdrelé ako keby ste darovali vajicka už xkrat ... normalna otázka.... a hlavne keď človek nevie čo má hľadať po nete tak siahne asi skôr po osobných skúsenostiach a ešte aj vo fóre kde je veľká pravdepodobnosť že odpoved nájde..ale Opak je pravdou..

sara07
20. feb 2020

@strapec no normálna otázka to teda nie je ,najskôr si preštuduj čo obnaša priprava na odber vajičok, + odber a nežiaduce následky možne a potom sa budeme bavit o normálnosti
baba si môže skazit život jedna vec, a druha vec o takomto darcovstve sa môžeme bavit ked nebude žiadne opustené dieta , je hromada deti na adopciu ,nemusí sa ist touto cestou , beriem pokial iba to šla urobit že nemá prachy
toto nie je darovanie spermiii
@balalea

stela01
20. feb 2020

Nájdi si centrum asistovanej reprodukcie vo svojom okoli , kontaktuj ich a oni ti všetko vysvetlia . Tá akých podmienok , čo to všetko obnáša .
Držím palce nech sa ako kolvek rozhodneš .

opi14
20. feb 2020

https://www.modrykonik.sk/blog/princessawsm/article/o-tom-ako-som-sa-rozdala-gcyce1/
Link na článok, ktorý bol spomenutý aj vyššie, skúsenosť dievčinky, ktorá darovala, možno tam nájdeš informácie ktoré ti pomôžu, alebo môžeš kontaktovať autorku.
Obdivujem každú ženu, ktorá sa na to dá, je to splnený sen pre každú ženu, ktorá bohužiaľ šťastie na ,,normálne´´ počatie nemá. Len žena, ktorá dlhé roky bojuje o dieťa vie aká neskutočne nádherná táto služba je. Bodaj by sa darkyne vôbec nemuseli hľadať a každá by otehotnela kedy by si zmyslela. Sama s tým bojujej a verím na zázrak 🙂
Držím palce a prajem dobré rozhodnutie 🙂

autor
20. feb 2020

@opi14 ďakujem krásne za príspevok ❤️❤️

autor
20. feb 2020

@stela01 ďakujem za príspevok ❤️
Viem že sú rizika čo tu ženy spomenuli ale 🤷

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre